Зморшки навколо очей: причини появи, як позбутися зморшок у косметолога

Хочемо ми чи ні, але з роками ніхто не застрахований від прояву вікових змін. Однак не варто розглядати їх як щось незворотне. Причини передчасної появи зморшок різні, а старіння – це лише фактор, пов’язаний з тим, що люди живуть довгим і цікавим життям.

Зморшки навколо очей

У багатьох постає цілком логічне запитання: «Чому в мене зморшки під очима?». Якщо у вас з’являються мімічні зморшки під очима, рекомендуємо ознайомитись із цією статтею.

Коли з’являються зморшки під очима

Зморшки бувають двох видів — статичні та динамічні (докладніше вони описані нижче). Динамічні зморшки під очима починають з’являтися віком від 20 до 30 років. Вищий ризик появи ранніх зморшок у тих людей, які проводить багато часу на відкритому повітрі. Статичні зморшки зазвичай починають з’являтися після 30-ти років. Причини ранньої появи зморшок навколо очей різні.

Чому з’являються зморшки навколо очей

◼   Старіння. Оскільки шкіра навколо очей тонша, ніж шкіра на решті обличчя, першим процес старіння торкнеться саме цієї області. Також слід зазначити, що шкіра довкола очей найбільш суха. У ній міститься мало жиру, що відповідає за збереження вологості шкіри. Тонкі лінії та зморшки тут видно в першу чергу.

◼   Куріння. Інстинктивне примружування очей під час куріння призводить до появи “гусячих лапок”. Крім цього ваша шкіра зазнає додаткового окислювального стресу, який руйнує колаген та еластин. Куріння обмежує доступ поживних речовин до обличчя, оскільки кровоносні судини звужуються, а кровообіг порушується, що призводить до появи зморшок навколо очей.

◼   УФ-промені. За відсутності адекватного захисту для очей, ультрафіолетові промені сонця починають руйнувати колаген у вашій шкірі, провокуючи появу ліній та зморшок. Можливе навіть утворення на шкірі навколо очей жорсткої, грубої текстури.

◼   Особливості поведінки та звички. Якщо ви схильні спати на животі, ваші щоки можуть притискатися до подушки, що призводить до утворення зморшок навколо очей. Крім того, людські емоції емоцій, такі як похмурий вираз обличчя, посмішка або часте примружування очей, також може призвести до передчасної появи зморшок у куточках очей.

◼   Дієта з високим вмістом цукру. Якщо ви любитель солодощів та продуктів з низьким вмістом антиоксидантів, процес старіння та поява ліній та зморшок під очима може прискоритися.

Види зморшок

Може траплятися один або кілька типів зморшок під очима одночасно. Виникають вони з різних причин, відрізняються і способи того, як усунути зморшки під очима.

Динамічні зморшки

З часом скорочення м’язів під шкірою, що повторюється, може викликати появу динамічних зморшок. Зазвичай зморшки під очима та в куточках очей виявляються, коли м’язи залучені часто, наприклад, коли хтось постійно посміхається чи хмуриться. Мімічні рухи, які повторюються часто неодмінно рано чи пізно призведуть до утворення на лобі зморшок і складок.

Динамічні зморшки зазвичай утворюються між бровами та на лобі. “Гусині лапки”, які є зморшками біля зовнішніх куточків очей, також є прикладом динамічних зморшок.

Статичні зморшки

Пошкодження шкіри викликає появу статичних зморшок, які залишаються видимими, навіть тоді, коли лицьові м’язи у спокою. Згодом динамічні зморшки можуть перетворитися на статичні.

Вікове провисання структур обличчя спричиняє появу зморшок навколо очей. Зазвичай вони розвиваються у борознах між носом та ротом, але можуть також виникати під очима.

У будь-якому випадку, є низка косметологічних способів, які допомагають усунути зморшки під очима.

Види зморшок

Як позбутися зморшок під очима: косметологічні процедури

Ін’єкції ботулотоксину

Застосування ботулотоксинів як ін’єкцій від зморшок навколо очей, мабуть найпопулярніша процедура на даний час. Вони викликають розслаблення шкіри та м’язів під очима, тим самим зменшуючи зморшки та тонкі лінії. Результати видно вже через тиждень або менше і помітні вони 3-4 місяці.

