Глибокі зморшки: причини їх появи

Шкіра людини дуже динамічна й рухлива. Завдяки вмісту в сполучній тканині білків колагену та еластину, які працюють як пружинки, шкіра легко розтягується. Тому ми можемо посміхатися, хмуритися тощо. Однак, з віком, а також під впливом зовнішніх факторів на шкірі поступово формуються зморшки та заломи.

Причини появи зморшок

Від чого з’являються зморшки, які часто асоціюються з втомою і віком? Як швидко прибрати зморшки?

Причини появи зморшок

Перш за все, пропонуємо вам дізнатися про те, які чинники впливають на їхню передчасну появу:

◼   якщо часто щуриться, захищаючи очі від яскравих променів сонця, тоді можлива поява зморшок і формування заломів шкіри біля очей і носа. Тривалий вплив УФ-випромінювання (природного сонячного світла або солярію) здатен викликати поступове руйнування еластинових волокон тканин обличчя (сонячний еластоз). Він призводить до денатурації білка еластину через їхній перегрів.
◼   куріння сприяє формуванню зморшок навколо рота, завдяки звичці складати губи в трубочку (часто їх називають зморшками курця). Часте повторення такої дії здатне піддати шкіру хронічному запаленню, яке викликається нікотином. Вона втрачає свій здоровий колір, а супутні зморшки – з’являються помітно частіше.
◼   також сюди доречно віднести можливий вплив довкілля: випромінювання від смартфонів та інших ґаджетів, підвищений вміст сполук металів у повітрі та переїдання високовуглеводної їжі. Усе це тією чи іншою мірою призводить до хронічних запалень у шкірі, а відтак – до зниження формування здорового колагену і погіршення зовнішнього вигляду шкіри.
◼   лідер серед причин формування зморшок, це безсумнівно – наші емоції! Оскільки все, що змушує нас сумувати, з плином часу здатне залишати свій образний відбиток. М’язи обличчя, які одним кінцем прикріплені до кістки, а іншим – вплітаються в шкіру і тягнуть її за собою під час свого скорочення,– особливо чутливі до емоційних сплесків. Оскільки навіть у розслабленому стані вони перебувають у тонусі напруження, навіть коли ми несвідомо хмуримося або примружуємося, – то все це привносить свою частинку у формування глибоких зморшок обличчя.

Коли з’являються глибокі зморшки

Від чого з’являються зморшки? Найчастіше, формування зморшок починається (у середньому) після 25 років. Тому що ближче до середнього віку сповільнюється синтез еластину, що надалі і сприяє появі перших зморшок у зонах навколо очей, міжбрів’я і чола.

З віком зморшки можуть поглиблюватися, залишаючись помітними навіть після нанесення макіяжу.

Глибокі зморшки

З огляду на це, щоб скоротити глибину зморшок, фахівці Esteva Clinic здійснюють косметологічні процедури за показаннями, які проводять за запитом і необхідністю в їхньому усуненні/корекції в дуже широкому віковому діапазоні.

На щастя, у косметології як розділі медицини безвідмовно працює правило – ніж лікувати, краще запобігти і заздалегідь профілактувати! Саме тому дуже важливо почати профілактику утворення зморшок невідкладно.

Види зморшок

Існує два види зморшок: динамічні та статичні.

Види зморшок

Перші легко спостерігаються у пацієнта під час розмови, сміху, гніву – вони утворюються й одразу ж зникають. Ці зморшки часто спостерігаються у молодих пацієнтів. Інші – статичні, видно завжди, навіть під час сну, оскільки відповідний емоціям рельєф шкіри вже встиг сформуватися.

Як позбутися глибоких зморшок: косметологічні процедури

У Esteva Clinic вам буде запропонована консультація досвідченого фахівця-косметолога. Адже щоб успішно вирішити проблему, спочатку потрібно визначитися з вибором методу її усунення. Для цього треба розглянути всі можливі методи корекції, узгодити попутно нюанси, що виникли, та обрати найбільш придатні вам послуги.

