Що таке розацеа

лечить розацеа

Розацеа – це загальноприйнята назва шкірного захворювання, яке має хронічний перебіг з періодичними загостреннями. Візуально виглядає як тривале почервоніння деяких ділянок обличчя – щік, вилиць, підборіддя або чола. Супроводжується появою судинної сітки.

У стадії загострення при розацеа з’являються маленькі червоні гнійнички, через які хворобу називають “рожевими вуграми”. Слід розуміти, що природа появи звичайних вугрів (акне) або псоріазу та характерного висипання при цьому захворюванні відрізняються.

розацеа акне

Періодичність загострень немає чітких часових проміжків. Гострий період може тривати від кількох тижнів за кілька місяців, потім симптоми зникають, а ще через якийсь час виникають знову.

розацеа что это

Клінічні прояви дають досить характерну картину. У деяких випадках захворювання проявляється на неспецифічних ділянках, що може спантеличити недосвідченого медика. Поява вугрової висипки на волосистій частині голови, за вухами, на повіках не така очевидна, як почервоніння з гнійничками на обличчі.

Діагноз розацеа повинен встановлювати лише кваліфікований лікар на підставі огляду, опитування та збору анамнезу. Цим займаються дерматологи найвищої кваліфікації в клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic.

Причини та симптоми розацеа

Про причини виникнення розацеа немає єдиної думки. Більшість проведених досліджень свідчать про деяку генетичну схильність. Медики схильні вважати, що відіграє роль сукупність кількох факторів — спадковий та вплив довкілля.

Причины розацеа

Вважають доведеним, що появі рожевих вугрів сприяють:

📌 чрезмерно острая пища;
📌 горячие напитки с кофеином – кофе и чай;
📌 некоторые химические вещества, содержащиеся в продуктах, в частности, коричневый альдегид. Он есть в шоколаде, помидорах, цитрусовых, блюдах с корицей;
📌 заболевания ЖКТ, связанные с кишечными бактериями Helicobacter pylori;
📌 предыдущее заболевание демодекозом, а именно повышенный иммунный ответ кожи, на хитин в их оболочке.
📌 другие состояния трансэпидермальная потеря влаги, низкий уровень влажности рогового слоя
📌 генетическая предрасположенность
📌 чрезмерное воздействие ультрафиолетового излучения

Все эти факторы раздражают в коже тол-образные рецепторы 2 (TLR2), что приводит к чрезмерному выделению белков воспаления.

Розповсюдженість 

Хвороби не залежить від гендеру, але у чоловіків симптоматика важча. Частота виникнення більш виражена у жінок (які страждають від розацеа в 3 рази частіше за чоловіків). Тобто жінки страждають від цієї недуги трохи частіше, чоловіки переносять важче.

Захворювання поширене у світі. Наприклад, лише серед американців діагностовано 16 млн випадків, що становить приблизно 8% серед усіх захворювань шкіри У скандинавських країнах ця цифра може сягати 10%. В рівній мірі страждають як жінки так і чоловіки.

Що стосується вікового діапазону, то найчастіше розацеа виникає у період від 20 до 35 років у жінок та 40-50 років у чоловіків. Дослідники відзначають певний вплив частих стресів, фізичних навантажень, агресивної косметики ризик виникнення хвороби.

Класифікація розацеа

Розацеа

Перебіг хвороби характеризується поступовим розвитком. Спочатку з’являється почервоніння — мовою медиків його називають еритемою, яка може зникати, а з часом стає стійкою. Трохи згодом під шкірою утворюється видима сіточка тоненьких судин, спочатку червона, потім вона може ставати синюшною. Ця стадія називається еритемато-телеангіектатичною.

Наступний етап папуло-пустульозний. На тлі почервоніння з’являються рожеві горбки (папули), які можуть мати білий гнійний вміст  і перейти в стадію пустули (гнійничків).

На фіматозній стадії вузлики та висипання зливаються в суцільне вогнище. Шкіра стає щільною, може відокремлюватись інфільтрат. Без лікарського втручання шкірні покриви можуть залишитися назавжди деформованими.

