Гравітаційний птоз обличчя – лікування у Києві

Людина середніх років інтуїтивно відрізняється від молодої. Досить просто глянути на обличчя: чіткий овал, відсутність провисань і підняті куточки рота є основними критеріями молодості.

Гравітаційний птоз

З віком обличчя обвисає, чіткість ліній і гострота кутів втрачається, щоки опускаються, а зона підборіддя стає більшою. Саме цей неминучий процес і називається гравітаційним птозом обличчя. Про те, як пом’якшити ці неприємні зміни та максимально надовго зберегти молодість ми й розповімо в цій статті.

Що таке птоз обличчя

У перекладі з грецької слово “птоз” означає “падіння/опущення”. Гравітаційний птоз обличчя – один із частих проявів біологічного старіння. М’які тканини під дією гравітаційних сил опускаються вниз, змінюючи контури та розміри обличчя.

Підтяжка обличчя в Esteva Clinic

Перш ніж приступити до лікування вікових змін, необхідно розібратися чи дійсно у пацієнта присутній птоз обличчя і на якій стадії він знаходиться.

Чому починається птоз обличчя

З роками організм має все менше сил, на те, щоб протистояти гравітації, адже зв’язки, що підтримують обличчя, неминуче слабшають і розтягуються. Через старіння шкіра стає менш еластичною, волокна колагену розшаровуються, каркас слабшає. В результаті опускаються брови та щоки, провисає шкіра на нижніх повіках, деформується контур обличчя, а потім з’являється друге підборіддя, відвисають щоки, з’являються носогубні складки та зморшки навколо рота.

Гравітаційний птоз

Більш яскраво птоз обличчя буде проявлятися у тих людей, які мають більшу кількість поверхневого жиру. Жир на обличчі може бути поверхневий (умовно поганий) і глибокий (умовно добрий). Між цими шарами жиру знаходяться м’язи та зв’язки, а під шаром глибокого жиру розташовуються кістки. З віком відбувається втрата глибокого жиру – ліподеструкція – внаслідок чого у м’язів губиться опора та поступово обличчя обвисає. Поверхневий жир навпаки не втрачається, а набуває більш пухкої структури. Зв’язки та м’язи під ним провисають і втрачають тонус, через що спостерігається переміщення жиру до центру або в нижні зони обличчя.

Гравітаційний птоз

Не варто забувати і про генетику адже віж неї певною мірою залежить схильність до типу старіння, специфіка будови зв’язок, а також вираженість виличних кісток, які є опорою для щік. Погіршити ситуацію та прискорити процес обвисання обличчя можуть шкідливі звички, незбалансоване харчування, відсутність фізичної активності та недостатня кількість сну.

Як зрозуміти, що є птоз обличчя

Наявність птозу обличчя найчастіше можна визначити просто на око, особливо якщо ситуація вже досить запущена. Однак для того, щоб правильно назвати стадію гравітаційного птозу обличчя, необхідно звернутися до клініки естетичної медицини. Досвідчений дипломований лікар проведе індивідуальну консультацію і після ретельного огляду зможе визначити стадію птозу, після чого буде призначено оптимальне, ефективне лікування.

Гравітаційний птоз

Розрізняють декілька типів старіння обличчя:

◼   Деформаційний – у наших широтах саме цей тип старіння є найпоширенішим. Найбільш характерний для людей з пишними формами та жирним типом шкіри. Зміни виявляються яскраво вираженим опущенням та зміною обрисів обличчя. Перевагою такого типу старіння є те, що вікові зміни з’являються досить пізно, а яскраво виражені зморшки відсутні.

◼   Стомлений – в естетичній косметології такий тип старіння вважається найбільш природним і легко піддається корекції. До нього схильні худорляві люди з ромбоподібною чи овальною формою обличчя. Тип проявляється зниженням тонусу м’язів та шкіри, поглибленням носогубних та носослізних складок, опущенням куточків рота, появою маріонеткових зморшок.

◼   М’язовий – при такому типі старіння овал обличчя максимально довго зберігає свої обриси й істотні зміни відбуваються досить пізно, але при цьому стрімко. Тип характерний для людей з помірною кількістю підшкірного жиру та розвиненими м’язами обличчя. Особливостями м’язового старіння є поява кисетних зморшок, складок навколо очей, опущення верхніх повік та куточків губ, пігментація шкіри.

◼   Дрібнозморшкуватий – саме людям, схильним до такого типу змін, зазвичай говорять про гарну старість. Процес старіння обличчя відбувається поступово, суттєвих деформацій овалу обличчя не спостерігається, а головні зміни полягають у появі різних дрібних зморшок по всьому обличчю.

Гравітаційний птоз

Також процес старіння може мати комбінований характер і включати прояви, характерні для різних типів старіння. Точно визначити, як саме відбуваються вікові зміни на вашому обличчі допоможуть лікарі Esteva Clinic на індивідуальній консультації.

