Як прибрати зморшки

Как убрать морщины

Зморшки – це неминучий супутник старіння і, безумовно, більшості з нас хочеться зменшити їх кількість, а краще взагалі позбутися них. Підсвідомо зморшки асоціюються з віком, тому якщо ви хочете виглядати молодшими в першу чергу потрібно боротися зі зморшками.

Зморшки – це складки, які утворюються на шкірі внаслідок різних факторів, таких як старіння або пошкодження шкіри сонячним ультрафіолетом.

Чому з’являються зморшки?

Зморшки є результатом втрати об’єму шкіри. Вони цілком природні. Шкіра з часом стоншується через зниження вироблення білків колагену та еластину. Це уповільнення також призводить до того, що шкіра стає менш стійкою до пошкоджень, втрачає еластичність, на ній з’являються зморшки.

Додайте до цього втрату жиру, яка відбувається в міру дорослішання, і зморшки на обличчі стануть більш вираженими. Щоб розібратися з тим, як швидко позбутися зморшок на обличчі, потрібно зрозуміти, чого вони з’являються.

чому зявляються зморшки

Що спричиняє зморшки?

Є багато факторів, що сприяють виникненню зморшок. Найбільше значення мають такі:

📌Старіння. З віком клітини шкіри діляться повільніше. Внутрішній шар шкіри, званий дермою, починає стоншуватися. Мережа еластинових та колагенових волокон, що підтримують зовнішній шар, розпушується та розпадається. У результаті поверхні шкіри утворюються поглиблення – зморшки.

📌 Скорочення м’язів обличчя. Вважається, що лінії між бровами (лінії похмурого погляду) та лінії, що виходять із куточків очей (гусячі лапки), виникають через скорочення основних м’язів. Посмішка, похмурий погляд та інші звичні вирази обличчя роблять зморшки більш помітними з віком. І в цьому випадку, вже точно не обійтися без різноманітних методів боротьби зі зморшками

📌Вплив сонця.Ультрафіолетові промені сонця, що викликають фотостаріння, ушкоджують волокна колагену (основні структурні білки шкіри) та волокна еластину (білок, що дозволяє шкірі розтягуватися). Обидва ці волокна є важливими компонентами сполучної тканини шкіри. Без них шкіра втрачає силу і гнучкість, що призводить до того, що з’являються зморшки.

📌 Паління.Дослідники виявили, що куріння тютюнових виробів знижує вироблення колагену. Нестача колагену призводить до появи зморшок. Це може бути пов’язано і з недостатнім кровопостачанням шкіри, також спричиненим курінням. У такому разі необхідно буде визначитися зі способами того, як позбавиться зморшок певного типу.

Типи зморшок

Косметологи класифікують такі види зморшок:

Мімічні зморшки є результатом дії активних скорочень м’язів на прилеглу шкіру. І питання, як усунути поверхневі зморшки не втрачає своєї актуальності. Проте швидкість утворення мімічних зморшок безпосередньо залежить від характеру міміки. Особливо швидко вони виникають у зонах м’язових затискачів. Так утворюються зморшки на лобі, на переніссі, навколо очей, «кисетні» зморшки навколо рота. Також косметолог підкаже як позбутися кисетних зморшок.

Глибокі зморшки. Такі зморшки торкаються не тільки верхніх шарів шкіри, але й підшкірно-жирової клітковини, прибрати зморшки такого типу вже складніше. Насамперед вони з’являються в області природних складок шкіри – наприклад, носогубні складки. Утворення глибоких зморшок значною мірою зумовлене генетично та залежить від індивідуальних особливостей особи. Внаслідок цих процесів втрачається пружність шкіри, порушується еластичність, з’являється деформація овалу обличчя, відбувається провисання шкіри повік, а також деформація щічно-вилицевої ділянки і, відповідно, зморшки.

Локалізація зморшок:

Найпоширеніші зморшки це:

  • Лобові (зморшки на лобі);
  • Навколо рота та носогубні,
  • «Гусині лапки» – зморшки навколо очей,
  • «Левові» (утворюються між бровами)

Однак часто зморшки виникають і в інших місцях (як на малюнку нижче)

 

зморшки обличчя

Найбільш ефективні способи боротьби зі зморшками

Поговоримо про те, як усунути зморшки без операції: ботулінотерапія, лазерні методики, контурна пластика.

