Які бувають новоутворення на шкірі

З різними новоутвореннями на шкірі хоча б кілька разів життя стикається кожна людина. Оскільки ця проблема дуже поширена, а утворення можуть приносити не тільки естетичний дискомфорт, але і бути небезпечними для здоров’я, знати базову інформацію в цій темі має кожна доросла людина.

Які бувають новоутворення на шкірі

У цій статті ми розглянемо, які бувають новоутворення на шкірі, а також як проходить діагностика та лікування новоутворень у косметологічних клініках.

Види новоутворень на шкірі

У сучасній медицині всі утворення, які можуть виникати на шкірному покриві, поділяються на три великі групи:
◼   доброякісні – це саме ті утворення, з якими ефективно працюють у клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic. Такі елементи самі по собі не загрожують здоров’ю і найчастіше неприємні лише з естетичного погляду. Однак під впливом факторів навколишнього середовища або при постійному механічному впливі навіть такі утворення можуть стати проблемними для здоров’я;
◼   передракові – утворення, які мають більший чи менший ризик переходу до ракових захворювань;
◼   злоякісні – рак шкіри є найпоширенішим видом раку. Виникають проблеми найчастіше на тих ділянках шкіри, які регулярно піддаються агресивному впливу ультрафіолету.

Як відрізнити доброякісні новоутворення шкіри від злоякісних знають лише кваліфіковані медики. Саме лікар може визначити, який характер має утворення, як саме необхідно поводитися з ним, чи можна його видаляти та в який спосіб це краще робити.

Види доброякісних новоутворень шкіри, які найчастіше зустрічаються у людей:

* Дивитися таблицю на мобільних пристроях

НазваФотоОписРозташування
Родимки (невуси)Вроджені або набуті з віком утворення, що переповнені пігментом меланіном. Саме за рахунок цього пігменту родимки можуть бути від практично безбарвних до чорних. Зовні являють собою плями, горбки або вузлики на шкірі. Найчастіше родимки – це доброякісні новоутворення шкіри, але можливе і їх переродження в меланому. Тому за родимками потрібно слідкувати та регулярно їх обстежувати.Зустрічаються на різних ділянках шкіри, у тому числі на долонях та підошвах.
ПапіломиНевеликі нарости верхнього шару шкіри або слизової оболонки, розташовані на тонкій ніжці та мають циліндричну форму. Найчастіше за кольором не відрізняються від кольору шкіри, але можуть набувати й різних відтінків коричневого. Причина появи таких доброякісних утворень – вірус папіломи людини (ВПП), штамів якого виявлено понад 100 штук.Зустрічаються найчастіше в області шиї, пахв та геніталій, але можуть утворюватися на будь-яких ділянках тіла.
Себорейні кератомиНайпоширеніший вид пухлин, особливо серед людей старше 40 років. Кількість цих доброякісних новоутворень шкіри може змінюватись від кількох штук до пари десятків. Колір буває від світло-жовтого до темно-коричневого, на дотик себорейні кератоми шорсткі та мають на своїй поверхні рогові кісти.Локалізуються найчастіше на обличчі, волосистій частині голови грудей та спині.
АнгіомиСудинні утворення, що проступають на шкірі у вигляді невеликих червоних плям. Такі доброякісні утворення шкіри зустрічаються у 80% людей на різних ділянках тіла. Особливо часто ангіоми зустрічаються на шкірі людей похилого віку, чиї капіляри втратили свою еластичність.Можуть локалізуватися на животі, спині, руках, ногах, обличчі шиї та волосистій частині голови
Зірчасті гемангіомиЩільний червоний вузлик невеликого розміру, від якого сторони розходяться судинні капіляри.Найчастіше локалізуються на обличчі, шиї.
Вірусні бородавкиОроговілі щільні та сухі підвищення з нерівною ворсинчастою поверхнею. Розміром можуть досягати 1 см і більше, часто зливаються у великі бляшки. Колір може бути тілесним, сіруватим чи коричневим.Найчастіше локалізуються на руках і на стопах, колінах, ліктях, також можуть бути на тулубі обличчя та волосистої частини голови.
ДерматофібромиФіброзний вузлик, який найчастіше з'являється на шкірі гомілки. Розмір може становити від 0,5 до 15 см у діаметрі. Колір буває як світло-рожевим, так і різних відтінків коричневого.Локалізуються частіше на ногах та стегнах, спині та плечах, рідше на інших ділянках тіла.

