Чи потрібна гістологія/дерматоскопія перед видаленням родимок

Видалення родимок є однією з найпопулярніших причин звернення до дерматолога. Найчастіше люди звертаються у випадках, коли родимка не подобається зовні або знаходиться на незручному і травмонебезпечному місці. Однак навіть у таких ситуаціях краще перевірити, що утворення є доброякісним і не несе ризику для здоров’я та життя пацієнта.

Чи потрібна гістологія перед видаленням родимок

Безумовно, у питанні видалення та аналізу родимок необхідно звернутися до досвідченого лікаря дерматолога. Але на таку консультацію не завадить прийти підготовленим та обізнаним. Для цього ми й зібрали всю найважливішу та необхідну інформацію про видалення родимок, дерматоскопію та гістологію у цій статті.

Що потрібно робити перед видаленням родимок

Хоча видалення родимок це рядова процедура, вона все ж таки робиться не без певної підготовки. Для початку лікар проводить огляд усієї шкіри та дерматоскопію ретельне вивчення новоутворення на шкірі за допомогою збільшуючого пристрою (дерматоскопа). Такий близький розгляд допомагає максимально точно визначити характер родимки та скласти подальший план дій.

Крім огляду шкіри лікар також повинен поставити ряд важливих для розуміння ситуації питань. Перед походом до лікаря бажано добре подумати та згадати різні моменти, пов’язані з родимкою і вашим здоров’ям в цілому:
◼   коли з’явилася родимка (чи була вона завжди або утворилася нещодавно);
◼   чи помічали ви якісь зміни у розмірі, формі або кольорі родимки;
◼   чи видаляли ви коли-небудь інші родимки і якщо так, то як багато, на яких ділянках шкіри та чи були утворення злоякісними;
◼   чи траплялися сонячні опіки шкіри і як багато ви перебуваєте під впливом активних ультрафіолетових променів;
◼   чи в сімейній історії хвороб є випадки атипових невусів, меланоми або інших видів раку шкіри.

Чи потрібна гістологія перед видаленням родимок

Також варто підготуватися і скласти список ліків, вітамінів та харчових добавок, які ви приймаєте зараз (або приймали в недавньому минулому). Ця інформація допоможе доповнити загальну картину.

Не забудьте перед консультацією продумати (а ще краще – зафіксувати у нотатках) усі питання, які вам би хотілося задати дерматологу щодо видалення родимок та догляду за шкірою після. Досвідчений кваліфікований спеціаліст у клініці естетичної медицини завжди надасть вам вичерпну консультацію. Але якщо є конкретні та більш специфічні питання, то краще продумати їх наперед.

Які аналізи потрібно здати для видалення родимок

Перед видаленням родимки лікар може не обмежитися тільки оглядом і призначити ряд аналізів. Часто так відбувається з пацієнтами, які мають супутні захворювання або схильність до формування злоякісних утворень.

Серед можливих аналізів знаходяться:
◼   загальний аналіз крові;
◼   коагулограма (дослідження крові на згортання);
◼   аналіз крові на онкомаркери.

Такі дослідження є скоріше винятком, але при записі до лікаря необхідно бути готовим до такого сценарію.

Коли потрібна гістологія родимки

Крім огляду та додаткових аналізів лікар також може запропонувати проведення гістологічного дослідження. Гістологія родимки – це діагностика шкірного утворення, яке дозволяє визначити його природу та характер. У більшості випадків саме цей тип дослідження допомагає виявити або навпаки виключити меланому, базаліому або плоскоклітинний рак шкіри.

Чи потрібна гістологія перед видаленням родимок

Гістологічне дослідження обов’язкове у випадках:
✔️   наявності травмованих новоутворень шкіри;
✔️   перед видаленням родимок, невусів та поліпів.

Дослідження зазвичай проводиться не в самій клініці, а в спеціальній лабораторії. Після видалення родимки її відправляють на вивчення, яке займає від декількох днів до декількох тижнів. Аналіз проводить лікар гістопатолог за допомогою надпотужного мікроскопа (світлового, електронного, люмінесцентного, скануючого).

Чи потрібна гістологія перед видаленням родимок

Гістологія є дуже важливим етапом видалення родимки, оскільки допомагає виявити онкологію на ранніх етапах. Такий аналіз дозволяє вчасно скласти план лікування та досягти повного одужання пацієнта.

Чи можна видаляти родимки без гістології

Родимки видаляються з обов’язковим гістологічним дослідженням, оскільки є меланоцитарними утвореннями, які схильні до переродження в злоякісні утворення.

Визначитись з тим, чи буде утворення відправлятися на дослідження необхідно до його видалення. Пов’язано це з тим, що не кожен спосіб видалення підходить для гістології. Наприклад, після кріодеструкції просто нема чого відправляти на вивчення. А ось видалення радіохвилями чи хірургічний метод можуть йти у зв’язці з гістологією.

Докладніше про те, які є методи видалення родимок і як вони проводяться ми розповідали в статті “Видалення родимок у Києві”.

Часті питання про видалення родимок

Перед видаленням родимки у пацієнтів зазвичай виникає безліч запитань. Особливо, якщо прибрати родимки людина зважилася вперше. Відповіді на найчастіші питання ми зібрали нижче.

Чи потрібна гістологія перед видаленням родимок

Коли слід звернутися до лікаря з приводу родимки?

Більшість родимок на тілі безпечні та не вимагають видалення. Однак кожна людина має уважно стежити за утвореннями на шкірі самостійно, а також ходити на щорічний огляд до дерматолога. Чим більше на тілі родимок – тим уважніше потрібно відносити до цього питання.

Обов’язково потрібно звертатися до фахівця, якщо родимка приносить дискомфорт. Будь-які відчуття (свербіж, печіння), зміни у кольорі, розмірі та формі є більш ніж вагомим приводом записатися до дерматолога. Такі симптоми можуть свідчити про злоякісне переродження родимки, а це є прямою загрозою життю людини.

Чи болісно видаляти родимку?

Видалення новоутворень шкіри в Esteva Clinic проходять з використанням місцевого анестетика, щоб звести больові відчуття до мінімуму. Для видалення великих утворень також можуть використовуватися знеболювальні ін’єкції. Неприємні відчуття в зоні видалення можуть бути присутні кілька днів, поки шкіра загоюватиметься.

Як довго займає відновлення? Як швидко можна повернутись на роботу/навчання?

Період відновлення залежить від розміру видаленої родимки, місця її розташування та загального стану здоров’я пацієнта. У середньому повне загоєння займає 2-3 тижні. Однак відразу після видалення ви зможете повернутися до звичних повсякденних справ. Якщо видалення проводилося на обличчі або іншій відкритій ділянці тіла, ранка доставлятиме деякий естетичний дискомфорт. Це наслідок, до якого потрібно бути готовим.

Щоб прискорити процес загоєння та уникнути появи рубця, необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та при необхідності застосовувати прописані лікарем засоби для загоєння шкіри.

Чи можна видалити родимку назавжди?

У більшості випадків родимки видаляються назавжди. Якщо після видалення новоутворення повернулося – необхідно звернутися за консультацією до лікаря для більш ретельного обстеження.

Якщо у вас залишилися питання чи ви хочете записати на огляд родимок – клініка естетичної медицини та косметології Esteva Clinic готова вам допомогти. Ми проводимо різні косметологічні процедури з 2015 року і знаємо, як зробити все в кращому вигляді!

Видалення родимок та невусів

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення родимки / невуса 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення родимки / невуса 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення родимки / невуса 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 від 10 до 20 новоутворень

2390
2900

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490