Акне: що це таке, види, причини, як лікувати

Багатьом добре відомий такий термін, як “акне”, але далеко не всі повною мірою розуміють, що це таке.

Акне (або вугровий висип) – широко поширене захворювання шкіри, що має хронічний характер. У просторіччі воно також відоме під назвою “прищі”.

Лікування акне в Esteva Clinic

У цій статті ми детально розглянемо, що це за хвороба, чому вона з’являється, як можна її вилікувати та ефективно позбутися наслідків висипань.

Що таке акне

При акне висипання на шкірі мають хронічний і запальний характер. Хоча у більшості випадків такі висипання на шкірі проходять самостійно і безслідно, іноді на їх місці з’являються рубці або темні плями – постакне. Інтенсивні висипання можуть стати не тільки косметологічною проблемою, адже через подібні зміни у зовнішньому вигляді нерідко знижується самооцінка. Часом це призводить навіть до депресії. Але правильне лікування акне допоможе уникнути дерматологічних, естетичних і психологічних труднощів.

Лікування акне в Esteva Clinic

Прищі з’являються переважно у підлітків: 85% юнаків і дівчат від 12 до 25 років мають вугрові висипи. Згодом дана проблема стає менш актуальною: лише у 11% людей старше даного віку акне продовжують періодично з’являтися. Причина у гормональному фоні, який в пубертатний період активно змінюється: істотно зростає кількість гормонів андрогенів, в тому числі й тестостерону. Всупереч поширеній думці, жіночий організм також виробляє тестостерон – саме він і призводить до утворення висипань.

Як виглядає акне

Візуально це ущільнення, що виступають над поверхнею шкіри. Угри з’являються на будь-якій частині тіла, але найбільш уразливі зони це обличчя, шия, груди, верхня частина спини. Акне формуються через закорковування сальних проток, які в перерахованих вище зонах зустрічаються найбільш часто. Деякі утворення візуально важко розрізняються, інші (більші) чітко видно.

Види висипань і проблем шкіри при акне:

 • Відкриті комедони (чорні точки) – складаються з надлишку жиру, бактерій і відмерлих клітин. Саме ці скупчення містяться в темному “наповненні” прища, а не бруд, як іноді думають.
 • Закриті комедони (білі вугри) – опуклі формування, зберігають цілісність поверхні, тому скупчення жиру, бактерій і клітин шкіри залишається під тонким прошарком дерми та має білий колір.
 • Пустули – схожі на білі вугри, але з почервонінням навколо основи. Пустули можуть залишати рубці, тому їх необхідно лікувати відразу.
 • Папули – опуклі утворення рожевого або червоного кольору, що супроводжуються запаленням різної інтенсивності.
 • Кісти – наповнені гноєм утворення, також можуть залишати рубці.
 • Нодулей (вузлики) – утворення в товщі шкіри, які мають щільну структуру, викликають дискомфорт і біль.

Види акне, висипань

Вугрі можуть з’являтися поодинці або групами, формуватися і зникати непомітно або супроводжуватися дискомфортними відчуттями. Виділяють 4 стадії акне:

 1. Легка – мала кількість одиничних вугрів невеликого розміру.
 2. Середня – висипань стає більше, деякі мають ознаки запалення.
 3. Важка – висипань багато, більшість з них із запаленням, формуються вузли або кісти.
 4. Дуже важка – висока концентрація вугрів одного або декількох видів, багато з них болючі.

Акне першого і другого ступенів лікуються досить швидко. Але при наявності будь-якого виду вугрових висипань (або сукупності кількох різновидів) варто звернутися до лікаря-дерматолога, який підбере схему лікування. Лікувати висип можна на будь-якій стадії, але якщо почати раніше, результат буде значно кращий.

Причини виникнення акне

Перш ніж розпочинати лікування, важливо розуміти, від чого з’являється висип на тілі. Основні причини:

 1. Жирний тип шкіри – занадто активна робота сальних залоз виробляє велику кількість секрету, шкіра не встигає самоочищатися.
 2. Фолікулярний гіперкератоз – фолікулярні протоки закриваються тонким прошарком рогового шару шкіри, що призводить до утворення комедонів.
 3. Бактерії Propionbacterium acne – вони живуть на тілі більшості людей і часто не викликають проблем. Але збільшення їх чисельності призводить до появи висипів.
 4. Запалення шкіри – його можуть спровокувати численні фактори.

Причини виникнення акне

Як правильно лікувати акне

Існує велика кількість сучасних методів лікування акне, які дадуть хороший результат. Про найбільш дієві методики проти висипань і їх наслідків ми розповіли у відео.

 

Звертаючись за лікуванням, важливо бути реалістом – це завдання не одного дня. Існує маса хибних тверджень про лікування прищів. Ми наведемо п’ять фактів, про які слід пам’ятати:

◼   Немає способу, як швидко вилікувати акне. Точніше, швидко та ефективно. Щоб побачити ефект, потрібен час (від 4 до 8 тижнів). Результат за ніч або застосування чудо-ліків – це, на жаль, неможливо.
◼   Лікування допоможе швидше позбутися від прищів, що вже існують. Але основна його мета – запобігти появі висипань в майбутньому.
◼   Для стійкого результату важливо дотримуватися рекомендацій дерматолога навіть якщо шкіра вже візуально очистилася.
◼   Зникаючи, запалені прищі іноді залишають темні плоскі плями (не шрами), які пройдуть через кілька місяців.
◼   Не можна видавлювати, лопати, стискати або колупати прищі – саме від цього з’являються шрами.

