Бородавки на стопі: причини появи та методи видалення

бородавки на стопе Киев

Бородавки на стопах ніг можуть з’явитися у будь-якому віці. Буває, що вони проходять самостійно, але частіше завдають великих незручностей, аж до неможливості ходити через сильний біль.

Якщо у вас сидяча робота, можна пристосуватися. Проте для людей, які ведуть активний спосіб життя, що регулярно займаються спортом, підошвенна бородавка стає пекельною мукою.

Спроби самостійно видалити бородавку на стопі часто закінчуються нічим, тому що вони ростуть із глибинних шарів шкіри. На допомогу приходять сучасні апаратні методи, які практикуються у клініці естетичної медицини та дерматології Esteva Clinic.

Досвідчені лікарі підберуть безпечний і щадний спосіб позбавлення цієї напасті, і ви незабаром зможете повернутися до улюблених занять, будь то танці, ранкові пробіжки або підкорення вершин.

Як виглядають бородавки на стопі

Підошовні бородавки часто плутають із мозолями. Вони схожі, обидва новоутворення виглядають як щільний сухий наріст, іноді болісний. Мозоль болить при прямому натисканні, шипиця – при натисканні збоку.

папилломы стопа

Якщо зняти верхній ороговілий шар, на зрізі буде видно численні чорні крапочки. Це капіляри (петехії), якими бородавка отримує харчування. Мозоль – це повністю омертвілі тканини, вони не мають кровоносних судин.

бородавки на стопе

На початковому етапі бородавка на стопі виглядає як округла пляма з вдавленим центром. Поверхня шорстка, згодом стає твердою, що нагадує на вигляд суцвіття цвітної капусти.

При утворенні множинних папул однією ділянці говорять про мозаїчному кластері. Він утворюється переважно на подушечній частині та завдає сильного болю при ходьбі.

Як виглядають бородавки на нозі можна побачити на ілюстраціях. Зазначимо, що проводити діагностику на картинці не варто. Жодне фото не замінить консультації кваліфікованого дерматолога, який не лише поставить правильний діагноз, а й підбере спосіб лікування.

бородавка стопа лечение

Причини появи бородавок та папілом на стопі

Бородавка на стопі – це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом папіломи людини. Існує близько ста типів папіломавірусу, що мають різні прояви. Пошкодження на шкірі ніг викликають типи №№1, 2, 4, 60 та 63.

Як і інші захворювання вірусної природи, виникає на тлі зниженого чи не сформованого імунітету. З цієї причини часто виявляється у дітей підліткового віку (12-16 років), людей після хіміотерапії, трансплантації органів (під час лікування такі люди отримують імуносупресори), при ВІЛ.

Папілома на стопі у підлітків може зникнути без будь-якого втручання, просто через розвиток власного імунітету. Але залишати поза увагою проблему не можна, оскільки хвороба має властивість швидко поширюватися. Як мінімум, потрібно застосовувати посилені профілактичні заходи, щоб убезпечити членів сім’ї чи інших оточуючих.

Які фактори сприяють зараженню

Факторами поширення інфекції папіломавіруса стають місця загального користування, в яких не підтримуються достатні гігієнічні заходи.

Заразитися та отримати вірусну бородавку на стопі можна:

 • в басейні;
 • в сауні;
 • у роздягальні при спортклубі.

Справа в тому, що вірус довго може перебувати поза носієм. Йому достатньо вологого середовища, щоб зберегти здатність до розмноження. Тому краплі біля басейну або в роздягальні стають осередком інфекції.

У місцях загального користування необхідно регулярно та ретельно проводити дезінфекцію. Відвідувачам слід користуватись особистим взуттям (тапочками), персональними рушниками, а також обробляти ноги профілактичними засобами після відвідування.

Сприяє зараженню підвищена пітливість ніг, часто властива підліткам через гормональну нестійкість. Слід частіше застосовувати гігієнічні способи боротьби з пітливістю, щоб не тільки дотримуватися зовнішніх пристойностей, але й знизити ризик інфікування.

Як відбувається зараження

Папіломавірус (ВПЛ) проникає в організм через пошкоджену шкіру. Це не обов’язково відкрита рана, достатньо мікротріщини чи садна. При сильній імунній відповіді хвороба пригнічується в зародку, а в осіб з пригніченим імунітетом може розвинутись до появи видимих ​​наростів.

У зв’язку з тим, що від зараження до вияву проходить деякий час, встановити джерело вірусу або місце інфікування практично неможливо. Більше того, на початкових етапах бородавка на стопі може ніяк не проявляти себе. Болючість з’являється пізніше і залежить від локалізації. Найвідчутніші місця: подушечки ніг і п’ята. Посилювати неприємні відчуття може занадто тісне взуття.

Якщо жодних больових відчуттів немає, папілому на стопі можна не чіпати, вона самовиліковується; але при цьому обов’язково дотримуватись правил особистої гігієни.

