Акне: що це таке, види, причини, як лікувати

Лечение акне

Що таке акне

Акне (або вугрі) – широко поширене захворювання шкіри, що має хронічний характер. У просторіччі воно також відоме під назвою «прищі».

У більшості випадків ці висипання проходять самостійно і безслідно, але іноді на їх місці з’являються рубці або темні плями – постакне. Інтенсивна висип може стати не тільки косметологічної проблемою: через подібні змін у зовнішньому вигляді нерідко знижується самооцінка. Часом це призводить навіть до депресії. Але правильне лікування акне допоможе уникнути дерматологічних, естетичних і психологічних труднощів.

Прищі з’являються переважно у підлітків: 85% юнаків і дівчат від 12 до 25 років мають вугровий висип. Згодом дана проблема стає менш актуальною: лише у 11% людей старше даного віку акне продовжують періодично з’являтися. Причина – в гормональному фоні, який в пубертатний період активно змінюється: істотно зростає кількість гормонів андрогенів, в тому числі і тестостерону. Всупереч поширеній помилці, жіночий організм також виробляє тестостерон – саме він і призводить до утворення висипань.

Як виглядає акне

Візуально це – ущільнення, що виступають над поверхнею шкіри. Угри з’являються на будь-якій частині тіла, але найбільш уразливі обличчя, шия, груди, верхня частина спини. Акне формуються через закупорку сальних проток, які в перерахованих вище зонах зустрічаються найбільш часто. Деякі утворення візуально важко розрізняються, інші (більші) чітко видно.

что такое акне

Щоб зрозуміти, як позбутися від акне, необхідно визначити різновид «екземплярів». Це можуть бути:

 • Відкриті комедони (чорні точки) – складаються з надлишку жиру, бактерій і відмерлих клітин. Саме ці скупчення міститься в темному «наповненні» прища, а не бруд, як іноді думають.
 • Закриті комедони (білі вугри) – опуклі формування, зберігають цілісність поверхні, тому скупчення жиру, бактерій і клітин шкіри залишається під тонким прошарком дерми і має білий колір.
 • Папули – опуклі освіти рожевого або червоного кольору, що супроводжуються запаленням різної інтенсивності.
 • Пустули – схожі на білі вугри, але з почервонінням навколо підстави. Пустули можуть залишати рубці, тому їх необхідно лікувати відразу.
 • Кісти – наповнені гноєм, також можуть залишати рубці.
 • Нодулей (вузлики) – утворення в товщі шкіри, мають щільну структуру, викликають дискомфорт і біль.

типи акне

 

Угри можуть з’являтися поодинці або групами, формуватися і зникати непомітно або супроводжуватися дискомфортними відчуттями. Виділяють 4 стадії акне:

 1. Легка – мала кількість одиничних вугрів невеликого розміру.
 2. Середня – висипань стає більше, деякі мають ознаки запалення.
 3. Важка – висипань багато, більшість з них – із запаленням, формуються вузли або кісти.
 4. Дуже важка – висока концентрація вугрів одного або декількох видів, багато з них хворобливі.

Акне першого ступеня, як і акне другого ступеня, лікуються досить швидко. Але при наявності будь-якого виду вугрової висипки (або сукупності кількох різновидів) варто звернутися до лікаря-дерматолога, який підкаже, як позбутися від акне. Лікувати висип можна на будь-якій стадії, але якщо почати раніше, результат буде значно швидше.

Причини виникнення акне

Перш, ніж приступити до лікування, важливо розуміти, від чого з’являється висип на тілі? Основні причини:

 1. Жирний тип шкіри – занадто активна робота сальних залоз виробляє велику кількість секрету, шкіра не встигає самоочищатися.
 2. Фолікулярний гіперкератоз – фолікулярні протоки закриваються тонким прошарком рогового шару шкіри, що призводить до утворення комедонов.
 3. Бактерії Propionbacterium acne – вони живуть на тілі більшості людей і часто не викликають проблем. Але збільшення їх чисельності призводить до появи висипу.
 4. Запалення шкіри – його можуть спровокувати численні фактори.

Як лікувати акне правильно

избавится от угрей

Існує велика кількість сучасних методів лікування акне, які дадуть хороший результат. Звертаючись за лікуванням, важливо бути реалістом – це завдання не одного дня. Існує маса помилок про лікування прищів. Ми наведемо п’ять фактів, про які слід пам’ятати:

Немає способу, як швидко вилікувати акне. Точніше, швидко і ефективно. Щоб побачити ефект, потрібен час (від 4 до 8 тижнів).

📌 «Результат за ніч» або «чудо-ліки» – це, на жаль, неможливо!
📌 Лікування допоможе швидше позбутися від існуючих прищів, але його основна мета – запобігти появі висипань в подальшому
📌 Для стійкого результату важливо дотримуватися рекомендацій дерматолога навіть якщо шкіра вже візуально очистилася
📌 Зникаючи, запалені прищі іноді залишають темні плоскі плями, які пройдуть через кілька місяців – і це не обов’язково шрами

Коректне лікування вугрового висипу починається з комплексного обстеження і догляду за шкірою в кабінеті у лікаря із застосуванням професійних засобів для очищення шкіри, пілінгів. Також лікар підбирає засоби для домашнього догляду, орієнтуючись на стан шкіри і поширення проблеми.

