Як прибрати надмірна жир над колінами

жир над колінами

Красивые ножки – это тренд, а не выходящий из моды. От них требуется гармоничность и подтянутость формы. Но даже самые длинные и стройные ноги будут выглядеть менее привлекательными, если в области над коленками наблюдается Избыточный кожно-жировой валик. Жировые отложения вокруг и над коленом выполняют защитную функцию коленного сустава, но эстетически НЕ привлекательны. Какие есть современные методы борьбы с жиром над коленями? Секретами коррекции этого недостатка делится с Вами Татьяна

Бубало – лікар-дерматовенеролог, косметолог, член Асоціації анти-ейдж медицини, провідний спеціаліст клініки Краси і здоров’я ESTEVA.

Особливості формування надлишкових відкладень жиру над колінами

Якщо говорити про вікові зміни, то старіння піддаються абсолютно всі структури і всі частини тіла. Один з проявів – поява жирових відкладень в тих зонах, де з ними особливо важко боротися. Навіть самі виснажливі тренування не сприяють скороченню в них жирових відкладень. Такою зоною є область над колінами.

Розглянемо анатомію цієї зони. Колінний суглоб складається з стегнової і великогомілкової кістки, вони з’єднані між собою зв’язками і м’язами, у верхній частині коліна знаходиться надколінок.

При розгинанні колінного суглоба підшкірно-жирова клітковина і шкіра переміщаються в зону вище надколінка, і утворюється шкірно-жирової валик. Він порівняно невеликий за обсягом, але пацієнтам це доставляє естетичний дискомфорт, оскільки псує зовнішній вигляд ніг.

 

Саме цей валик жиру над колінами, а точніше його корекція, часто стає першим побажанням пацієнтів.

Причини відкладення жиру над колінами, які треба враховувати при корекції

Локальні надлишкові жирові відкладення, так звані «жирові пастки», виникають внаслідок дисбалансу процесів липогенеза (утворення жирової тканини) і ліполізу (розщеплення жирів) в організмі.

іпогенез тісно пов’язаний з гормональними процесами. Він регулюється такими гормонами як інсулін, вазопресин, простагландини. Регуляція ліполізу відбувається за участю АКТГ, СТГ, катехоламінів, статевих гормонів, ліпотропін.

При порушенні балансу процесів липогенеза і ліполізу з переважанням липогенеза надмірна кількість жиру накопичується в жирових клітинах (адипоцитах), приводячи до їх гіпертрофії, в тому числі в області над колінами.

Гіпертрофія адипоцитів супроводжується змінами з боку тканин: компресією лімфатичних і кровоносних судин, затримкою рідини в тканинах і дегенерацією колагенових волокон.

Одна з причин порушення балансу між липогенеза і ліполізу – це гіподинамія. Малорухливий спосіб життя в поєднанні з неправильним харчовим поведінкою прискорюють липогенез і значно посилюють гіпертрофію адипоцитів.

Локальне відкладення підшкірного жиру в певних місцях може провокуватися гормональними змінами, що відбуваються в організмі в період статевого дозрівання, вагітності, клімаксу, а також застосуванням гормональних препаратів (кортикостероїдів, інсуліну, оральних контрацептивів).

Різні способи корекції відкладень надлишкового жиру над колінами

Неестетичні жирові відкладення добре піддаються апаратної корекції – наприклад, за допомогою ультразвукового SMAS-ліфтингу. Результати видно вже після першої процедури, але остаточний ефект оцінюють через 5-6 місяців. Підтягнутість шкіри може зберігатися від 2 до 5 років.

Вартість процедури – 6750 9500 грн

СМАС для телаДетальніше про ультразвукової СМАС ліфтинг для тіла (в т.ч. для колін)

Ще один спосіб – ін’єкційний ліполіз. Він є нехірургічній альтернативою ліпосакції і вважається найбільш результативним в зонах локальних жирових відкладень, таких як жир над колінами. Процедура проводиться з використанням прямих ліполітікі – дезоксихолат натрію і фосфотіділхолін, які руйнують жирові клітини. Курс процедур – 1 раз в 3 тижні 3-6 сеансів.

Ефективну боротьбу з жиром над колінами забезпечує редермалізація за допомогою Perfoskin Complex – унікальна процедура омолодження і природного відновлення шкіри, що з’єднує переваги класичного мікронідлінга і відновний ефект Редермалізація.

Поєднання унікального роллера і складу діючих речовин від HYALUAL забезпечує поліпшення синтезу колагену, підвищення еластичності шкіри в зоні над колінами. Редермалізація з Perfoskin Complex рекомендують проводити курсом в 2-3 сеансу з проміжками в 10-14 днів.

Для посилення ефекту Редермалізація слід звернути увагу на якісний домашній догляд за шкірою:

використовувати зволожуючі лосьйони після душа;
робити цукровий або кислотний пілінг 1 раз в 10 днів.

При тривалому перебуванні на сонці не забувати про захист шкіри від УФ-випромінювання за допомогою Hyalual Safe Sun SPF 30.

Є і спеціальні вправи для тренування м’язів гомілки і стегна навколо коліна. Це свого роду точковий вплив на проблему. Найбільшу результативність дають вправи зі згинання та розгинання ніг, особливо присідання.