Ботулінотерапія Full Face: особливості проведення та вартість процедури

Ін’єкції ботулотоксину застосовуються в косметології вже понад 25 років. Ця методика стала дуже популярною по всьому світу, адже дозволяє розгладити навіть глибокі зморшки всього за один візит до косметолога. Однак світ змінюється та естетична косметологія підлаштовується під потреби сучасних людей. Сьогодні багато хто вже не хоче позбавлятися від зморшок – вони хочуть запобігти їх появі і якраз для цього відмінно підходять ін’єкції ботулотоксину.

Клініка естетичної медицини Esteva успішно проводить процедуру Фул Фейс ін’єкцій ботулотоксину. Як саме ця методика допомагає боротися з появою зморшок і кому вона буде корисною – читайте у цій статті.

Що таке процедура Full Face

Назва процедури “Full Face” говорить про те, що вона проводиться не на якійсь окремій області, а на все обличчя. Така методика ін’єкцій ботулотоксину допомагає досягти максимального результату. Очевидний ефект омолодження виходить рівномірним, а риси обличчя залишаються природними, стають більш гармонійними.

Всі мімічні зморшки на обличчі утворюються тому що шкіра і м’язи тісно пов’язані. Робота мімічних м’язів обличчя часто дуже активна, що може призводити до ранньої появи зморшок різної глибини. Також м’язи обличчя беруть участь у стягуванні овалу вниз, внаслідок чого може загубитися чіткість контурів обличчя.

Проведення процедури ботулотоксину Фул Фейс, як і вся ін’єкційна косметологія, потребують ідеального знання анатомії обличчя та наявності досвіду з боку лікаря. Тому вибирати клініку необхідно уважно та спираючись на відгуки реальних пацієнтів. Esteva Clinic – це найкраща клініка естетичної медицини та дерматології у Києві за версією рейтингу “Вибір країни” 2022 року, лікарі якої допомагають розв’язувати косметологічні проблеми різної складності з 2015 року. Також клініка увійшла до TOP 20 рейтингу Ukrainian Business Awards за підсумками 2023 року. Рівень довіри наших пацієнтів дуже високий, що підтверджує рейтинг 4,8 із 5 зірок на Google відгуках.

Як у нашій клініці проводяться ін’єкційні процедури проти зморшок з використанням ботулотоксину ми показуємо у відео.

Чи можна колоти ботулотоксин на все обличчя

Колоти ботулотоксин відразу по всьому обличчю і в область шиї дотримуючись деяких застережень можна! Так препарат розкриє свій максимальний потенціал і матиме найбільш виражений і тривалий ефект.

У 90-х ботулотоксин стали застосовувати як засіб для позбавлення від вертикальних зморшок у міжбрівній зоні. Згодом сфера застосування препарату збільшувалася і його почали використовувати проти зморшок чола, “гусячих лапок” у куточках очей, а також на інших зонах обличчя.

Сьогодні клініки в Україні використовують ботулотоксин для боротьби з мімічними зморшками, які формуються в процесі роботи м’язів обличчя та шиї. Найбільш виражені такі зморшки на лобі, в ділянці підборіддя, куточків очей у носогубному відділі, а також на переніссі. Особливість Фул Фейс ін’єкцій полягає в тому, що вплив проводиться одразу на всі можливі м’язи-депресори в області обличчя та шиї, що забезпечує стійкий і якісний результат.

Люди, яким особливо показані Full Face ін’єкції ботулотоксину це ті, для кого характерні м’язовий, дрібнозморшкуватий та втомлений типи старіння. Більш низькі дозування призначаються тим, чий тип старіння відноситься до деформаційного.