Чим небезпечні бородавки на стопі

Лікування папіломи на стопі потрібно обов’язково, якщо новоутворення завдає біль, заважає ходити, розростається, змінює зовнішній вигляд. Під невибагливу пухлину іноді мімігрує плоскоклітинний рак. Чим раніше це буде виявлено, тим успішніше буде лікування.

Головна небезпека для оточуючих – це отримати зараження при прямому контакті з хворою людиною. Тому не слід змінюватись взуттям, навіть у межах сім’ї, і тим більше у навчальних колективах.

Використовуйте лише особисті шкарпетки або колготи, не дозволяйте іншим брати ваші речі та взуття. Це мінімальні умови для нерозповсюдження інфекції.

Які симптоми мають стати приводом для звернення до лікаря

Питання “чим лікувати бородавки на стопі” часто ставлять у нашій клініці та на профільних форумах в інтернеті.

Рекомендуємо починати з візиту до лікаря та постановки діагнозу. Справа в тому, що бородавку на стопі потрібно диференціювати від інших захворювань, що мають схожі прояви, а саме:

 • червоний плоский лишай;
 • себорейний кератоз;
 • фіброму;
 • шкірний ріг;
 • плоскоклітинний рак.
 • базаліома
 • контагіозний молюск
 • епідермальний бородавчастий невус
 • мозоль
 • долонно-підошовні сифіліди

Для виключення перелічених вище хвороб потрібно записатися до лікаря-дерматолога. У процесі огляду можуть бути взяті проби (зішкріб) для біопсії.

Після діагностики спеціаліст може призначити один чи кілька видів процедур.

Як позбутися бородавки на стопі

У разі клініки видалення бородавки на стопі проводиться радикальними засобами. Серед найбільш успішних методів:

✔️ видалення бородавки на стопі азотом;
✔️ радіохвильове видалення;
✔️ припікання лазером.

Лазерне видалення бородавки на стопі, як і вплив радіохвиля, руйнує структуру новоутворення, одночасно закупорюючи кровоносні судини. Процедури проводяться зі знеболенням і досить швидко дають видимий результат.

Кріотерапія діє не менш ефективно, виморожуючи хворі тканини.

Кожен із методів добре переноситься, сприяє швидкому загоєнню без утворення рубців.

Старі, великі натоптиші вимагатимуть повторного курсу, оскільки великі ороговелості не знімаються за сеанс. В іншому випадку це призвело б до утворення глибокого рубця і неможливості ходити весь час, поки триває процес регенерації.

У режимі щастя пацієнти можуть вести звичайний спосіб життя вже через день-два після кріодеструкції або лазера.

Лікар може призначити імуномодулюючу терапію для боротьби з ВПЛ.

Кожен із описаних препаратів має власну схему застосування і повинен використовуватися лише за призначенням дерматолога.

Профілактика появи бородавки на стопі

У осіб із зниженим імунітетом можуть спостерігатися рецидиви захворювання, не обов’язково на тому самому місці. При цьому звичайні бородавки не мають схильності до злоякісного переродження.

З метою профілактики слід дотримуватися простих правил:

 1. Не ходити босоніж у місцях громадського користування (душові, роздягальні тощо).
 2. Використовувати лише особисте взуття, рушники та білизну.
 3. Обробляти антисептиком порізи, тріщини шкіри.
 4. Дотримуватися загальної гігієни ніг.
 5. Можна використовувати профілактичні креми з ефірними оліями або іншими компонентами, що знезаражують.
 6. При виявленні новоутворень відвідайте дерматолога.
 7. Стежити за загальним станом здоров’я, імунітету.

Якщо новоутворення болить, заважає вести звичний спосіб життя, його необхідно видалити. Для цього використовують або зовнішні лікарські засоби, або деструктивні апаратні методи – лазер, кріодеструкцію. Підбирати спосіб лікування повинен лише кваліфікований спеціаліст після відповідної діагностики.

Переваги лікування бородавок на стапі в Esteva Clinic

📌 В Esteva Clinic працюють фахівці з багаторічним досвідом, які люблять свою роботу
📌 У нас доступна дерматоскопія та гістологічне дослідження
📌 В Esteva Clinic – клініці дерматології та естетичної медицини є сучасне обладнання для лікування бородавок та паппілом стоп

меланома день

Esteva Clinic – офіційний партнер Skin Checker (компанії La Roche-Posay), який є соціальним проектом у боротьбі з новоутвореннями шкіри

 

Вартість процедури

Видалення папілом і бородавок

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення папіломи / бородавки 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення папіломи / бородавки 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення папіломи / бородавки 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 (від 10 до 20 новоутворень)

2390
2900

Пакет №2 (від 21 до 30 новоутворень)

2900
3400

Пакет №3 (від 31 до 50 новоутворень)

3500
4600

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт)690
Знеболювання Пакет №3 (31 - 50 шт)990