Причини появи новоутворень на шкірі

Сучасні дослідники все ще не знають, що викликає більшість доброякісних новоутворень шкіри. Деякі з них можуть виникати через генетичну схильність (наприклад, ластовиння і родимки), а щось провокується впливом хімічних речовин або радіації.

Найпоширенішою причиною утворень на шкірі є інфекція на поверхні шкірного покриву або безпосередньо в організмі. Один із таких прикладів – вірус папіломи людини, про яку ми вже розповідали вище. ВПЛ передається від людини до людини при безпосередньому контакті. Так само передається і герпес.

Бувають випадки системної інфекції, внаслідок чого відбувається ураження шкіри всього тіла. Приклад такого ураження – вітряна віспа або оперізуючий лишай. Також утворення на шкірі можуть бути результатом алергічної реакції (алергічна екзема та контактний дерматит).

Бувають і хвороби, що провокують виникнення утворень. Наприклад, чутливість шкіри може підвищуватися при поганому кровообігу та діабеті.

До якого лікаря піти з проблемами шкіри

За наявності будь-яких утворень на шкірі необхідно записатися на консультацію до лікаря дерматолога. Також може знадобитися консультація онколога, якщо характер утворень буде не цілком доброякісним.

Особливо важливо ходити на консультації до фахівця, якщо утворення збільшуються у розмірі та формі, починають приносити дискомфорт, з’являються мінімальні болючі відчуття.

Досвідчений фахівець проведе огляд, призначить усі необхідні аналізи та зможе дійти висновку, який визначить подальший план дій.

Дізнатися більше про те, у яких випадках потрібна консультація дерматолога та косметолога ви можете у нашому відео.

Діагностика та лікування новоутворень на шкірі

Будь-яке обстеження шкіри починається з її візуального огляду. Лікар уважно вивчає колір та структуру шкіри, а також самі утворення, які турбують пацієнта.

Одним із найефективніших способів діагностики утворень на шкірі є дерматоскопія. Своєчасно проведене обстеження допоможе визначити характер захворювання на ранній стадії. У разі, якщо утворення має негативний вплив за здоров’я людини, шанси без наслідків позбутися його будуть набагато вищими, ніж при діагностиці на пізніх стадіях.

Дерматоскопія проводиться за допомогою спеціального приладу (дерматоскопа), який дозволяє суттєво наблизити та збільшити новоутворення. Таким чином лікар може дійсно уважно вивчити будь-яке новоутворення на шкірному покриві людини.

Показання для дерматоскопії:
◼   регулярний огляд кожні півроку для людей з великою кількістю родимок та світлою шкірою. Особливо серйозно до таких оглядів варто ставитись тим, хто живе в регіонах зі спекотним кліматом та високим рівнем сонячної активності;
◼   спадкова схильність до онкологічних захворювань;
◼   наявність хвороб щитоподібної або підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту,
◼   травматизація родимки, порушення її цілісності.

Діагностика та лікування новоутворень на шкірі

Якщо утворення на шкірі має доброякісний характер, його лікування в більшості випадків полягає у видаленні. Методів видалення новоутворень у сучасній медицині існує декілька:
◼   Лазерне видалення – сучасний спосіб видалення новоутворень, який полягає у припіканні утворень лазером. При видаленні новоутворень шкіри лазером сама зона навколо мінімально пошкоджується, що дозволяє досягти дуже акуратного результату. Видалення новоутворень шкіри лазером можливе за наявності на тілі бородавок, папілом та інших видів утворень. Процедура доступна і відносно безболісна, тому часто застосовується різними пацієнтами.
◼   Кріодеструкція – видалення рідким азотом є ще одним способом позбавлення від утворень на шкірі. Процедура проводиться за допомогою заморожування рідким азотом (температура -196 ° С). Метод безболісний і залишає на шкірі ніяких рубців. Застосовується для видалення бородавок, папілом, кандилом, себорейним кератом, мозолів.
◼   Радіохвильовий метод – видалення здійснюється за допомогою радіохвиль високої частоти. Видалення радіохвильовим методом проводиться під місцевою анестезією і тому процедура абсолютно безболісна та комфортна, з мінімальним ушкодженням шкіри, що прилягає до зони новоутворення. Радіохвильовий метод дозволяє видаляти родимки, невуси, вірусні бородавки, гемангіоми та інші види утворень.