Коректне лікування вугрового висипу починається з комплексного обстеження і догляду за шкірою в кабінеті у лікаря. Кометолог може провести вам чистку обличчя або курс пілінгів, якщо це дозволяє стан шкіри. Крім цього лікар підбирає засоби для домашнього догляду, орієнтуючись на стан шкіри та ступінь ураження.

Як доглядати за шкірою з акне

Для успішного лікування вугрового висипу необхідно дотримуватися комплексної схеми лікування. Це дозволить впливати на організм всебічно – і зовні, і зсередини. Що допомагає від акне:

◼   ексфоліація або кислотні пілінги;
◼   використання засобів, що містять антибіотики;
◼   лікування акне фототерапією;
◼   у певних випадках гормональна терапія;
◼   корекція раціону харчування.

Оцінивши ситуацію, лікар визначить, як позбутися від вугрів найбільш ефективно. Догляд за шкірою вимагає витрат часу і сил, однак результат дійсно буде, і він буде тривалим.

Результати лікування акне фахівцями Esteva Clinic:

Ускладнення від акне

Найбільш неприємне ускладнення після висипань – це постакне. Так називається комплексна зміна ділянки шкіри. Сліди від акне на обличчі й тілі з’являються через відсутність лікування або через вибір неправильної методики.

Постакне – це:

◼   Розширені пори. У нормальному стані шкіра людини самостійно очищується від відмерлих частинок. Але при акне ці частинки епідермісу залишаються на поверхні шкіри та змішуються з секретом, який виробляють сальні залози. А ще з пилом, засобами для макіяжу, потом. Вивідні протоки забиваються, самоочищення стає неможливою – все накопичується в порах, які вимушено збільшуються в розмірах. Як наслідок, шкіра втрачає однорідність.
◼   Неоднорідний тон шкіри (дисхромия). Поява акне і будь-яких ущільнень на шкірі порушує нормальну циркуляцію крові та лімфи. В результаті можуть утворитися розширені капіляри, гіперпігментація або депігментація окремих ділянок, тривале потемніння або почервоніння місця, де знаходилося акне. Найчастіше тон стає неоднорідним, якщо пацієнт намагався власноруч механічним способом позбутися висипу. Якщо своєчасно записатися на прийом до дерматолога, таких проблем вдасться уникнути.
◼   Рубці. Вони утворюються, якщо вугри формуються не в верхніх шарах шкіри, а глибше. Лікар, визначивши тип вугрів, що призвели до виникнення рубців, допоможе з лікуванням таких наслідків.

Лікування акне в Esteva Clinic

У такому випадку, арсенал лікування цього ускладненого стану включатиме лазерне шліфування шкіри та мікроголковий РФ ліфтинг.

◼   Лазерне шліфування шкіри – фракційне шліфування шкіри за допомогою СО2-лазера є золотим стандартом серед методик лазерного омолодження. Цей метод активно застосовується в естетичній косметології вже понад 25 років.

Процедура якісно омолоджує шкіру, покращує її зовнішній вигляд, знижує інтенсивність проявів старіння, приховує шрами та розтяжки, звужує розширені пори, вирівнює рельєф шкірного покриву та повертає йому однорідний тон.

◼   Мікроголковий РФ ліфтинг – процедура має потужний ефект підтяжки та одночасно забезпечує омолодження шкіри та усунення дрібних зморшок.

Методика діє в глибокому шарі шкіри та впливає на колагенові та еластинові волокна, які своєю чергою забезпечують тургор шкіри та чіткість контурів обличчя.

Більш детально з постакне і методами його лікування ви можете ознайомитися на нашій сторінці “Лікування постакне”.

Як відновити шкіру після лікування акне

Після усунення даної проблеми шкірі потрібно якісний, комплексний догляд. Перш за все це ретельне очищення та живлення шкіри.

Лікар-дерматолог на індивідуальній консультації обов’язково розповість про те, як доглядати за обличчям і тілом, коли вугрі буде вилікувано, щоб не допустити повторення ситуації. Також він допоможе підібрати косметику для домашнього догляду. Періодичні візити до косметолога як профілактика появи нових вугрів також дуже бажані.

Чому слід звернутися до фахівців Esteva Clinic для лікування акне

◼   У нашій клініці працюють досвідчені дерматологи, які вже багато років успішно допомагають позбутися від акне та його наслідків нашим клієнтам.
◼   Ми знаємо, як позбутися від акне і не допустити появи нових висипань та допоможемо зробити це в найкоротші терміни.
◼   Ми володіємо всією необхідною апаратурою для якісної діагностики та подальшого лікування захворювань шкіри.
◼   Клініка естетичної медицини та косметології Esteva Clinic працює по дуже зручному графіку – щодня з 9.30 до 21.00. Тож консультанти по телефону зможуть підібрати зручний саме для вас день і час!

Консультації дерматолога

Найменування консультаціїЦіна, грн
Консультація спеціаліста590
Повторна консультація (до 14 днів після первинної консультації до 20 хвилин)390
Консультація спеціаліста в день проведення косметологічних процедур до (20 хвилин)Безкоштовно