Видалення родимок у Києві

Удаление родинок Киев

Що таке родимки

Родимка – це новоутворення шкіри, що містять меланоцити (особливі клітини шкіри) і пігмент меланін. Їх колір може змінюватись від світло-коричневого до чорного. Родимки мають другу назву – невус.

Родинки невусы удалитьУ кожної родимки є певний цикл розвитку. Часто невус з’являється у вигляді невеликої плямки плоскої форми, але поступово він стає опуклим. Висота такого утворення залежить від локалізації меланоцитів: якщо в самих верхніх шарах шкіри – родимка буде плоска, якщо вони розташовані глибше, то вона буде підніматися. Така будова – всього лише особливість, воно не має негативного значення. А за структурою і зовнішнім виглядом утворення варто спостерігати більш уважно.

Чому родимки з’являються

У грудних дітей родимки бувають рідко. Як правило, основна кількість їх з’являється у підлітків і дорослих. Виділяють кілька причин формування нових родимок у людини:

 • спадковість;
 • сонце і УФ-випромінювання (надмірне перебування під прямими сонячними променями або в солярії призводить до надлишкового вироблення меланіну, який і утворює родимки);
 • гормональні зміни – як у підлітків, так і у дорослих;
 • віруси і травми.

Найчастіше нові родимки з’являються саме через вплив на шкіру сонячних променів.

Чому родимки потрібно обстежити та іноді видаляти

Родимка за своєю суттю є утворенням доброякісним. Вона формується з недозрілих або змінених клітин епідермісу. Найчастіше родимка не представляє загрозу для життя чи здоров’я і впливає лише на естетичне сприйняття. Але в деяких випадках ці утворення через деякий час збільшуються в розмірах, проникають глибше, змінюють структуру – і в цьому випадку невус вже може завдати шкоди не тільки здоров’ю, але й життю.

Для визначення ступеня небезпеки родимки існує тест ABCDE:

Диагностика родинок

 • A – «asymmetry», або асиметрія. Родимка може змінювати форму і ставати асиметричною.
 • B – «borders», або кордону, контур. У доброякісного утворення контур повинен бути гладким, а не рваним.
 • C – «colour», або колір. Безпечне утворення має коричневий колір, однорідний тон на всій поверхні. Якщо невус стає червоним, білим, темно-фіолетовим, чорним або спочатку пофарбований відразу в кілька кольорів, його слід вивчити детальніше.
 • D – «diameter», або діаметр. У родимки повинні бути певні розміри. Якщо вона поступово збільшується в діаметрі, це може свідчити про патологічні процеси.
 • E – «evolution» – еволюція, розвиток. Мається на увазі зміна шкірного утворення по формі, структурі або розмірах.

Регулярне спостереження за власними родимками, високоточна діагностика, видалення небажаних утворень допомагають зберегти здоров’я і навіть життя. До дерматолога слід звернутися відразу, як тільки помічені перші зміни зовнішнього вигляду невуса. Лікар проведе візуальний огляд, зробить дерматоскопію і, виходячи з результатів дослідження, надасть рекомендації щодо подальших дій.

Які родимки слід видаляти?

Усі родимки можна поділити на дві основні категорії: доброякісні та злоякісні.

Доброякісні в більшості випадків видаляти не потрібно, якщо немає особливих показань. Але доброякісні родимки можуть переродитися в злоякісні, якщо не дотримуватися певних правил безпеки (зокрема мова йде про активне ультрафіолетове та радіохвильове випромінювання).

Злоякісні родимки становлять певну загрозу, вони повинні ретельно контролюватися. Нерідко їх видаляють, оскільки – у випадку з родимками – чим раніше усунути проблему, тим імовірніше позитивний результат і менший ризик розвитку надзвичайно небезпечного захворювання – меланоми.

Распространение меланомы в Мире

Поширеність меланоми у Світі

Родимку варто видалити, якщо:

✅ вона змінила форму, розмір, забарвлення;
✅навколо неї з’явилося запалення або набряклість;
✅ порушена цілісність структури, з’явилося лущення або скоринки;
✅ змінилася щільність родимки – вона стала або занадто щільної, або, навпаки, набагато м’якше;
✅ великий діаметр – понад 6 мм;
✅ дане утворення доставляє психологічний або фізичний дискомфорт;
✅ родимка розташована на такій ділянці тіла, де вона постійно травмується.

