Як позбутися пітливості

как избавиться от потливости

Сильна пітливість або як її ще називають “гіпергідроз” може викликати значний дискомфорт. Це неприємне явище може знизити впевненість в собі та додатково до цього постійно бруднити ваш одяг. Часто люди просто сприймають це як даність і миряться з цим.
Якщо пітливість проявляється в ті моменти, коли ви нервуєте або коли вам занадто жарко – це нормально, а в деяких випадках навіть корисно, тому що саме так тіло має можливість остигати. А ось коли піт посилено виділяється кожен день, в будь-який час і в будь-якому місці без видимої причини – це вже привід для занепокоєння.

Підвищене потовиділення причини з наукової точки зору

У здоровому стані нервова система сигналізує організму, коли потрібно потіти. Якщо потовиділення надмірне, то це викликано занадто інтенсивною реакцією нервової системи.
Двома основними типами гіпергідрозу є:

  • Первинний вогнищевий гіпергідроз – починається в дитинстві або підлітковому віці. Людина може потіти весь або ж потовиділення посилено на кількох певних частинах тіла. Це можуть бути долоні, ступні, пахви, верхня губа, область паху або голова.
  • Вторинний гіпергідроз може з’являтися внаслідок першопричини, якої може виступати діабет, менопауза, ожиріння, гіперактивність щитовидної залози або прийом певних лікарських засобів.

Між двома типами гіпергідрозу є дві основні відмінності:
• при первинному вогнищевому гіпергідрозі піт виділяється на окремих частинах тіла, найчастіше це долоні;
• вторинний гіпергідроз включає потовиділення під час сну. Якщо у вас вогнищевий гіпергідроз, потовиділення починається відразу після пробудження, але зазвичай «нічна пітливість» не є головним симптомом.

Навіщо позбавлятися від підвищеної пітливості?

повышеная потливость

Є ряд способів, за допомогою яких можна ефективно боротися з гіпергідрозом. Варто звернути на них увагу, так як крім почуття дискомфорту підвищене потовиділення може стати причиною проблем медичного характеру. В першу чергу ризик виникнення захворювань існує через те, що шкіра, зволожена потом, є чудовим середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів. Це не тільки провокує появу гострого неприємного запаху, але і викликає роздратування шкірного покриву, відкриваючи прямий шлях грибкових інфекцій, стрептококів і стафілококів. Внаслідок цього на шкірі можуть з’являтися гнійничкові освіти.

Методы лечения гипергидроза

Гіпергідроз піддається лікуванню, і у більшості людей після процедур спостерігається значне поліпшення. Тип лікування, який вам буде призначений, залежить від вашого загального стану здоров’я і місця, де спостерігається підвищене потовиділення. Варіанти лікування включають в себе препарати, ін’єкції і хірургічне втручання.

Антиперспіранти: часто це перший крок в лікуванні гіпергідрозу. Антиперспіранти наносяться безпосередньо на шкіру, на пахви, руки, ноги або лінію росту волосся. Коли ви починаєте потіти, активна речовина впивається в потові залози, утворюючи пробку. Організм відчуває це і сигналізує вашим залозам про припинення виділення надлишкового поту.
Ін’єкції ботулінічного токсину. Ботулотоксин, зазвичай, асоціюється зі зморшками, але регуляторний орган США (FDA) схвалила його як засіб від пітливості пахв. Ваш дерматолог введе невелику кількість цього препарату в різні області пахв. Ботокс тимчасово блокує стимулюючий потові залози хімічна речовина в вашому тілі. Зазвичай, ефект від ін’єкцій тривати 5 – 9 місяців. Дія препаратів, що блокують потовиділення, починається через пару днів, досягаючи свого піку на 10-14 день після процедури. Саме цей метод найбільш збалансований за співвідношенням витрат, ефективності і побічних ефектів.

уколы от гипергидрозауколы от потоотделения
Системні препарати, що відпускаються за рецептом: деякі пероральні ліки, перешкоджають роботі потових залоз. Їх використовують для лікування надмірного потовиділення по всьому тілу. Однак у таких лікарських засобів може бути безліч побічних реакцій, наприклад сухість очей та інших слизових оболонок.
✅ Коли інші рішення не ефективні, можуть допомогти різні хірургічні маніпуляції. До них відносяться хірургічне видалення потових залоз в області підвищеного потовиділення за допомогою таких процесів, як ліпосакція, лазерна хірургія або висічення. Ще одна процедура – симпатектомія – це більш серйозна операція, під час якої перерізаються або руйнуються певні нерви. Однак, часто це крайній захід, так як ці процедури не обходяться без одужання і побічних ефектів.

До речі, на відео нижче, фахівці Esteva Clinic розповідають про підвищеної пітливості в телепередачі “Будьте здорові” (телеканал “НТН”)

Факти про гіпергідроз, які ви можете не знати:

📌 по оцінками дерматологів, 3% населення США страждає гіпергідрозом.
📌 дослідження показують, що у вас може бути більше шансів страждати від гіпергідрозу, якщо у кого-сь з вашої сім’ї відзначено підвищене потовиділення.
📌 гіпергідроз може з’явитися незалежно від того, чи живете ви в теплому або холодному кліматі.
📌 хвороба вражає людей будь-якого віку і може початися також в будь-якому віці.
📌 ведення «журналу потовиділення» може допомогти вам і вашому лікареві визначити причини надмірного потовиділення і розробити відповідні методи лікування.
📌 дослідження показують, що близько 365 мільйонів чоловік у всьому світі страждають від сильного потовиділення.
📌 хронічно волога шкіра може привести до інфекції.

Лікарі Esteva Clinic спеціалізуються на ін’єкційних методах боротьби з гіпергідрозом.
Якщо ви страждаєте від надмірного потовиділення і хочете дізнатися більше про причини і варіанти лікування, запишіться на прийом до дерматолога Esteva Clinic!

Вартість ін’єкційного лікування підвищеної пітливості

Лікування гіпергідрозу

Зона примененияЦена, грн
Лікування гіпергідрозу обличчя3800
Лікування гіпергідрозу лобу2700
Лікування гіпергідрозу пахвинних ділянок

4900
7800

Лікування гіпергідрозу стоп7800
Лікування гіпергідрозу лодонь7800