Папіломи на геніталіях

Генітальні папіломи (кондиломи) – це один з найбільш поширених видів інфекції, який передається статевим шляхом.

Папіломи на геніталіях

У цій статті ми розповімо все, що потрібно знати про папіломи на статевих органах – звідки вони беруться і як їх правильно лікувати.

Чому виникають папіломи на статевих органах

Причиною появи подібних утворень на шкірі є ВПЛ (вірус папіломи людини). Цей вірус буває різних типів і є в якомусь вигляді в організмі кожного з нас. Особливо це стосується дорослих людей, які ведуть статеве життя.

Генітальні папіломи виникають на статевих органах як у жінок, так і у чоловіків. Утворення формуються на вологих тканинах у пахвинній ділянці.

Папіломи на статевих органах можуть розташовуватися на таких зонах:
◼   вульва;
◼   стінки піхви;
◼   шийка матки;
◼   між зовнішньою частиною статевих органів та анусом;
◼   задньопрохідний канал;
◼   кінчик або стрижень статевого члена;
◼   мошонка;
◼   анус.

Також генітальні папіломи можуть з’являтися і на інших слизових оболонках людини – в роті або на горлі.

Папіломи на геніталіях

На вигляд це зазвичай маленькі бугорки (часто нагадують за формою цвітну капусту) такого ж кольору, як і шкіра. У багатьох випадках утворення такі малі, що їх складно помітити неозброєним оком.

Деякі типи ВПЛ здатні викликати гострі кондиломи або навіть рак. Тому до вірусу необхідно ставитись уважно, хоч він і є в організмі кожного з нас. Наприклад, є вакцини, які можуть захистити від деяких штамів ВПЛ. Якщо вас регулярно турбують папіломи на статевих органах або інших ділянках тіла, варто проконсультуватися з вашим лікарем і дізнатися про профілактику докладніше.

Як розпізнати папілому

Зіткнувшись з такою делікатною темою, люди зазвичай хочуть зрозуміти суть проблеми ще до походу до лікаря. Щоб визначити характер утворень у домашніх умовах, необхідно знати, які особливості мають генітальні папіломи.

Папіломи на статевих органах мають низку симптомів:
◼   наявність маленьких припухлостей в області статевих органів, колір припухлостей може бути тілесним або відрізнятися від кольору шкіри;
◼  часто форма утворення нагадує суцвіття цвітної капусти. Відбувається це через близьке розташування відразу кількох папілом;
◼   в області статевих органів є свербіж, печіння або інші неприємні відчуття на шкірі;
◼   під час статевого акту може бути кровотеча.

Папіломи на геніталіях

Часто кондиломи настільки плоскі та маленькі, що люди просто не звертають на них уваги. Однак в окремих випадках утворення здатні сильно розростатися на тлі ослабленого імунітету або через інші індивідуальні причини.

Лікування папілом на статевих органах

Однією з особливостей генітальних папілом є те, що вони можуть зникнути самі по собі. Це залежить від імунної системи людини – якщо вона зміцнюється та здатна придушити вірус у тілі, то й шкірні прояви вірусу також зникають.

Однак так відбувається далеко не завжди і якщо кондиломи стали з’являтися регулярно, не зникають і приносять дискомфорт – відкладати з візитом до лікаря не варто.

До якого лікаря звертатися жінкам і чоловікам

Якщо ви спостерігаєте симптоми генітальних папілом, описані в розділі вище, то вам необхідно звернутися до профільного лікаря. Залежно від статі пацієнта, потрібно записатися до:
◼   гінеколога, якщо симптоми виявляються у жінки;
◼   уролога, якщо неприємні відчуття турбують чоловіка.

Лікар проводить візуальний огляд з використанням спеціального пристрою – дерматоскопа. Найчастіше цього достатньо, щоб визначити характер утворення.

Папіломи на геніталіях

Дермоскопічний вид генітальної бородавки

На основі побаченого лікар призначає подальші аналізи, а потім і лікування. Серед можливих аналізів можуть бути:
◼   ПАП-тест, який дозволяє визначити рак шийки матки. Це необхідний захід, оскільки ВПЛ високого ризику здатний викликати онкологічні захворювання;
◼   ДНК-тест на ВПЛ – комплексне дослідження, яке допомагає виявити варіанти вірусу пов’язаного з генітальними бородавками. Цей тест, як і ПАП-тест, допомагає визначити наявність штамів, здатних викликати рак шийки матки.