Ураження очей ( офтальморозацеа)  характерна не тільки почервонінням та висипом. Вона викликає часті кон’юнктивіти, знижує гостроту зору, підвищує сприйнятливість до сонячного світла.

Також є не типові форми розацеа

стероїдна розацеа – спровокована  неправильним лікуванням глюкокортикостероїдами. Хвороба Морбігана з вираженим набряком в верхній половині обличчя.

Як вилікувати розацеа

Якщо ви прочитали де-небудь в Інтернеті, або ваші знайомі скажуть, що знають спосіб як швидко вилікувати розацеа – радимо поставитися до цього вкрай скептично. На сьогоднішній день не існує способу попередити виникнення цієї хвороби, а також легко і назавжди позбутися її. Лікування при розацеа призначає лише лікар-дерматолог після ретельної діагностики.

Лікують розацеа згідно міжнародних протоколів. Комплексне лікування розацеа спрямоване на зниження зовнішніх проявів, профілактику висипів, видалення чи мінімізацію наслідків.

Обов’язковим фоном для медикаментозного лікування має стати відмова від факторів, що провокують, і дотримання дієти. Важливе значення має правильний догляд і фотолікування шкіри.

Як прибрати почервоніння при розацеа

Лечение розацеа

На стадії утворення судинної сіточки (телеангіектазії) доцільним вважають фото- та лазерне лікування судин . Ці методи дозволяючи швидко і безболісно позбутися зовнішніх ознак хвороби та профілактувати їх надалі.

Апаратні методики дозволяють зупинити розвиток хвороби та прогресування, зменшують розростання сальних залоз, що з часом може призвести до ускладнень, які потребують хірургічного лікування (рінофіма) та судин на обличчі які ведуть до стійких почервонінь обличчя.

Вчасне лікування запобігає прогресуванню захворювання.

Переваги апаратного лікування

Про можливість застосування апаратних методів обов’язково порадьтеся з кваліфікованим лікарем. Це можна зробити, записавшись на прийом до дерматолога у нашій клініці.

Світові стандарти лікування судин, а саме IPL -це скорочення означає інтенсивне імпульсне світло, принцип дії полягає в поглинанні імпульсу, локального підйому температури, що призводить до вибірково контрольованого руйнування  структур, а саме судин.

В нашій клініці використовують лише сертифіковане обладнання американського виробництва Syneron Elos SR , яке є безпечне та ефективне.

Протипоказання при розацеа

Пацієнти часто запитують: щоб не викликати загострення розацеа, що робити? Детальні рекомендації вам нададуть  лікарі дерматологи. Загальні профілактичні заходи викладемо трохи нижче, а поки що нагадаємо, що абсолютно протипоказані солярії, хімічні та механічні пілінги.

Профілактика розацеа

✅ уникати гострого та копченого;
✅1-2 рази на рік проходити профілактичне лікування;
✅ позбутися шкідливих звичок, зокрема куріння;
✅ не зловживати міцним чаєм та кавою;
✅ стежити за загальним станом здоров’я, ШКТ та ендокринною системою зокрема;
✅ вкрай уважно ставитися до вибору косметики та косметологічних процедур під час розацеа;
✅ не засмагати та використовувати фотозахист у вигляді пудри;
✅ уникати стресів.

Щиро бажаємо всім доброго здоров’я і завжди готові надати професійну медичну допомогу.

Звертайтесь до Esteva Clinic!

У нас працюють дерматологи з багаторічним досвідом

Консультації дерматолога

Найменування консультаціїЦіна, грн
Консультація спеціаліста590
Повторна консультація (до 14 днів після первинної консультації до 20 хвилин)390
Консультація спеціаліста в день проведення косметологічних процедур до (20 хвилин)Безкоштовно

Лікування розацеа

Назва процедуриЦіна, грн
Лікування розацеа щоки

1150
1350

Лікування розацеа підборіддя

550
950

Лікування розацеа обличчя

2900
3500

Лікування розацеа ніс

950
1250