Як прибрати зморшки

Зморшки – це неминучий супутник старіння і більшості з нас хочеться взагалі них позбутися, або хоча б зменшити їх кількість. Підсвідомо зморшки асоціюються з поважним віком, тому якщо ви хочете виглядати молодшими в першу чергу потрібно боротися зі зморшками.

Ін'єкції ботулотоксину в Esteva Clinic

Зморшки – це складки, які утворюються на шкірі внаслідок різних факторів, таких як старіння або пошкодження шкіри сонячними променями.

Чому з’являються зморшки

Зморшки є результатом втрати об’єму шкіри. Вони цілком природні. Шкіра з часом стоншується через зниження вироблення білків колагену та еластину. Це уповільнення також призводить до того, що шкіра стає менш стійкою до пошкоджень, втрачає еластичність, на ній з’являються зморшки.

Додайте до цього втрату жиру, яка відбувається в міру дорослішання, і зморшки на обличчі стануть більш вираженими. Щоб розібратися з тим, як швидко позбутися зморшок на обличчі, потрібно зрозуміти, чому вони з’являються.

Що спричиняє зморшки

Три основні фактори, що спричиняють появу зморшок ми зобразили на схемі нижче. Це втрата колагену, нагромадження відмерлих клітин та зниження рівня глікозаміногліканів.

Є багато причин, які прискорюють ці негативні процеси. Найбільше значення мають такі:
  Старіння. З віком клітини шкіри діляться повільніше. Внутрішній шар шкіри, званий дермою, починає стоншуватися. Мережа еластинових та колагенових волокон, що підтримують зовнішній шар, розпушується та розпадається. У результаті на поверхні шкіри утворюються поглиблення – зморшки.
◼   Скорочення м’язів обличчя. Вважається, що лінії між бровами (лінії похмурого погляду) та лінії, що виходять із куточків очей (гусячі лапки), виникають через скорочення основних м’язів. Посмішка, похмурий погляд та інші звичні вирази обличчя роблять зморшки більш помітними з віком.
  Вплив сонця. Ультрафіолетові промені сонця, що викликають фотостаріння, ушкоджують волокна колагену (основні структурні білки шкіри) та волокна еластину (білок, що дозволяє шкірі розтягуватися). Обидва ці волокна є важливими компонентами сполучної тканини шкіри. Без них шкіра втрачає силу і гнучкість, що призводить до того, що з’являються зморшки.
◼   Паління. Дослідники виявили, що куріння тютюнових виробів знижує вироблення колагену. Нестача колагену призводить до появи зморшок. Це може бути пов’язано і з недостатнім кровопостачанням шкіри, також спричиненим курінням.

Типи зморшок

Перш ніж позбавляти від зморшок, треба зрозуміти їх природу. Косметологи класифікують такі види зморшок:
◼   Мімічні зморшки є результатом дії активних скорочень м’язів на прилеглу шкіру. Швидкість утворення мімічних зморшок безпосередньо залежить від характеру міміки. Особливо швидко вони виникають у зонах м’язових затискачів. Так утворюються зморшки на лобі, на переніссі, навколо очей, «кисетні» зморшки навколо рота.
◼   Глибокі зморшки торкаються не тільки верхніх шарів шкіри, але й підшкірно-жирової клітковини, прибрати зморшки такого типу вже складніше. Насамперед вони з’являються в області природних складок шкіри – наприклад, носогубні складки. Утворення глибоких зморшок значною мірою зумовлене генетично та залежить від індивідуальних особливостей обличчя. Внаслідок цих процесів втрачається пружність шкіри, порушується еластичність, з’являється деформація овалу обличчя, відбувається провисання шкіри повік, а також деформація щічно-вилицевої ділянки.

Види зморшок

Локалізація зморшок

В першу чергу зморшки з’являються на таких зонах обличчя:
◼   лоб;
◼   навколо рота та носогубна складка;
◼   «гусині лапки» (навколо очей);
◼   «левові» (між бровами)

Однак виникати зморшки можуть по всьому обличчю та на шиї, що ми зобразили на схемі нижче.