✅ Ботулотоксин. Ін’єкції ботулотоксину позбавляють рухливості надто активних мімічних м’язів на кілька місяців. Разом з м’язом, що розслабився, після ботулінотерапії відпочиває і шкіра, перестаючи збиратися в складки, в результаті – зморшки розгладжуються.

✅ Контурна пластика. Зморшки заповнюють зсередини введенням високомолекулярної гіалуронової кислоти – досить щільного, але пластичного гелю, який при вмілому застосуванні чудово коригує глибокі складки і дозволяє прибрати зморшки.

✅ Апаратні методики. Апарати борються зі зморшками тим чи іншим способом, ущільнюючи колагено-еластиновий каркас, або запускаючи процес оновлення шкіри.

Як позбутися мімічних зморшок на обличчі

Ін’єкційна терапія ботулінічним токсином типу А

уколы от морщин на лбу

Терапія ботулотоксином – це ін’єкційна процедура, яка допомагає прибрати зморшки на обличчі і зменшити ознаки старіння за рахунок розслаблення лицьових м’язів. Відновити більшу частину своєї повсякденної діяльності можна одразу після процедури, а результати будуть очевидні вже через 3 дні.

Препарат складається з різних форм ботулотоксину, який при ін’єкції в м’яз запобігає його скороченню. Це, у свою чергу, пом’якшує зморшки та складки і є одним із найпопулярніших способів, як боротися зі зморшками.

Але, на жаль, ботулоксини діють не на всі зморшки.

Коли заходить мова про зморшки, викликані м’язовими рухами, що повторюються, такими як посмішка або похмурий погляд, ботулотоксин – відмінне рішення. Його можна використовувати, щоб розгладити гусячі лапки, лінії чола, посмішки тощо. З іншого боку, статичні зморшки спричинені пошкодженнями шкіри на сонці, курінням та загальною втратою колагену та еластичності. На такі зморшки ботулотоксин не сильно вплине.

Як відбувається процедура введення ботулотоксину?

Процедура досить проста: лікар за допомогою голки вводить препарат у певний м’яз. За бажанням можливе застосування місцевої анестезії перед тим, як прибрати зморшки на обличчі, тобто перед ін’єкцією ботулотоксину. Це триватиме лише кілька хвилин, а дискомфорт буде мінімальним.

А тут результати застосування ін’єкцій ботулотоксину до і після Esteva Clinic

Кому можна вводити ботулотоксин?

Будь-хто, кого турбує поява мімічних зморшок, може провести процедуру ін’єкцій ботулотоксином. Не існує «відповідного віку» для початку введення препарату. Ви також можете ввести ботулотоксини як профілактичний захід, щоб взагалі запобігти утворенню зморшок.

Які побічні ефекти?

Ін’єкції ботулотоксину відносно безпечні, однак, пов’язані з певним ризиком. Деякі легкі побічні ефекти включають больові відчуття або синець у місці ін’єкції, опущені повіки, головний біль або симптоми грипу.

Ін’єкції ботулотоксину – це найпопулярніша і найдієвіша методика позбавлення від мімічних зморшок

Крім цього, це далеко не найдорожча процедура у косметології

Уколи від зморшок

Зона застосуванняЦіна, грн
Горизонтальні зморшки чола

2390
2800

Гусячі лапки

2390
2800

Міжбрів'я

2390
2800

Підняття брів1200
Зморшки ділянки носа1500
Корекція овалу обличчя4400
Шия

4400
5200

Підборіддя1600
Підйом куточків рота (Маріонеткова зона)

1490
2000

Корекція зони навколо губ1700
Корекція десневої посмішки2900

Як прибрати глибокі зморшки та складки на обличчі та шиї

Як ми вже говорили для глибоких зморшок, ін’єкції ботулотоксинів – не варіант. Але це не означає, що такі зморшки є вироком. Для корекції глибоких зморшок застосовують контурну пластику – її принцип полягає у введенні у глибокі зморшки наповнювачів – філерів.

Филлеры в скулы

Філери – це гелеподібні речовини, які вводяться у шкіру для розгладження зморшок. Філери відмінно підходять для усунення зморшок, спричинених втратою об’єму обличчя. Вони можуть відновити втрачений обсяг і зробити обличчя молодшим. Також ця методика ще називається “бланшинг”. На відміну від ботулотоксинів, шкірні наповнювачі можна використовувати для розгладження статичних зморшок, спричинених втратою колагену, еластичності та жиру, а також для позбавлення тих, які утворилися під впливом сили тяжіння і впливом сонячних променів.