 

Чому гістологія – це важливо

Гістологічне дослідження – це вивчення зразка тканини на клітинному рівні. Результати гістологічного дослідження підтверджують або спростовують попередній діагноз, визначають тактику лікування захворювання. Дана процедура застосовується для діагностики ракових та інших захворювань.

гистология родинки

Таке дослідження показано всім пацієнтам, які звертаються до дерматолога для видалення підозрілого невуса або того новоутворення, що часто травмується і кровоточить. Відправка тканин родимки на гістологічне дослідження є обов’язковою.

Дерматоскопія – що це і для чого її проводять

Дерматоскопія – поширений метод діагностики, який виконується за допомогою медичного приладу дерматоскопу. Дерматоскопія дозволяє досліджувати родимки, виявляти ступінь їх загрози для здоров’я людини. Дерматоскоп збільшує зображення в десятикратному розмірі, що дає можливість ретельно вивчити новоутворення, виявити розмір, точну форму, колір, а також розглянути структуру. За результатами дерматоскопія лікар робить висновок щодо того, чи можна залишити родимку, або краще її видалити.

дерматоскопия родинок

Дерматоскопія – процедура абсолютно безболісна і нешкідлива. Згідно з рекомендаціями МОЗ, дерматоскопію слід виконувати щорічно кожній людині, у якої є родимки. Особливо показана дана діагностика пацієнтам з великою кількістю родимок, тим більше, якщо вони відрізняються за кольором і розміром.

Регулярна діагностика допомагає визначити зміни в будові родимок і, якщо виникає необхідність, вирішити проблему на ранніх етапах.

Як правильно лікувати родимки

Найбільш простий спосіб позбутися від родимки – видалити її. Це і найефективніший спосіб. До того ж – швидкий: сама процедура триває лічені секунди. Попередньо обов’язково слід отримати консультацію дерматолога: фахівець повинен оцінити характер новоутворення і підібрати найбільш підходящий спосіб видалення. У деяких випадках перед видаленням для отримання додаткової інформації проводять гістологічне дослідження.

 

видалення родинки Київ

Також дерматолог дасть рекомендації щодо догляду за шкірою в відновлювальний період.

Як видалити родимку або невус

У Esteva Clinic ми пропонуємо найефективніші методи видалення таких новоутворень: на сьогоднішній день це видалення за допомогою радіохвиль, рідкого азоту (кріодеструкція) або CO2-лазера.

Радіохвильовий метод

При використанні даного методу, радіохвилі спрямовуються на проблемну зону, руйнуючи клітини родимки. В результаті такого впливу родимка зменшується в розмірі, поки не зникне повністю. Радіохвильовий метод видалення утворень може застосовуватися не тільки на шкірі, але і на більш тендітних зонах – слизових.

родинки радиволна

За 20 хвилин до проведення процедури на ділянку видалення наноситься місцевий анестетик – він допомагає уникнути дискомфортних відчуттів. Потім починається безпосередній вплив радіохвилями. При видаленні утворень на руках або ногах, на розсуд лікаря, може знадобитися додаткова процедура – кюретаж (вишкрібання тканин). Вона дозволяє упевнитися, що невус знищено повністю.

Шкіра відновлюється швидко – протягом тижня після процедури.

Переваги радіохвильового методу:

📌 епідерміс, який оточує шкіру, залишається неушкодженим;
📌 місцева анестезія повністю позбавляє від больових відчуттів

Радіохвильовий метод підходить для видалення родимок в наступних зонах:

 • обличчя;
 • декольте, груди, пахви,
 • руки (в тому числі долоні).

 

Видалення родимок кріодеструкцією (рідким азотом)

Кріодеструкція – видалення новоутворень на шкірі з використанням рідкого азоту. При застосуванні методу на новоутворення діють наднизькі температури, в наслідок чого тканини родимки руйнуються. Кріодеструкція підходить для видалень, яким не потрібне гістологічне дослідження.