Найбільш ефективні способи боротьби зі зморшками

На щастя сучасних жінок і чоловіків, зморшки можна усунути швидко і без операції. Для цього існує декілька ефективних процедур.

Проти мімічних зморшок на обличчі

Ін’єкційна терапія ботулінічним токсином типу А – це ін’єкційна процедура, яка допомагає прибрати зморшки на обличчі і зменшити ознаки старіння за рахунок розслаблення лицьових м’язів. Відновити більшу частину своєї повсякденної діяльності можна одразу після процедури, а результати будуть помітні вже через 3 дні і наростають до 2 тижнів. Тривалість дії препарату становить від 3 до 6 місяців.

Препарат складається з різних форм ботулотоксину, який при ін’єкції в м’язи запобігає їх скороченню. Це, у свою чергу, пом’якшує зморшки та складки і є одним із найпопулярніших способів, як боротися зі зморшками.

Ін'єкції ботулотоксину в Esteva Clinic

Але, на жаль, ботулоксини діють не на всі зморшки. Коли заходить мова про зморшки, викликані м’язовими рухами, що повторюються, такими як посмішка або похмурий погляд, ботулотоксин – відмінне рішення. Його можна використовувати, щоб розгладити гусячі лапки, лінії чола, посмішки тощо. З іншого боку, статичні зморшки спричинені пошкодженнями шкіри на сонці, курінням та загальною втратою колагену та еластичності, не можуть бути прибрані у такий спосіб.

Результати до і після процедури можна порівняти нижче.

Як відбувається процедура введення ботулотоксину

Процедура досить проста: лікар за допомогою голки вводить препарат у певний м’яз. За бажанням можливе застосування місцевої анестезії, щоб дискомфорт був ще меншим.

Кому можна вводити ботулотоксин

Будь-хто, кого турбує поява мімічних зморшок, може провести процедуру ін’єкцій ботулотоксином. Не існує «відповідного віку» для початку введення препарату. Ви також можете ввести ботулотоксини як профілактичний захід, щоб взагалі запобігти утворенню зморшок.

Які побічні ефекти після процедури

Ін’єкції ботулотоксину відносно безпечні, однак, пов’язані з певним ризиком. Деякі легкі побічні ефекти включають больові відчуття або синець у місці ін’єкції, опущені повіки, головний біль або симптоми грипу.

Ін’єкції ботулотоксину – це найпопулярніша і найдієвіша методика позбавлення від мімічних зморшок. Крім цього, це далеко не найдорожча процедура у косметології.

Більш детально про процедуру і її вартість ви можете дізнатися з окремої статті “Уколи від зморшок” або у відео.

Контурна пластика проти глибоких зморшок та складок на обличчі та шиї

Як ми вже говорили для глибоких зморшок, ін’єкції ботулотоксинів – не варіант. Але це не означає, що такі зморшки є вироком. Для корекції глибоких зморшок застосовують контурну пластику – її принцип полягає у введенні у глибокі зморшки наповнювачів – філерів.

Філери – це гелеподібні речовини, які вводяться у шкіру для розгладження зморшок. Вони відмінно підходять для усунення зморшок, спричинених втратою об’єму обличчя. Вони можуть відновити втрачений об’єм і зробити обличчя молодшим. Також ця методика ще називається “бланшинг”. На відміну від ботулотоксинів, такі наповнювачі можна використовувати для розгладження статичних зморшок, спричинених втратою колагену, еластину та жиру. Також філери підходять для позбавлення від тих зморшок, які утворилися під впливом сили тяжіння і сонячних променів.