Шкірні наповнювачі бувають наступними: гіалуронова кислота, гідроксилапатит кальцію, полі-L-молочна кислота, поліметилметакрилат.

Наповнювачі з гіалуроновою кислотою є найбільш популярними, оскільки вони відмінно підходять для будь-якого типу шкіри та забезпечують швидкі результати.

Найкращий ефект досягається шляхом заповнення зморшок філером курсом 2 – 3 процедури. Дії препарату зазвичай зберігається протягом від 6 місяців.

Вартість бланшингу вказана нижче. І так, боротися з глибокими зморшками, складніше і дорожче, ніж з мімічними 🙁

Контурна пластика заповнення зморшок

ПрепаратЦіна, грн
Belotero Soft Merz (Німеччина)

5200
6000

Juvederm Volite 1мл

6500
6900

Є й інші способи боротьби зі зморшками, про них нижче

Ін’єкція ботулотоксинів та контурна пластика, безперечно, найпоширеніші та ефективніші способи корекції зморшок, проте на розсуд косметолога можуть бути використані й інші (зазвичай апаратні) методики.

📌 РФ ліфтинг – це застосування високочастотних струмів, які впливають на дерму та гіподерму, не чіпаючи поверхневий шар шкіри і не травмуючи його. Шляхом прогріву, у підшкірних тканинах посилюється кровообіг, підвищується мікроциркуляція лімфострумів, відновлюється робота фібробластів. Процедура буквально запускає процес регенерації, омолоджуючи шкіру зсередини, при цьому волокнам повертається тонус, вони стискуються, і формується нова еластична пружна шкірна тканина. Відмінний спосіб того, як позбутися глибоких зморшок.

📌 Мікроголковий РФ ліфтинг (фракційний радіоліфтинг, голчастий радіоліфтинг) – володіє потужним ефектом підтяжки і одночасно забезпечує як омолодження шкіри, так і видалення дрібних зморшок. Методика мікрольчастого RF-ліфтингу діє в глибокому шарі шкіри, впливаючи на колагенові та еластинові волокна, що відповідають за тургор шкіри та чіткість контурів обличчя. При проведенні фракційного РФ ліфтингу високоенергетичні радіохвилі передаються через мікроголки в епідермальні тканини, створюючи матрицю вертикальних «колон» впливу. Кожна тонка колона оточена великим обсягом інтактної тканини, яка є резервом для швидкого відновлення.

📌 Хімічний пілінг сприяє відлущування зовнішнього шару шкіри. Після процедури шкіра відшаровується (звідси і назва), оголюючи під собою більш гладку і менш зморшкувату. Хімічний пілінг відрізняється за силою і може використовувати комбінацію різних кислот, таких як гліколева, молочна та саліцилова. Вони також впливають на тонкі лінії, розширені пори, шрами від вугрової висипки та вікові плями.

📌 Лазерні методики. Лазерне шліфування шкіри – це процедура для зменшення мімічних зморшок та нерівностей, спричинених сонячним пошкодженням або акне. Лазерна техніка спрямовує короткі концентровані пульсуючі промені світла на нерівну шкіру, що стимулює зростання нових колагенових волокон, допомагає відновити контур та зовнішній вигляд шкіри. Лазерне шліфування дає найшвидший результат із усіх нехірургічних методів підтяжки шкіри. Після загоєння протягом 2 тижнів буде видно набагато менше зморшок.

📌 SMAS ліфтинг. Хоча ця технологія відома, перш за все як методика підтяжки обличчя, СМАС ліфтинг для корекції зморшок теж може добре впоратись із поставленим завданням. Особливо застосування цієї технології виправдане, коли необхідно як безпосередньо прибрати зморшки, так і досягти ефекту ліфтингу. Якщо коротко, то результату від процедури SMAS-ліфтінг вистачає терміном від 1 до 3 років. Курс лікування – лише один сеанс. Це найефективніший безопераційний метод підтяжки шкіри.

Як ви вже зрозуміли, існує безліч варіантів, як прибрати зморшки. Записатися на консультацію до косметолога можна у нас, Esteva Cliniс. Під час консультації косметолог визначить тип зморшок та підбере найкращий метод їх корекції.

Довіряйте досвіду та доступу до широкого інструментарію нашої клініки.

Клініка естетичної медицини та дерматології Esteva Cliniс чекає на вас!