Криодеструкция

Видалення родимок рідким азотом характеризується наступними перевагами

📌Швидкістю
📌Мінімальним болем
📌Без обмежень по віку
📌Відносно легко виконується
📌Не спостерігаються кровотечі
📌Не потрібна анестезія перед процедурою
📌Дуже легкий реабілітаційний період

При виконанні процедури відбувається 3 до 6 “заморожень” тривалістю до 30 с.

Лазерний метод

Одна з найбільш популярних сьогодні технологій. Принцип видалення аналогічний радіохвильовому методу з тією лише відмінністю, що тут застосовується лазерний промінь. Навколишнє здорова шкіра не піддається впливу, рубців після процедури не залишається.

лазерное удаление родинок

Лазерне видалення родимок особливо часто використовується на складних ділянках:

 • на пальцях рук і ніг, в безпосередній близькості від нігтьових пластин;
 • на стопах, зокрема – на підошовній частині.

Лазерне і радіохвильове видалення – два представника «золотого стандарту» видалення не тільки родимок, а й інших утворень на шкірі: папілом, гемангіом, бородавок.

Як відбувається видалення

Розуміння того, як буде відбуватися процес видалення доброякісних утворень, допомагає клієнтам зберегти спокій і позитивний настрій. Ми постаралися відповісти на найбільш популярні запитання, які нам задають на цю тему. Всі відповіді зібрали в відео, яке і пропонуємо до перегляду.

Незалежно від того, який саме спосіб видалення вибирає клієнт – за допомогою СО2 лазера або радіохвильової, – це точно буде:

✅ швидко;

✅ безпечно;

✅ без болю.

Саме видалення займе не довше однієї хвилини!

Питання, які ми часто чуємо

«Скільки часу піде на реабілітацію? Коли я зможу повернутися до звичного способу життя? »

Видалення родимок в Esteva Clinic не внесе значних змін в звичний уклад життя. Відразу після завершення процедури можна повернутися до більшості щоденних справ.

«Яка ймовірність, що родимка з’явиться знову?»

Родимка видаляється повністю. Але якщо в організмі залишається той фактор, який став причиною появи цього новоутворення, цілком можливо, що поруч або в будь-якому іншому місці на тілі з’явиться нова родимка (невус).

«Що краще – радіохвильової метод або лазер СО2»

Обидва способи видалення родимок ефективні. Який більше підходить в конкретному випадку – це підкаже дерматолог після проведення дерматоскопії.

Переваги видалення родимок та невусів у Esteva Clinic

✔️ Ми професіонали своєї справи. У нас працюють виключно досвідчені дерматологи
✔️ Ми робимо цифрову дерматоскопію і гістологію
✔️ В Esteva Clinic доступні три основні методики видалення доброякісних новоутворень шкіри, а саме:

 • Радіохвильовий метод,
 • Кріодеструкція (рідким азотом),
 • СО2 лазер

Це швидкі, безболісні і безкровні методики видалення

меланома день

✔️ Esteva Clinic – офіційний партнер соціального проекту Skin Checker (компанії La Roche-Posay), яка покликана боротися із злоякісними новоутвореннями шкіри.

Якщо запитання все ж залишилися, співробітники Esteva Clinic дадуть відповідь на них на подальших консультаціях.

Якщо ви хочете дослідити свої родимки і безболісно видалити проблемні новоутворення, лікарі Esteva Clinic допоможуть зробити це правильно і швидко

Вартість процедури

Видалення родимок та невусів

Назва процедуриЦіна, грн
Дерматоскопія перед видаленням (обов'язкова перед процедурою)200
Видалення родимки / невуса 1шт (до 0,5 см)

400
650

Видалення родимки / невуса 1шт (0,5 - 1 см)

500
750

Видалення родимки / невуса 1шт (более 1 см)

650
950

Категорія 1 (від 10 до 20 новоутворень)

1900
2300

Категорія 2 (від 20 до 50 новоутворень)

2900
3400

Гістологічне дослідження інцизійне 1шт690
Гістологічне дослідження ексцизійне 1шт790
Знеболювання200-300