Як вивести бородавку

Бородавки – це доброякісні утворення, які часто формуються на шкірі у людей різної статі та віку. Поява бородавок провокується вірусом папіломи людини (ВПЛ). Виступаючі над поверхнею шкіри утворення зазвичай мають округлу форму, також можуть змінюватись у розмірі та поширюватися на сусідні ділянки шкіри. Травматизація бородавок може призвести до кровотечі та больових відчуттів.

Як вивести бородавку

Оскільки бородавки приносять естетичний дискомфорт і часто травмуються, позбавлення від цих новоутворень є частою причиною звернень до косметологів. У цій статті ми детально розповімо, які косметологічні процедури допомагають вивести бородавки та чи можна це зробити в домашніх умовах.

Чому з’являються бородавки

Бородавки з’являються на тілі у більшості людей. Особливо схильні до формування цих утворень діти та підлітки, меншою мірою дорослі люди. У зоні підвищеного ризику також знаходяться люди з хронічними шкірними захворюваннями – екзема, псоріаз, атопічний дерматит.

Як уже писалося, причиною формування утворень є ВПЛ. Цей вірус налічує понад 100 штамів і заразитися їм досить просто через відкриті рани на шкірі. З більшою ймовірністю вірус вражає вологу шкіру. Ризикують і ті люди, які мають слабкий імунітет, адже вірус з більшою ймовірністю зможе закріпитись у такому організмі. Якийсь час (до півроку) вірус може перебувати в тілі безсимптомно.

Як вивести бородавку

Бородавки мають властивість пропадати зі шкіри самі по собі протягом декількох років. Імовірність такого приємного розвитку подій залежить від різних факторів, серед яких знаходяться стан імунної системи та індивідуальні особливості пацієнта. У будь-якому випадку лікарі рекомендують здати всі необхідні аналізи, щоб визначити серйозність ситуації та вже на підставі отриманих даних думати про подальші дії.

Визначити характер новоутворення шкіри – бородавка це чи ні і якого вона виду – може лікар на індивідуальному огляді. Для цього використовується спеціальний прилад – дерматоскоп. Він допомагає розглянути ділянку шкіри в багаторазовому приближенні та визначити, яке саме утворення виникло на шкірному покриві.

Важливо пам’ятати, що якщо у вас з’явилися бородавки, то відкладати з візитом до лікаря не варто. Крім того, що бородавки приносять естетичний дискомфорт і больові відчуття, подібні новоутворення можуть бути заразні. При близькому контакті шкіра до шкіри або через побутові предмети вірус досить легко передається іншій людині, а значить маючи бородавки ви наражаєте своїх близьких на ризик зараження.

Як вивести бородавку

Обов’язково звернутися до лікаря необхідно якщо, бородавка кровоточить, змінюється зовні або приносить больові відчуття. Після того, як утворення були правильно визначені, можна підбирати оптимальні косметологічні процедури для їх видалення.

Які є методи позбавлення від бородавок

На індивідуальній консультації в клініці естетичної медицини та дерматології лікар уважно вивчить характер вашого новоутворення та визначить оптимальний метод видалення. Розглянемо можливі варіанти докладніше.

Пам’ятайте, що який би спосіб видалення утворень ви не вибрали, важливо також з’ясувати та усунути причини їх появи, щоб не повертатися до цієї ситуації знову і знову.

Кріотерапія (видалення рідким азотом)

Видалення бородавок може проводитися за допомогою рідкого азоту, який наноситься на утворення на кілька секунд. Бородавка заморожується і руйнується, залишаючи після себе запалений пухир, а потім струп. Повне загоєння ранки займає 7-10 днів.

Як вивести бородавку

Процедура займає 15-30 хвилин, а саме позбавлення від бородавки може бути злегка болючим. Чим більша бородавка, тим більша ймовірність, що заморожування доведеться проводити кілька разів з інтервалом у кілька тижнів між сеансами.

До мінусів кріотерапії можна віднести потенційний ризик формування рубця, гіперпігментацію, а також зміну форми та структури нігтьової пластини, якщо видалення проводилося біля нігтя.

Радіохвилі

Косметологічні процедури з використанням радіохвиль проводяться із застосуванням місцевої анестезії. Необхідність та тип знеболювання залежить від типу та розміру бородавки, а також її розташування. Так само як і з кріотерапією, може знадобитися кілька сеансів з інтервалом у пару тижнів, щоб повністю позбавитися від новоутворення. Після видалення на обробленій ділянці утворюється струп, який гоїться 1-2 тижні. Як і після видалення рідким азотом, на місці видалення може сформуватися невеликий шрам або з’явиться пігментація на шкірі.

