Що таке розацеа

Навіть при правильному домашньому догляді за шкірою, на обличчі можуть виникати різні неприємні явища – почервоніння, висипання, сухість. Пояснюється це з тим, що на зовнішній вигляд і стан шкіри впливає безліч факторів пов’язаних зі здоров’ям людини, якістю її життя або навколишнього середовища. Важливу роль відіграє і генетика, яка також великою мірою відповідає за різні шкірні захворювання.

Сьогодні ми докладно розповімо про таке неприємне явище як розацеа. Що це за проблема, через що вона з’являється і як з нею боротися читайте у цій статті.

Причини та симптоми розацеа

Розозацеа – це хронічне захворювання шкіри, яке проявляється почервонінням шкірних покривів, видимим розширенням дрібних судин, а також папулами і пустулами, які за своїм зовнішнім виглядом можуть нагадувати акне. Виявлятися це може на різних ділянках обличчя – носі, щоках, лобі та навіть шиї. Стан шкіри при розацеа може змінюватись від інтенсивного почервоніння до запалених гнійничків. Найчастіше проблема вражає жінок у віці 30-60 років.

Причини виникнення розацеа на шкірі можуть бути найрізноманітнішими:

 • генетична схильність відіграє важливу роль. Якщо ламкі судини є нормою для членів вашої родини, то цілком очікувано, що розацеа може з’явитися і у вас;
 • тригерами для появи та розвитку хвороби є різні фактори навколишнього середовища. Найсильніше впливають ультрафіолетові промені, різкі перепади температур, любов до гострої їжі та алкоголю, куріння, прийом деяких препаратів;
 • спровокувати розвиток розацеа можуть і захворювання шлунково-кишкового тракту.

Для того, щоб зрозуміти причини розвитку розацеа, необхідно звернутися до лікаря і здати всі необхідні аналізи. На підставі зібраних даних лікар зробить висновок та підкаже, яка система організму може провокувати проблеми зі шкірою.

Класифікація розацеа

Різновидів захворювання може бути декілька і всі вони вимагають різного лікування та догляду. Види розацеа:

 • еритемато-телеангіектатичний тип (купероз) – проявляється у вигляді еритреми (почервоніння) і саме з появи судинної сіточки часто починається розацеа. Саме тому важливо звертатися до фахівця вже на цьому етапі, не допускаючи прогресування захворювання;
 • папуло-пустульозний тип – на тлі почервоніння починають з’являтися гнійнички та запалені червоні папули (рожеві вугри). Зазвичай висипання з’являються на щоках, але можуть виникнути і на підборідді чи лобі. Іноді такі висипання супроводжуються печінням;
 • фіматозний тип – висипання зливаються разом і формують велике вогнище запалення, прибрати яке можна хірургічно або медикаментозно. Від такої форми розацеа найчастіше страждають чоловіки;
 • очний (офтальморозацеа) – проявляється ураженням очей у вигляді кон’юнктивіту та зниження гостроти зору. Часто протікає без висипань або почервоніння, що ускладнює діагностику.
 • хвороба Морбіана – атиповий варіант розвитку розацеа, який характеризується набряклістю середньої третини обличчя та стійкою еритремою, яка не супроводжується суб’єктивними відчуттями.

Як вилікувати розацеа

Лікування при розацеа – це цілий комплекс косметологічних процедур, домашнього догляду та способу життя. Важливо пам’ятати, що захворювання є хронічним, а тому підтримувати та захищати організм в цілому та шкіру обличчя зокрема потрібно постійно.

Що робити при загостренні розацеа. Записуватися до лікаря та визначатися з лікуванням. Пам’ятайте, подібне хронічне захворювання шкіри не пройде саме по собі! Його необхідно правильно та своєчасно лікувати.

