Як виправити ясенну посмішку

Ясенна (гінгівальна) посмішка – це стан, при якому під час розмови або посмішки лінія ясен над верхніми зубами стає видимою більш ніж на 2 мм. Хоча найчастіше проблема приносить лише естетичний дискомфорт, у деяких випадках можливі й серйозніші наслідки (наприклад, пересихання слизових оболонок з подальшим їх запаленням, поява зморшок над верхньою губою).

У цій статті ми докладно розглянемо через що виникає ясенева посмішка і як з нею можна боротися за допомогою сучасної косметології.

Чому буває ясенна посмішка

Причин формування ясенної посмішки може бути декілька і всі вони мають фізіологічний характер:

 • особливість будови верхньої щелепи, надмірний розвиток якої призводить до того, що навіть нормальна сама по собі верхня губа може здаватися короткою;
 • надмірне підняття верхньої губи також часто стає причиною формування посмішки, при якій видно ясна. Це відбувається в тих випадках, коли круговий м’яз рота надмірно сильний (гіперактивний), що і підіймає губу вище необхідного;
 • естетику посмішки також може порушувати коротка губа;
 • задерти губу вгору здатна й укорочена вуздечка;
 • розростання ясен також може змінити характер посмішки. Така неприємна трансформація часто спостерігається у пацієнтів із цукровим діабетом або у людей із деякими хворобами крові, а також як реакція на медичні препарати;
 • характер посмішки залежить і від будови зубів – короткі зуби та/або їх неправильне розташування можуть бути причиною наявності яснової посмішки.

Залежно від того, що є причиною формування ясенної усмішки у конкретного пацієнта, призначається лікування у різних медичних фахівців.

Чи можна позбутися ясенної посмішки

Естетична медицина допомагає людям з різними проблемами і ясна посмішка – не виняток.

Існують різні способи вирішення проблеми, а сам вибір методики залежить від безлічі факторів:

 • причини виникнення;
 • ступеня виразності гінгівальної посмішки;
 • наявності протипоказань;
 • особливості будови щелепи, форми та стану ясен тощо;
 • готовність пацієнта до непростого реабілітаційного періоду.

Що рекомендують лікарі для корекції ясенної посмішки

Якщо причини формування гінгівальної посмішки мають стоматологічний характер, то звернутися слід до лікаря ортодонта. Такий спеціаліст може призначити різні методи вирішення проблеми, такі як встановлення вінірів або використання брекет-систем.

Існують також хірургічні методи вирішення проблеми, які відрізняються більш тривалим періодом загоєння та реабілітації, це гінгівектомія (видалення зайвих тканин ясен з метою оголення верхньої частини зубів), щелепні операції та інші оперативні втручання.

Всі перераховані вище способи мають досить довгий відновлювальний період і проводяться під місцевим або загальним наркозом. Далеко не кожен готовий на таке складне втручання і не в кожній ситуації такі складні маніпуляції потрібні. Часто досить простіших і безпечніших процедур, які проводяться в клініках естетичної медицини.

Способи корекції ясенної посмішки без операції

Основний нехірургічний спосіб корекції ясенної посмішки – це ін’єкції препаратів ботулотоксину.

Корекція ясенної посмішки за допомогою ботулотоксину – це ефективний та мало ризикований метод, який підходить більшості пацієнтів. За допомогою введення невеликої кількості ботулотоксину, можна позбавитися цієї проблеми без хірургічного втручання.

Ботулінотерапія – це досить простий і безпечний, але при цьому ефективний спосіб позбавлення від ясенної посмішки. Ін’єкції проводяться безпосередньо в зону навколо губ з метою розслаблення верхньої губи.

Як проводиться корекція

Спочатку проводиться комплексна консультація, на якій аналізується естетична проблема та обговорюються варіанти лікування. Крім того, лікар детально інформує своїх пацієнтів про ризики та побічні ефекти на початковому етапі. Пацієнт та лікар також разом обговорюють наявність протипоказань.

Ботулотоксин вводиться безпосередньо в м’яз за допомогою тонкої голки. Ін’єкції не викликають болю і займають лише кілька секунд. Зазвичай достатньо однієї точки з кожного боку носа. Точне дозування залежить від мімічної активності та віку пацієнту.

Точки для введення препарату позначені зеленим кольором. Ін’єкції виконуються з обох боків ніздрі

Після процедури може виникнути невелике почервоніння або набряк, але вони швидко проходять. Також можливі гематоми та така реакція проходить за кілька днів. Завдяки невеликій кількості препарату та тому факту, що робиться всього два проколи, процедура зазвичай повністю позбавлена ​​ускладнень.

Усунення ясенної посмішки за допомогою ботулотоксину має ряд переваг:

 • швидкий результат – препарат має розслаблюючий ефект, який настає протягом декількох днів;
 • відсутність відновлювального періоду – відразу після проведення процедури пацієнт може повернутися до свого звичайного життя;
 • низька болючість – ін’єкції приносять мінімальний дискомфорт і не потребують застосування анестезії;
 • тимчасовий ефект – використання ботулотоксину може повторюватися чи ні залежно від побажань пацієнта. Результат від процедури в середньому триває 3-6 місяців. Якщо вам не подобається результат – все саме повернеться до звичайного стану, що неможливо після проведення будь-якого хірургічного втручання;
 • доступність – оскільки під час процедури використовується мінімальна кількість препарату, ціна такого візиту до лікаря досить низька.

Заборонено проводити ін’єкції ботулотоксину вагітним і жінкам, що годують, пацієнтам з гострими інфекційними захворюваннями, онкологією в активній стадії, а також тим, у кого є алергія на компоненти препарату.

Скільки коштує корекція ясенної посмішки за допомогою ботулотоксину ви можете дізнатися в таблиці нижче.

Корекція ясенної посмішки

Зона застосуванняЦіна, грн
Корекція ясенної посмішки2900

Якщо ви давно хочете виправити ясенну посмішку, але не хочете погоджуватися на складні та дорогі операції – ін’єкції ботулотоксину саме для вас! Запишіться на консультацію до фахівця Esteva Clinic та насолоджуйтесь результатом вже після першої процедури!