Лазер СО2

Вивести бородавки лазером можна в клініці естетичної медицини – саме з таким запитом найчастіше і приходять пацієнти. Цей метод дуже схожий на видалення радіохвилями, яке ми описали вище. Видалення проходить швидко, але вимагає знеболювання, а ранка на місці бородавки гоїться до кількох тижнів.

Як вивести бородавку

Мінусом лазера вважає те, що використовуючи його складніше визначити точну глибину ураження – часто непросто передбачити, наскільки тканина випаровуватиметься під впливом лазерного променя.

Хірургічне видалення

Хірургічне видалення бородавок проводиться досить рідко, оскільки пацієнт ризикує залишитися з більш помітним рубцем. Вивести бородавки у такий спосіб можна у разі, якщо утворення більше ніж 15 мм у діаметрі. Метод практично не використовується в естетичній косметології та вважається дуже радикальним. Лікарі вдаються до нього в крайніх випадках – коли бородавка перероджується в меланому або тканини, що оточують її, починають відмирати.

Хімічні препарати

Якщо у вас з’явилися бородавки, але ви не хочете вдаватися до однієї з перерахованих вище процедур, то можна спробувати позбутися утворень за допомогою спеціальних мазей. Такі препарати виписуються лікарем після огляду та продаються за рецептом. Застосовувати такі засоби варто дуже акуратно і виключно після консультації з досвідченим фахівцем, оскільки побічною дією може бути фарбування шкіри, що обробляється, в коричневий колір або навіть опік.

Що не можна робити після видалення бородавок

Для того, щоб запобігти інфікуванню рани та отримати бажаний результат видалення, необхідно дотримуватися деяких простих інструкцій:
◼   рана завжди повинні залишатися сухою та чистою, обробляти зону можна тільки тими засобами, які призначив для цього лікар;
◼   не чіпайте рану руками, не здирайте кірочки, що утворилися;
◼   користуйтеся лише своїм персональним рушником;
◼   під час лікування бородавок відмовтеся від візитів у басейни, лазні та сауни.

Чому не варто намагатися позбутися бородавок у домашніх умовах

Лікування бородавок в домашніх умовах – це часта реакція людей на появу новоутворень на шкірі. Такий підхід не розумний, адже несе більше ризиків, ніж переваг. Настоянка календули або йод від бородавок можуть лише погіршити ситуацію і досягти гарного результату за допомогою косметологічних процедур стане лише складніше.

Як вивести бородавку

Причини, чому для видалення бородавок варто звертатися до досвідчених фахівців:
◼   різні види бородавок вимагають різного підходу у видаленні. Також це залежить від місця розташування та розміру утворення. Крім цього, спочатку необхідно визначити, що утворення – це точно бородавка, а не щось інше.
◼   якщо позбавитися тільки тієї частини бородавки, яка знаходиться на поверхні шкіри – утворення з великою ймовірністю може повернутися. Оскільки бородавки знаходяться і в більш глибоких шарах шкіри, лікування має бути комплексним та всебічним.
◼   людина може серйозно нашкодити собі, намагаючись видалити бородавку самостійно. Поганих сценаріїв у цій ситуації багато – зараження вірусом може піти далі, засоби для видалення можуть залишити опік чи рубець. Подібні наслідки набагато складніше лікувати, ніж одразу правильно видалити утворення.

Скільки коштує лікування бородавок

Позбутися бородавок можна в клініці естетичної медицини та косметології Esteva. Наші досвідчені лікарі проведуть процедуру у найкращому вигляді, щоб ви залишилися задоволені отриманим результатом. Вивчити актуальні ціни та акції ви можете у таблиці нижче.

Видалення папілом і бородавок

Назва процедуриЦіна, грн
Консультація з дерматоскопією в день видалення новоутворень300
Консультація з дерматоскопією без процедури видалення новоутворень590
Контроль після видалення з 30 по 45 день

Безкоштовно

Видалення папіломи / бородавки 1шт (до 0,5 см)

450
650

Видалення папіломи / бородавки 1шт (0,5 - 1 см)

550
750

Видалення папіломи / бородавки 1шт (1 - 2 см)

650
950

Пакет №1 (від 10 до 20 новоутворень)

2390
2900

Пакет №2 (від 21 до 30 новоутворень)

2900
3400

Пакет №3 (від 31 до 50 новоутворень)

3500
4600

Гістологічне дослідження 1шт (обов’язкове для: травмованих новоутворень, родимок, невусів, поліпів)890
Знеболювання (1 - 10 шт)300
Знеболювання Пакет №1 (11 - 20 шт)490
Знеболювання Пакет №2 (21 - 30 шт)690
Знеболювання Пакет №3 (31 - 50 шт)990