Існує кілька способів лікування при розацеа:

 • системне медикаментозне — внутрішній прийом препаратів на регулярній основі;
 • місцеве медикаментозне – використання спеціальних засобів, що наносяться безпосередньо на шкіру;
 • лазерна терапія – процедури, що впливають на шкіру за допомогою лазерних променів.

Як прибрати почервоніння при розацеа

На етапі формування судинної сіточки доречним вважається застосування фото-і лазерних методик лікування. Такі косметологічні процедури допомагають як усунути почервоніння при розацеа, так і профілактувати подальший розвиток хвороби.

Апаратні методики здатні стримувати розвиток розацеа, а також зменшують активність сальних залоз та знижують ймовірність появи стійкого почервоніння обличчя.

Переваги апаратного лікування

Лікування розацеа лазером – це відмінний спосіб вирівняти тон шкіри і позбутися судинної сіточки. Терапія підходить пацієнтам, які перебувають на стадії еритемато-телеангіектатичного розацеа і допомагає запобігти переходу на наступну більш проблемну стадію з висипаннями.

Для роботи з куперозом лікарі використовують IPL-системи, які здатні склеювати патологічно змінені судини. У такої методики є свої незаперечні плюси:

 • процедура проходить практично безболісно;
 • після дії лазером, шкіра відновлюється швидко;
 • результат від терапії залишається надовго.

Процедура триває 30-60 хвилин залежно від розміру оброблюваної зони. Щоб отримати максимальний позитивний результат, рекомендується проходити курс з 5-8 процедур.

Клініка естетичної медицини та косметології Esteva Clinic займається лікуванням куперозу за допомогою лазерної терапії вже багато років. У своїй роботі ми використовуємо сучасне сертифіковане обладнання ізраїльсько-американського виробництва Syneron. Цей апарат довів свою ефективність та безпеку.

Який результат після видалення судинних зірочок отримують пацієнти нашої клініки, ви можете оцінити нижче на фото.

Профілактика та протипоказання при розацеа

Для людей, які мають схильність до формування судинної сіточки, є ряд щоденних протипоказань і правил. Їх варто дотримуватись, якщо ви хочете звести до мінімуму ризик появи судинної сіточки на шкірі. Комплексне лікування розацеа та його профілактика включають такі кроки:

 • захищайте шкіру від впливу ультрафіолету (використання засобів з SPF), а також бережіть шкіру від холодного вітру та перемерзання;
 • відмовтеся від відвідування бань, саун, соляріїв, використовуйте не надто гарячу воду під час миття в душі;
 • підтримуйте правильний мікроклімат в приміщенні, в якому ви проводите багато часу. Кімната повинна регулярно провітрюватися, повітря не повинно бути занадто теплим і сухим;
 • відмовтеся від шкідливих звичок (алкоголь і куріння);
 • відмовтеся від агресивних косметологічних процедур – догляд за шкірою повинен бути дбайливим і підходити саме вашому типу;
 • займаючись спортом намагайтеся уникати зайвої фізичної активності та віддавайте перевагу більш спокійним видам навантажень на тіло;
 • якщо під час прийому будь-яких медикаментів ви помітили, що розацеа загострилася, то проконсультуйтеся з лікарем та скоригуйте лікування.

Знаючи, як швидко вилікувати розацеа, ви зможете без проблем вирішити цю проблему та насолоджуватися рівним тоном обличчя без неприємних почервонінь та висипань. Запишіться на консультацію до дерматолога Esteva Clinic, щоб отримати всю необхідну інформацію та почати лікування.

Консультації дерматолога

Найменування консультаціїЦіна, грн
Консультація спеціаліста590
Повторна консультація (до 14 днів після первинної консультації до 20 хвилин)390
Консультація спеціаліста в день проведення косметологічних процедур до (20 хвилин)Безкоштовно

Лікування розацеа

Назва процедуриЦіна, грн
Лікування розацеа щоки

1150
1350

Лікування розацеа підборіддя

550
950

Лікування розацеа обличчя

2900
3500

Лікування розацеа ніс

950
1250