Арсенал косметологічних можливостей великий. Як апаратні, так і ін’єкційні методики, у правильному виконанні – просто творять чудеса, дійсно допомагаючи прибрати глибину зморшок! Професійний косметологічний догляд, який ми надаємо, охоплює такі методи лікування зморшок.

◼   Ін’єкції від зморшок за допомогою ботулотоксину – напевно, найпопулярніша процедура у світі, оскільки його широко використовують у медицині: у неврології, дитячій неврології та дерматології.

Ці процедури використовуються для профілактики і підходять більшості пацієнтів, які бажають позбутися зморшок.

Ботулотоксин блокує м’язові скорочення, що перешкоджає м’язам надмірно стягувати шкіру і тим самим формувати зморшку.

Ботулотоксин

Зони застосування ін’єкції від зморшок:

  • насамперед, це зона міжбрів’я – для лікування вертикальних зморшок;
  • зона чола – для лікування горизонтальних зморшок;
  • зона навколо очей – для лікування так званих гусячих лапок;
  • зона носа – для лікування кролячих зморшок;
  • зони навколо рота і під нижньою губою.

Ін’єкції ботулотоксину проводять 2-3 рази на рік, починаючи від 25 років. Такі ін’єкції запобігають утворенню глибоких зморшок.

Однак, якщо глибокі зморшки з динамічних перетворилися на статичні, ботулотоксин уже буде не надто ефективним.

Детальніше про процедуру ботулотоксину можна прочитати у нашій статті “Уколи проти зморшок

◼   Швидко прибрати зморшки також можна філером на основі гіалуронової кислоти. Такий спосіб ін’єкцій найчастіше використовується для корекції носогубних зон. Філер створює об’єм і робить опору, внаслідок чого носогубна складка майже перестає нависати. Візуально обличчя стає витонченішим і помітно молодшим на вигляд. Правильно комбінуючи використання методик: ботулотоксин і філер, стає можливим прибирати глибокі зморшки в різних зонах обличчя.

◼   Ін’єкції препаратів на основі гідроксиапатиту кальцію дуже добре працюють з усуненням глибоких зморшок. Тому що вони формують каркас волокон, які були втрачені за рахунок стимуляції синтезу власного колагену. Одним із найпопулярніших препаратів гідроксиапатиту кальцію – це Радіесс (Radiesse).

Вікові зморшки

Цей метод корекції обличчя від зморшок особливо ефективний і тому використовується, щоб прибрати зморшки в лицьових зонах щік, вилиць і підборіддя.

Детальніше про процедуру розказано у нашій статті “Що робить препарат Radiesse

◼   Крім ін’єкційних методів у боротьбі з глибокими зморшками широко застосовують і апаратні методики. Один найбільш ефективних серед них – це СМАС-ліфтинг. Імпульси ультразвуку стимулюють виробіток колагену, що призводить до підтягування шкіри і зменшення зморшок. Здебільшого СМАС-ліфтинг застосовують для підтяжки обличчя та тіла, проте він також дуже ефективний для усунення глибоких зморшок різної локалізації. Тому СМАС-ліфтинг можна використовувати по всьому обличчю, включно з тонкою шкірою нижньої повіки.

СМАС-ліфтинг

Детальніше про процедуру можна дізнатися у нашій статті “СМАС-ліфтинг

◼   Мікро-голчастий фракційний рф-ліфтинг (Radio Frequency) – методика з поліпшення якості шкіри, завдяки якій стає можливим коректно прибрати зморшки під очима.

Вплив на шкіру високочастотними імпульсами запускає процеси її активного самовідновлення. Тому шкіра стає відчутно гладенькою, помітно свіжою і навіть сяючою. У підсумку: розгладжуються зморшки, рубці, шрами і розширені пори стають менш помітними.