Ін'єкції ботулотоксину в Esteva Clinic

Наповнювачі бувають наступними: гіалуронова кислота, гідроксилапатит кальцію, полі-L-молочна кислота, поліметилметакрилат. Наповнювачі з гіалуроновою кислотою є найбільш популярними, оскільки вони відмінно підходять для будь-якого типу шкіри та забезпечують швидкі результати.

Найкращий ефект досягається шляхом заповнення зморшок філером курсом 2-3 процедури. Дії препарату зазвичай зберігається протягом від 6 місяців.

Детальніше про процедуру ми розповідали у статті “Контурна пластика” та у відео.

Інші способи боротьби зі зморшками

Ін’єкція ботулотоксинів та контурна пластика, безперечно, найпоширеніші та ефективніші способи корекції зморшок, проте на розсуд косметолога можуть бути використані й інші (зазвичай апаратні) методики.

◼   РФ ліфтинг – це застосування високочастотних струмів, які впливають на дерму та гіподерму, не чіпаючи поверхневий шар шкіри і не травмуючи його. Шляхом прогріву, у підшкірних тканинах посилюється кровообіг, підвищується мікроциркуляція лімфострумів, відновлюється робота фібробластів. Процедура буквально запускає процес регенерації, омолоджуючи шкіру зсередини, при цьому волокнам повертається тонус, вони стискуються, і формується нова еластична пружна шкірна тканина. Чудовий спосіб, щоб позбутися глибоких зморшок.

◼   Мікроголковий РФ ліфтинг (фракційний радіоліфтинг, голчастий радіоліфтинг) – володіє потужним ефектом підтяжки і одночасно забезпечує як омолодження шкіри, так і видалення дрібних зморшок. Методика мікроголкового RF-ліфтингу діє в глибокому шарі шкіри, впливаючи на колагенові та еластинові волокна, що відповідають за тургор шкіри та чіткість контурів обличчя. При проведенні фракційного РФ ліфтингу високоенергетичні радіохвилі передаються через мікроголки в епідермальні тканини, створюючи матрицю вертикальних «колон» впливу. Кожна тонка колона оточена великим об’ємом інтактної тканини, яка є резервом для швидкого відновлення.

Уколи від зморшок в Esteva Clinic

◼   Хімічні пілінги сприяють відлущенню зовнішнього шару шкіри. Після процедури шкіра відшаровується (звідси і назва), оголюючи під собою більш гладку і менш зморшкувату. Хімічний пілінг відрізняється за силою і може використовувати комбінацію різних кислот, таких як гліколева, молочна та саліцилова. Вони також впливають на тонкі лінії, розширені пори, шрами від вугрової висипки та вікові плями.

◼   Лазерні методики. Лазерне шліфування шкіри – це процедура для зменшення мімічних зморшок та нерівностей, спричинених сонячним пошкодженням або акне. Лазерна техніка спрямовує короткі концентровані пульсуючі промені світла на нерівну шкіру, що стимулює зростання нових колагенових волокон, допомагає відновити контур та зовнішній вигляд шкіри. Лазерне шліфування дає найшвидший результат із усіх нехірургічних методів підтяжки шкіри. Після загоєння протягом 2 тижнів буде видно набагато менше зморшок.

◼   SMAS ліфтинг. Хоча ця технологія відома, перш за все як методика підтяжки обличчя, СМАС ліфтинг для корекції зморшок також підходить. Особливо застосування цієї технології виправдане, коли необхідно як безпосередньо прибрати зморшки, так і досягти ефекту ліфтингу. Якщо коротко, то результату від процедури SMAS-ліфтінгу вистачає терміном від 1 до 3 років. Курс лікування становить лише один сеанс. Це найефективніший безопераційний метод підтяжки шкіри.

Як ви вже зрозуміли, існує безліч варіантів, як прибрати зморшки. Записавшись на консультацію до косметолога Esteva Cliniс, ви отримаєте індивідуальну консультацію і підібрані саме під ваші потреби процедуру. Клініка естетичної медицини та дерматології Esteva Cliniс чекає на вас!