Чистотіл та інші народні засоби проти бородавок

Бородавки та папіломи є доброякісними шкірними утвореннями, які мають вірусну природу. Ці неприємні нарости можуть з’являтися на різних ділянках тіла та у різному віці. А тому часто виникає потреба у тому, щоб позбутися бородавок на тілі.

Народні засоби проти бородавок

Сучасна косметологія має у своєму арсеналі дієві інструменти позбавлення від подібних утворень. Однак якщо ви є прихильником народних методів, або хочете доповнити ними лікування в клініці, то інформація в цій статті може стати в нагоді.

Як швидко позбутися бородавок народними засобами

Прибрати бородавки на тілі народними засобами можна використовуючи деякі з наведених нижче рецептів. Продукти або рослини, які допомагають позбутися бородавок, роблять це за рахунок противірусних або кислотних властивостей, а також завдяки ферментам, здатним пригнічувати ВПЛ (вірус папіломи людини).

Варто зазначити, що народні засоби допомагають далеко не завжди та часто не виправдовують покладених на них очікувань. Якщо ви вирішили вивести бородавки на тілі, краще записатися на консультацію до дерматолога і пройти одну з ефективних процедур в клініці естетичної медицини. Якщо ви все ж таки хочете спробувати вилікувати бородавки народними методами, то в цій статті ви знайдете інформацію про те, як це заведено робити.

Чим можна вивести бородавки в домашніх умовах

Люди часто вдаються до різних народних методів лікування бородавок. Нижче ми зібрали найпопулярніші способи та пояснили, чим вони можуть допомогти і як здатні нашкодити.

Народні засоби від бородавок

На просторах інтернету в різних статтях та на форумах можна знайти безліч рекомендацій та покрокових інструкцій, які розповідають про застосування народних засобів, що допомагають вивести бородавки на тілі. Ми вирішили заглибитись у тему і з’ясувати, як насправді працюють найпопулярніші засоби від бородавок.

◼   Яблучний оцет. Кисла речовина, яку отримують в результаті переробки яблучного соку. Заведено вважати, що оцет працює за принципом саліцилової кислоти – відлущує шкіру, що здатне призвести до позбавлення бородавок. З оцту робляться примочки – кислота поєднується з водою в пропорції 2:1, цим розчином змочується ватний тампон. Тримати таку примочку на бородавці необхідно накривши пов’язкою 3-4 години. За необхідності процедура повторюється щодня до появи результату.

◼   Часник. Важливий компонент часнику аліцин має сильну протимікробну дію. Тому споконвічна для всіх їжа постійно вивчається на предмет противірусних та імуномодулюючих властивостей. Намагаються застосовувати спецію і для лікування бородавок. Для цього необхідно роздавити 1 зубчик часнику та змішати його з водою до отримання пасти. Масу необхідно нанести на новоутворення та накрити пов’язкою на кілька годин. Повторювати процедуру необхідно щодня протягом 3-4 тижнів.

Народні засоби проти бородавок

◼   Апельсинові кірки. Велика кількість вітаміну С і ефірна олія у складі кірок імовірно повинні змусити бородавку поступово потемніти та зрештою відпасти. Для цього радять щодня натирати бородавку кіркою цитрусового, а сам процес може зайняти від двох тижнів і більше. Пояснюється це імунностимулюючими властивостями вітаміну С, який також позитивно впливає на загоєння ран.

◼   Картопля. Стверджується, що картопляний сік здатний “зневоднювати” бородавку. Для цього необхідно розрізати картоплину та натирати нею місце з утворенням, доки не почне виділятися картопляний сік. Повторювати продеру необхідно двічі на день протягом кількох тижнів.

◼   Кульбаба. Рослина має антимікробні властивості та багато використовується в давньокитайській та близькосхідній медицинах. У лікуванні бородавок використовується липкий білий сік кульбаби. Для цього рослину необхідно розламати та нанести екстракт на шкіру. Повторювати процедуру необхідно 1-2 рази на день протягом кількох тижнів.

◼   Прополіс. Смолоподібна речовина, яку виробляють медоносні бджоли. Складається з бджолиного воску та ферментів, а також пилку. Засіб має противірусні властивості та широко використовується в народній медицині. У боротьбі з бородавками прополіс рекомендується наносити щодня до отримання видимого результату.

Народні засоби проти бородавок

◼  Олія чайного дерева. Антимікробний засіб, який здатний викликати опік та руйнування тканин. Для застосування на шкіру необхідно змішувати 1-2 краплі олії чайного дерева з 12 краплями базової олії (касторової, мигдальної, виноградних кісточок і т.д.). Засіб наноситься на ватний тампон, який поміщається на бородавку на 5-10 хвилин. Процедуру рекомендується повторювати 2-3 рази на день.

◼   Аспірин. У складі ліків є вітамін С і саліцилова кислота. Аспірин необхідно потовкти та змішати з водою до одержання пасти. Наносити засіб необхідно під пов’язку на ніч, що згодом має призвести до видалення бородавки.

◼   Клейка стрічка. Дуже небезпечний спосіб, який покликаний видаляти відмерлі клітини за допомогою наклеювання (і здирання) на шкіру клейкої стрічки. Повторювати процедуру потрібно кожні 3-6 днів, а після зняття стрічки рекомендується потерти бородавку пемзою. Хоча спосіб дуже популярний в інтернеті, такі дії легко можуть призвести до травмування шкіри та серйозних проблем, які доведеться лікувати в лікарні.