Що стосується апаратної косметології, ефективне лікування вугрів забезпечать:

лазерная шліфування – деякі проблеми зникають вже після першого сеансу;
✅плазмотерапія
мікроігольчатий RF-ліфтинг 

Також лікарі Esteva Clinic підкажуть, які процедури протипоказані при акне в загостренні, оскільки можуть посилити проблему.

Як доглядати за шкірою з акне

Для успішного лікування вугрового висипу необхідно дотримуватися комплексної схеми лікування. Це дозволить впливати на організм всебічно – і зовні, і зсередини. Що допомагає від акне:

ексфоліація або кислотні пілінги;
❎ використання засобів, що містять антибіотики;
лікування акне фототерапією;
❎ іноді – гормональна терапія;
❎ корекція харчового раціону.

Оцінивши ситуацію, лікар визначить, як позбутися від вугрів найбільш ефективно. Догляд за шкірою вимагає витрат часу і сил, однак результат дійсно буде, і він буде тривалим.

Представляємо вам результати лікування акне фахівцями Esteva Clinic

Ускладнення від акне

Найбільш неприємне ускладнення – це постакне. Так називається комплексна зміна ділянки шкіри. Сліди від акне на обличчі й тілі з’являються через відсутність лікування або через вибору неправильної методики.

Постакне – це:

🔰 розширені пори
🔰 неоднорідний тон шкіри
🔰 рубці

формы постакне

 

Розширені пори. У нормальному стані шкіра людини самостійно очищується від відмерлих частинок. Але при акне ці частинки епідермісу залишаються на поверхні шкіри і змішуються з секретом, який виробляють сальні залози. А ще – з пилом, засобами для макіяжу, потім. Вивідні протоки забиваються, самоочищення стає неможливою – все накопичується в порах, які вимушено збільшуються в розмірах. Як наслідок, шкіра втрачає однорідність.

Неоднорідний тон (дисхромия). Поява акне і будь-яких ущільнень на шкірі порушує нормальну циркуляцію крові і лімфи. В результаті можуть утворитися розширені капіляри, гіперпігментація або депігментація окремих ділянок, тривалий потемніння або почервоніння місця, де знаходилося акне. Найчастіше тон стає неоднорідним, якщо пацієнт намагався власноруч механічним способом позбутися висипу. Якщо своєчасно записатися на прийом до дерматолога, таких проблем вдасться уникнути.

Рубці. Вони утворюються, якщо вугри формуються не в верхніх шарах шкіри, а глибше. Лікар, визначивши тип вугрів, що призвели до виникнення рубців, допоможе з лікуванням такого наслідки.

Більш детально з постакне і методами його лікування ви можете ознайомитися на нашій сторінці «Лікування постакне».

Важливо розуміти, що вугрі – проблема не тільки дерматологічна, а й естетична. Раннє лікування даної проблеми може запобігти емоційний розлад. Дослідження показують, що чим довше тримаються прищі, тим вище ймовірність того, що вони вплинуть на емоції і розвинуть почуття невпевненості в собі. Також важливо пам’ятати, що без лікування стадія ураження шкіри може посилитися. Раннє лікування запобіжить такі проблеми. Це значно простіше, ніж справлятися з емоційним стресом і стійкими шрамами від прищів.

Як відновити шкіру після лікування акне

акне у мужчин

Після усунення даної проблеми шкірі потрібно якісний, комплексний догляд. Перш за все це ретельне очищення та харчування.

Лікар-дерматолог обов’язково розповість про те, як доглядати за обличчям і тілом, коли вугрі буде вилікувана, щоб не допустити повторення ситуації. Також він допоможе підібрати косметику для домашнього догляду. І періодичні візити до косметолога як профілактика від появи нових вугрів також дуже бажані.

Цікаві факти про вугрову хвороба

Предлагаем изучить несколько любопытных моментов про эту проблему:

✅ Більше 40% підлітків мають прояви постакне до середини підліткового віку.
✅ Це захворювання торкнулося від 40 до 50 мільйонів американців, що робить його найбільш поширеним шкірним захворюванням в США.
✅ Воно не має вікових обмежень – прищі можуть з’явитися і в 50 років!
✅ Не можна видавлювати, лопати, стискати або колупати прищі – саме від цього з’являються шрами.
✅Відсутні дослідження, які однозначно доводять вплив стресу на появу акне.
✅ Умиватися двічі в день – досить. Якщо робити це частіше, можна спровокувати роздратування шкіри.
✅ Багато припиняють лікування, якщо не бачать негайних результатів, однак щоб помітить прогрес, може знадобитися кілька тижнів. Не здавайтесь!

Чому звернутися до фахівця Esteva Clinic – краще рішення для лікування вугрового висипу?

Esteva Cliniс врачи

📌 Ми знаємо, як позбутися від акне і не допустити нових появ, і допоможемо зробити це в найкоротші терміни.
📌 У нашій клініці працюють досвідчені дерматологи
📌 Ми володіємо всією необхідною апаратурою для якісної діагностики і подальшого лікування захворювань шкіри.
📌 Клініка естетичної медицини і косметології Esteva Clinic працює по дуже зручному графіку – щодня з 9.30 до 21.00.

Ми завжди знайдемо для Вас час!

Чекаємо Вас!

Консультації дерматолога, трихолога, косметолога

Наименование консультацииЦена, грн
Консультація (до 20 хвилин)450
Консультація (30 - 60 хвилин)600
Повторна консультація (до 14 днів після первинної консультації до 20 хвилин)250
Консультація спеціаліста в день проведення косметологічних процедур до (20 хвилин)Безкоштовно