Моніка Беллуччі - втомлений тип старіння Кім Бейсінгер - м'язовий тип старіння Сігурні Уівер – дрібнозморшкуватий тип старіння Бріджит Бардо – деформаційний тип старіння

Що входить у процедуру фулл фейс

Корекція овалу обличчя з використанням процедури Full Face проводиться із залученням усіх м’язів:

 • зона міжбрів’я та чола для підняття лінії брів;
 • працюючи із зоною навколо очей можна отримати більш відкритий погляд і запобігти формуванню зморшок;
 • уколи в зону носа дозволяють захистити обличчя від появи кролячих зморшок, а уколи в крила носа допомагають зробити ніс візуально вже;
 • в зоні навколо губ ботулотоксин допомагає профілактувати появу ясенної посмішки, кисетних і маріонеткових зморшок, а також підіймає куточки губ;
 • зона підборіддя також залучається під час процедури – ботулотоксин дозволяє позбутися “апельсинової кірки”, а також готує цю зону до застосування філерів, розслаблюючи підборіддя;
 • одна з найважливіших зон під час проведення Фул Фейса – це платизма (м’яз шиї), яка особливо сильно впливає на процес опускання обличчя з віком. Також від якості роботи м’яза шиї залежить формування “кілець Венери”.

Важливо пам’ятати, що найкраще лікування – це профілактика. А тому записуватися на процедуру Full Face ін’єкції ботулотоксину можна вже в 30-50 років, коли вікові зміни ще не так помітні.

Скільки тримається ефект від процедури фулфейс

Результат від ін’єкцій ботулотоксину для всього обличчя не змусить себе довго чекати. Буквально через 2 тижні препарат починає працювати в повній мірі – шкіра підтягується, з’являється здоровий природний блиск, овал обличчя стає чіткішим, зморшки згладжуються. М’язи-леватори, які підіймають обличчя, включаються в роботу і зовнішність набуває більш молодого і відпочилого вигляду. При цьому зберігаються риси обличчя людини та її індивідуальні особливості – обличчя не перетворюється на штучну маску!

Навколишні люди відразу помітять, що зовнішність змінилася на краще, але не зможуть пояснити, що саме сталося. В цьому і полягає мистецтво сучасної косметології – покращення зовнішності та розкриття потенціалу людини за допомогою сучасних методик та препаратів.

Для проведення ботулінотерапії Full Face використовується досить велика кількість препарату – 100-150 одиниць. Ботулотоксини різних виробників працюють однаково і всі вони мають однаковий термін дії – до 12 тижнів. При використанні препарату відразу на все обличчя ефект зберігатиметься максимальний час.

Однак у деяких людей в силу індивідуальних особливостей ефект від процедури може зберігатися понад три місяці. Також по-різному впливає речовина на різні м’язи – на якихось ділянках обличчя дія препарату може зберігати довше, ніж на інших.

Лікарі клініки естетичної медицини Esteva Clinic завжди попереджають пацієнтів, що проводитися ін’єкції можуть не частіше, ніж 3 рази на рік. Оскільки ботулотоксин – це білок, то до речовини може виробитись імунорезистентність при частому її застосуванні. Тому для того, щоб процедура була корисною і могла використовуватися довгі роки, варто дотримуватись правил і не проводити процедури частіше, ніж це дозволено лікарями.

Рекомендації після процедури Full Face

Щоб ефект від ботулінотерапії на все обличчя зберігався максимально довго і не було жодних побічних реакцій, дотримуйтесь кількох нескладних правил:

 1. обмежте прийом вітамінів групи В, оскільки вони підвищують нервову провідність у волокнах і збільшують мікроциркуляцію в тканинах;
 2. здайте аналізи на рівень цинку і при його дефіциті додайте в раціон морепродукти, бобові, горіхи та висівки. За наявності сильного дефіциту, проконсультуйтеся зі своїм лікарем на тему прийому цинку в більш серйозних дозах. Достатня кількість цинку в організмі допомагає максимально продовжити дію ботулотоксину;
 3. не відвідуйте сауни та солярії – будь-які процеси, що розігрівають, допомагають препарату швидше виводитися через поліпшення кровообігу;
 4. кілька днів після проведення процедури не займайтеся активним спортом;
 5. використовуйте сонцезахисні засоби, особливо в теплу пору року;
 6. виключіть з раціону алкоголь на кілька днів після проведення процедури;
 7. 2-3 дні після процедури протирайте обличчя антисептичним розчином хлоргексидину вранці та ввечері, а також не використовуйте декоративну та агресивну доглядову косметику.

Скільки коштує процедура Full Face в Україні

Вивчити актуальні ціни та діючі акції на процедуру Фул Фейс в Esteva Clinic ви можете у таблиці нижче.

Ботулінотерапія Full Face

Зона застосуванняЦіна, грн
Корекція зморшок FULL FACE (всі зони)

12900
28000