Слід зазначити, що ефективність всіх описаних методик не має наукового підтвердження і ніяк не перевірялася кваліфікованими медиками. Тому бути впевненими в тому, що будь-який з описаних у цій статті методів працює не доводиться.

Яка рослина прибирає бородавки

Серед рослин, які просуваються як ефективні засоби позбавлення від бородавок, лідируюче місце займає чистотіл. Сік цієї рослини містить різні алкалоїди та смоли, а також лимонну та яблучні кислоти. Такий склад і справді допомагає відлущувати шкіру, що здатне призвести до усунення бородавки.

Народні засоби проти бородавок

Проте варто відзначити, що сік чистотілу в чистому вигляді купити в аптеці неможливо. Розчини, які реально придбати містять у своєму складі інші компоненти, такі як гідроокис натрію і калію. Подібні народні засоби роз’їдають все, у тому числі здорову шкіру. У спробі прибрати бородавки подібним способом можна не тільки не досягти позитивного результату, але й отримати некрасиві рубці на шкірі, позбутися яких складно або зовсім неможливо.

Як позбутися бородавок перекисом водню

Існує думка, що бородавок можна позбутися за допомогою перекису водню. Однак такий засіб від бородавок та папілом не є особливо ефективним. Пов’язано це з тим, що перекис має антисептичну дію, але ніяк не відлущувальну. Тому використання аптечного засобу стане простою витратою часу та зусиль.

Чи можна мазати йодом папіломи

Аптечний спиртовий розчин йоду має у своєму складі спирт 96%, а ця речовина наносить серйозний опік шкірі (особливо, при щоденному застосуванні). Тому обробляючи папіломи йодом ви не просто не позбавитеся їх, а й завдасте серйозної шкоди шкірі, спровокувавши подразнення або навіть дерматит.

Як позбавитися бородавок – косметологічні процедури

Якщо говорити про видалення бородавок на тілі, то все ж таки краще звернутися за допомогою до досвідченого спеціаліста. Насамперед це пов’язано з тим, що будь-яке утворення попередньо необхідно вивчити та визначити його природу. Хоча здебільшого такі утворення мають доброякісний характер, можуть бути й небезпечніші для здоров’я і навіть життя випадки. Тому правильна діагностика та здавання всіх необхідних аналізів – це обов’язковий етап, який допоможе уникнути негативних наслідків.

Народні засоби проти бородавок

Крім цього, сам процес видалення в клініці відбувається швидко і безболісно, не пошкоджуючи шкіру, що оточує новоутворення. Для того, щоб отримати максимально якісний результат, в Естеві застосовується ряд сучасних та ефективних процедур.

◼   Лазер один з найпопулярніших і найдієвіших способів видалення новоутворень шкіри. Лазер підходить для видалення утворень по всьому тілу та застосовується навіть на шкіру рук. Якщо у вас з’явилися бородавки на пальцях або навколо нігтьових пластин – лазер стане чудовим рішенням. Процедура не є абсолютно безболісною, тому потрібне застосування місцевого анестетика.

◼   Кріодеструкція допомагає зруйнувати бородавку за допомогою рідкого азоту. Під дією локального обмороження бородавка руйнується і за кілька днів відпадає. Залежно від розміру утворення та глибини його залягання лікар вибирає більш м’який чи агресивний спосіб впливу.

Народні засоби проти бородавок

◼   Трихлороцтова кислота діє за тим же принципом, що й кріодеструкція, з тією різницею, що утворення не заморожується, а випалюється. За кілька днів бородавки на тілі відвалюються та зникають повністю.

◼   Кюретаж використовується разом з лазером або електроножем. Спосіб полягає у зрізанні бородавки та вишкрібанні тканин, щоб уникнути появи утворення знову.

◼   Ін’єкційні рецептурні препарати застосовуються в лікуванні затяжних бородавок, які розташовуються в важкодоступних місцях (наприклад, під нігтьовими пластинами). Метод застосовується рідко і є поза протокольним, оскільки подібні препарати офіційно не зареєстровані в країні.

Докладніше про видалення новоутворень ми розповідали в статті “Видалення папілом та бородавок у Києві”, а також у відео.

 

Якщо ви спостерігаєте зміну шкіри рук, тіла або обличчя, на ній почали з’являтися бородавки та вони приносять дискомфорт – не варто відкладати візит до фахівця. Краще записатися на консультацію вже зараз, щоб швидше позбутися неприємної косметологічної проблеми.

У Esteva Clinic працюють дерматологи, які мають величезний досвід успішних видалень новоутворень різної складності. Записатися на консультацію дуже просто, а лікування буде швидше та простіше, ніж будь-які народні методи!

Видалення папілом і бородавок

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення папіломи / бородавки 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення папіломи / бородавки 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення папіломи / бородавки 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 (від 10 до 20 новоутворень)

2390
2900

Пакет №2 (від 21 до 30 новоутворень)

2900
3400

Пакет №3 (від 31 до 50 новоутворень)

3500
4600

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт)690
Знеболювання Пакет №3 (31 - 50 шт)990