Як позбутися птозу обличчя

Для того, щоб уповільнити процес старіння і допомогти обличчю та тілу максимально надовго зберегти молодість, необхідно звернутися до кваліфікованого лікаря-косметолога. Саме такий фахівець допоможе скласти план процедур та розкаже про догляд за шкірою, який підтримуватиме отриманий результат у домашніх умовах.

Як вилікувати птоз без операції

Сучасна естетична медицина має у своєму арсеналі безліч методик, які ефективно протистоять віковим змінам обличчя. Підтяжка шкіри без операції та хірургічного втручання – це вже давно реальність!

Якщо ви хочете покращити стан шкіри, позбутися зморшок і повернути чіткість овалу обличчя, то вам необхідно записати на прийом до косметолога. Лікар зможе чітко визначити проблеми вашої шкіри та підбере процедуру (або їх комбінацію) для того, щоб максимально ефективно та швидко покращити стан шкіри.

Гравітаційний птоз

Також важливо пам’ятати, що краще лікування – це профілактика. Стосується це і гравітаційного птозу обличчя. Тому якщо ви хочете побачити вікові зміни на своєму обличчі якомога пізніше, то з походом до лікаря не варто затягувати. Починати антивікову профілактику можна вже з 25-30 років, щоб захистити шкіру від впливу навколишнього середовища, а також неминучих процесів, що відбуваються в організмі кожної людини.

Найкращі процедури від птозу обличчя

Наша клініка естетичної медицини може запропонувати ряд апаратних та ін’єкційних косметологічних процедур, які мають яскраво виражений ефект у боротьбі з гравітаційним птозом обличчя. До таких методик відносяться:

◼   СМАС ліфтинг. У процесі проведення процедури, ультразвук проходить крізь шкіру, запускаються процеси синтезу колагену на всіх рівнях шкіри, за рахунок чого спостерігається ефект підтяжки обличчя. Результат – відбувається ущільнення шкіри, повертається чіткість овалу та зміцнюються підтримуючі зв’язки. SMAS ліфтинг рекомендується проводити щорічно, а результат процедури зберігається до двох років. Ефективніше СМАС ліфтингу може бути лише пластична операція!

Дізнатися більше про процедуру ви можете у нашій статті “СМАС ліфтинг Ультраформер III” або у відео.

 

◼   РФ ліфтінг. Ще одна апаратна методика, яка використовується для підтяжки овалу обличчя. Радіохвилі проникають у шкіру на глибину до 3 см, внаслідок чого відбувається контрольоване розігрівання тканин, активується вироблення нового колагену та покращується стан шкіри. Внаслідок маніпуляції шкірний лоскут скорочується, а тканини підтягуються. Процедуру рекомендується проходити курсом – 3-4 процедури з інтервалом у кілька тижнів. Результат видно відразу і наростає він до пів року. Ефект від РФ ліфтингу тримається 1-2 роки.

Докладніше про процедуру ми розповідали в статті “РФ ліфтінг” та у відео.

 

◼   Введення препаратів полімолочної кислоти. Дані препарати позитивно впливають на вироблення власного колагену, що робить шкіру пружною та надає помітний ліфтинг ефект. Саме полімолочна кислота має потужну дію на стимуляцію синтезу колагену. Таку кислоту зазвичай рекомендують використовувати після 45 років, коли вікові зміни шкіри вже дуже істотні. Ефект зберігається до 1,5 років.

◼   Ін’єкції Radiesse. Препарат Радіес – це ефективний засіб омолодження швидко і без операції для тих, хто має помітний птоз обличчя. Підтяжка шкіри відбувається шляхом відновлення втраченого каркасу у глибоких жирових пакетах та активації синтезу колагену. Необхідна кількість препарату визначається індивідуально, а ефект від ін’єкцій тримається до 1,5 років.

Про омолодження за допомогою цього препарату ми детально писали в нашій статті “Ін’єкції Radiesse”.

◼   Ін’єкції ботулотоксину. Методика використовується більше для профілактики птозу, ніж для вирішення вже запущеної ситуації. Ботулотоксин здатний уповільнити появу вікових змін за рахунок розслаблення тих м’язів, які тягнуть обличчя вниз. Після введення в шкіру препарату починають активізуватися ті м’язи, які підіймають обличчя. Для підтримки молодості рекомендується проводити процедуру двічі на рік.

Докладніше про ефективність ботулотоксинів ми розповідали в статті “Уколи від зморшок” та у відео.

 

◼   Лазерне шліфування шкіри. Для проведення процедури в Esteva Clinic використовується СО2 лазер, який запускає оновлення у верхніх шарах шкіри та призводить до ефекту ліфтингу. Дана методика буде корисною для пацієнтів з мінімальними проявами птозу, як профілактика або додатковий елемент догляду за шкірою.

Детальніше про методику та її користь ми розповіли у статті “Лазерне шліфування СО2 лазером”, а також у відео.

 

Якщо ви хочете позбавитися гравітаційного птозу обличчя без операції і швидко, запишіться на індивідуальну консультацію в Esteva Clinic.