Після видалення папілом на статевих органах лікар також може відправити отриманий матеріал на біопсію, щоб максимально ретельно вивчити характер утворення та отримати всі необхідні для медичного висновку дані.

Видалення папілом та кондилом у клініці

Після того як лікар визначив характер небажаних утворень, призначається оптимальний спосіб їх видалення. Однак важливо пам’ятати, що видалення кондилом з поверхні шкіри не позбавляє людину від ВПЛ. Якщо є серйозна проблема всередині, то лікування має бути всебічним і комплексним.

Папіломи на геніталіях

Для видалення папілом на геніталіях використовуються такі методики:

◼   Радіохвильова електрокоагуляція. Перетворений на радіохвилі електричний струм контактує з новоутворенням і миттєво його випаровує. Візуально це виглядає як безконтактний розріз та запаювання кровоносних судин. Головна перевага методу полягає у його безпеці – прибрати папіломи на статевих органах можна практично безболісно, а загоєння відбувається швидко та з мінімальним ризиком формування рубців. Також при використанні даної методики можна відправити новоутворення на гістологічне дослідження, оскільки радіохвилі видаляють тільки верхній шар шкіри (епідерміс). Лікарі найчастіше віддають перевагу радіохвильовій електрокоагуляції, оскільки цей спосіб дозволяє більш уважно контролювати глибину видалення та видалити утворення за одну процедуру повністю, без необхідності повторної процедури.

Папіломи на геніталіях

◼   Видалення папіломи лазером. У процесі застосування методики, промінь руйнує крихітні кровоносні судини, що розташовуються всередині папілом. Процедура проходить швидко і в більшості випадків достатньо 1-3 сеансів.

Папіломи на геніталіях

◼   Кріотерапія (заморожування). Видалення бородавок на статевих органах проводиться за допомогою рідкого азоту, який заморожує і тим самим видаляє утворення.

◼   Хірургічне втручання. Якщо папіломи не реагують на інші методи лікування або мають великий розмір, лікар може вдатися до хірургічного методу видалення. Такий варіант не є популярним, оскільки ризик формування рубців досить великий, а період загоєння довший.

◼   Місцеве лікування мазями. При легших формах кондилом лікар може прописати домашнє лікування за допомогою мазей, кремів або розчинів. Такі курси зазвичай займають кілька тижнів, але не завжди мають достатню ефективність.

Видалення бородавок на статевих органах завжди починається з огляду лікарем. Саме видалення зазвичай проходить дуже швидко – видалення одного утворення займає менше ніж 5 хвилин. Перед видаленням проводиться місцева анестезія за допомогою мазі або уколу. Такий захід допомагає звести всі можливі больові відчуття до мінімуму або зовсім їх уникнути.

Папіломи на геніталіях

Відразу після видалення новоутворення шкіра стане рівною і рожевою, на самому місці видалення утворюється кірочка. Торкатися чи здирати її суворо заборонено, щоб не спровокувати формування рубця. Природним шляхом кірочка відпадає за 1-3 тижні (залежно від розміру та місця розташування). Після цього шкіра поступово повернеться до звичайного стану. На поверхні може залишитися мінімальний шрам або сліду не буде зовсім.

Для того, щоб зрозуміти, який метод видалення утворень найкраще підійде саме вам, необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Про те, як саме відбувається видалення різних новоутворень шкіри в клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic, ми розповідали в одному з наших відео.

 

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записати на індивідуальну консультацію до лікаря дерматолога – ви можете використовувати для цього кнопки “Зв’язатися з нами” або “Кнопка зв’язку”. До зустрічі в Esteva Clinic!

Видалення папілом на статевих органах

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією у день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день після видалення

Безкоштовно

Видалення новоутворень на інтимних зонах

450
650

Видалення новоутворень на інтимних зонах від 10 до 20 новоутворень

3200
4300

Гістологічне дослідження 1шт (обов'язково для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболення (1-10 шт)300
Знеболення Пакет №1 (11-20 шт)490