Клініка естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic готова допомогти вам у видаленні небажаних доброякісних утворень шкіри. На індивідуальній консультації лікар косметолог підбере ідеальний варіант для вашої конкретної ситуації, проведе видалення та розповість, як надалі доглядати за шкірою.

Більш докладно дізнатися про те, як відбувається видалення новоутворень шкіри Esteva Clinic можна в нашому відео.

Профілактика новоутворень на шкірі

Різні види доброякісних новоутворень шкіри можна не лише видаляти, а й запобігати їх появі. Для того, щоб на шкірі не з’являлися нові утворення, а характер існуючих так і залишався доброякісним, необхідно дотримуватися деяких нескладних правил.

Раз на 6-12 місяців проходити планову дерматоскопію. Частота огляду залежить від кольоротипу шкіри, який допоможе визначити лікар при особистому огляді.

Профілактика новоутворень на шкірі

Головне правило запобігання проблемам зі шкірою – захист її від агресивного впливу сонячних променів. Щоб зберегти максимально добрий стан шкіри, необхідно:
◼   уникати знаходження на вулиці в період підвищеної сонячної активності (з 10:00 до 16:00). Робити так потрібно як мінімум у спекотні періоди року, коли активність сонця особливо висока;
◼   якщо не можна уникнути знаходження під прямим сонячним промінням, то необхідно захистити своє тіло за допомогою одягу. Використовуйте сорочки з довгими рукавами, штани, крислаті капелюхи та сонцезахисні окуляри;
◼   всі відкриті ділянки шкіри необхідно захищати кремом з фактором SPF 30 і більше. Наносити засіб потрібно за 20-30 хвилин до виходу на вулицю та оновлювати кожні 2 години. Сучасні косметологи радять робити це у будь-який час дня та захищати відкриті ділянки шкіри кремом навіть узимку;
◼   цілеспрямоване загоряння та використання солярію – не найкращий спосіб зберегти молодість та красу шкіри. Якщо відмовлятися від засмаги повністю ви не хочете, то як мінімум приймайте сонячні ванні в безпечніший для шкіри час (вранці та ввечері).

SPF, захист шкіри від сонця

Дотримуйтесь цих нескладних порад, стежте за своїм способом життя та щоденним доглядом, щоб максимально надовго зберегти здоров’я та молодість шкіри.

А якщо вам потрібна індивідуальна консультація з питань видалення новоутворень шкіри – фахівці Esteva Clinic з радістю дадуть відповідь на всі ваші питання!

Видалення доброякісних новоутворень

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення папілома, бородавки, родимки, кератоми 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення папілома, бородавки, родимки, кератоми 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення папілома, бородавки, родимки, кератоми 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 від 10 до 20 новоутворень (папіломи, кератоми, невуси, родимки, бородавки, ангіоми, поліпи)

2390
2900

Пакет №2 від 21 до 30 новоутворень (папіломи, бородавки, ангіоми)

2900
3400

Пакет № 3 від 31 до 50 новоутворень (папіломи, ангіоми)

3500
4600

Видалення новоутворень на інтимних зонах

450
660

Видалення новоутворень на інтимних зонах від 10 до 20 новоутворень

3200
4300

Видалення новоутворень в зоні навколо очей

650
990

Видалення новоутворень в зоні навколо очей до 10 новоутворень

4500
5900

Видалення ксантелазми до 0,5 см (на другу процедуру – 50% знижка)

990
1400

Видалення ксантелазми 0,5-1 см (на другу процедуру – 50% знижка)

1290
1900

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт)690
Знеболювання Пакет №3 (31 - 50 шт)990