Мікро-голчастий фракційний рф-ліфтинг

Цей дієвий противіковий метод дає такі переваги:

  • стійкий, швидко-досяжний результат з наростаючим за кілька місяців ефектом;
  • простота його виконання і догляду за шкірою після нехірургічної процедури;
  • відсутність ушкоджень/травм верхнього шару шкіри та мінімізація побічних ефектів.

Ефективність процедури підтверджується її невеликим реабілітаційним періодом. Вона цілком комфортна і за больовими відчуттями, оскільки проводиться з використанням анестезуючого крему.

Детальніше про процедуру розказано у нашій статті “Мікро-голчастий РФ-ліфтинг

◼   Лазерне шліфування шкіри призначене для глибокого пілінгу шкіри як дієвий спосіб прибрати зморшки (навіть дрібні), вирівняти колір обличчя і рельєф шкіри. Її особлива перевага є в застосуванні для найделікатніших зонах під очима.

Тому що лазерне шліфування дає змогу звільнити поверхню шкіри від надлишків омертвілого шару епітеліальних тканин. Тим самим воно сприяє оновленню шкіри з прискоренням відтворення її верхніх шарів. Додаткова перевага лазерної корекції полягає в стимуляції вироблення колагену та еластину. Тому оновлена природним способом шкіра має, порівняно з колишньою, свіжий і здоровий вигляд.

Лазерне шліфування шкіри

Детальніше про процедуру можна прочитати у нашій статті “Лазерне шліфування СО2

Ми допомогли вам дізнатися причини передчасної появи зморшок і відшукати відповідь на хвилююче вас питання: як прибрати зморшки під очима у косметолога.

Кожен запропонований нами метод гарний сам по собі, а їхнє спільне використання дає змогу досягти посилення омолоджувального ефекту. Взаємодія двох або декількох методів корекції зморшок загалом істотно перевершує просту суму дій кожного з них окремо.

Важливо пам’ятати – що глибша зморшка, тим ширший комплекс дій, що застосовуються для її усунення. Тому дуже важливо обрати найбільш відповідний для вас метод разом з фахівцями Esteva Clinic.

Правильний щоденний догляд за шкірою

Щоб доповнити виклад про провокуючі фактори формування зморшок, можна відзначити важливі відомості про те, – від чого з’являються зморшки.

Зморшки

Знаючи основні причини ранньої появи зморшок, вам буде легко взяти до відома короткі, корисні рекомендації про те, як позбутися зморшок:

◼   Намагатися запобігти фотопошкодженню шкіри – мінімізуючи своє перебування під яскравим сонцем, і завжди використовувати сонцезахисний крем спф +30 або +50 з фільтром від променів А та/або В для зони обличчя шиї та декольте, а також долонь.
◼   Важливо підтримувати зволоженим верхній шар (щоб уникнути втрати води), регулярно використовувати зволожувальний крем, який робить текстуру шкіри м’якою (особливо в зоні під очима).
◼   Відмова від паління – дерматологи і косметологи, будучи частиною медичної спільноти, підтверджують висновок про шкоду паління.
◼   Регулярне вживання продуктів, багатих на білок і клітковину, допоможе поповнити шкіру необхідними мікро- і макроелементами для підтримки її здорового вигляду і сприятиме формуванню нового колагену. Адже всі проведені процедури спрямовані на поліпшення синтезу молодого колагену. А колаген – це білок, для побудови якого необхідні амінокислоти. Вони мають надходити в достатній кількості та якості. Якщо не їсти достатньо по-справжньому корисного білка, – це може стати непрямою причиною появи зморшок і навіть вплинути на результативність проведених корекційних процедур!
◼   І звичайно ж сон! Потрібно приблизно 7-8 годин для повноцінного відновлення всіх процесів в організмі і буде тим самим максимально сприяти вам усунути зморшки.

Клініка естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic готова надати вам весь арсенал способів збереження природної краси, що сприяють вашому омолодженню та кваліфікованих спеціалістів з удосконалення бажаного вами вигляду й стилю!