Ботулотоксини – це найдієвіший і популярний спосіб усунення мімічних зморшок.

FDA офіційно схвалили ботулотоксин. Цей препарат після введення в підшкірні м’язи здатний скоротити глибину зморшок навколо очей. Зараз це найефективніший метод позбавлення зморшок мімічного походження. Вся процедура виконується лише за кілька хвилин при мінімальному дискомфорті.

Особливо тішить, що ця процедура – не найдорожча з того, що пропонує сучасна косметологія.

Уколи від зморшок

Зона застосуванняЦіна, грн
Гусячі лапки (ділянка навколо очей)

2950
3400

Міжбрів'я

2950
3400

Горизонтальні зморшки чола та міжбрівʼя

5900
6800

Підняття брів1200
Зморшки ділянки носа1500
Корекція овалу обличчя4800
Корекція зморшок FULL FACE (всі зони)

12900
28000

Шия

4800
5200

Підборіддя1600
Підйом куточків рота (Маріонеткова зона)

1490
2000

Корекція зони навколо губ1700
Корекція десневої посмішки2900

Контурна пластика

Якщо мова заходить про глибокі або статичні лінії, то, на жаль, застосування ботулотоксинів може бути неефективним. Проте такі зморшки не є вироком. Успішно впоратися із проблемою допоможе контурна пластика, що дозволяє прибрати зморшки під очима за допомогою спеціальних наповнювачів – філерів. При проведенні процедури, філери вводять безпосередньо в глибокі зморшки (так звана бланч методика).

Філери допомагають впоратися з глибокими зморшками, коли ін’єкції ботулотоксину вже неефективні.

Більшість філерів покращують ситуацію з глибокими зморшками навколо очей на термін від 4-х місяців до пів року. Далі, необхідна повторна контурна пластика навколо очей.

У разі доведення ситуації зі зморшками до стану, коли необхідний бланшинг, доведеться розщедритися.

Додаткові методи боротьби зі зморшками

Крім ін’єкційних методів боротьби зі зморшками навколо очей, можна застосовувати й інші методи косметології.

Пілінги. Хімічний пілінг призначений для видалення відмерлих клітин шкіри та збільшення росту нових клітин. Усунути зморшки навколо очей пілінг не може, він лише зменшує їхній прояв.

Лазерне шліфування. Ця методика лікування зморшок у преорбітальній зоні має широкий спектр можливостей для видалення зморшок під очима. Лазери роблять крихітні отвори в шкірі, що сприяє виробленню еластину і колагену. Крім того, лазерне шліфування забезпечує зменшення зморшок та скорочення шкірного клаптя, що своєю чергою, зменшує лінії та зморшки. Відповідно, така дія має відновлювальний ефект на лицьовий контур та загальну молодість шкіри обличчя.

SMAS ліфтинг. Методика ущільнює підшкірні структури, що робить їх більш пружними. Крім того, сприяє профілактиці зморшок. Крім впливу на зморшки під очима, ця методика забезпечує найпотужніший ліфтинг.

Правильний щоденний догляд за шкірою навколо очей

Ви можете запобігти появі зморшок під очима, якщо почнете захищати свої очі з раннього віку. Ми перерахували кілька порад, які допоможуть зберегти шкіру під очима підтягнутою та захистять від появи зморшок довше. Профілактика утворення зморшок складається з наступних пунктів:

◼   Згідно з дослідженнями, вітаміни у вашому раціоні, безумовно, можуть допомогти вашій шкірі виглядати молодшою. Вітаміни А, С та Е, які також використовуються в антивікових кремах, можуть бути включені у ваш раціон через їжу.

◼   Використовуйте сонцезахисний крем та обробляйте ним область під очима. Щоб уникнути ультрафіолетових сонячних променів носіть капелюх або шарф і темні сонцезахисні окуляри, які захистять ваші очі та не дозволять вам мружитися на сонці.

Зморшки навколо очей

◼   Для області під очима виберіть легкий і нежирний крем для очей. На ніч можна використовувати гель для очей чи сироватку. Однак якщо ви прокидаєтеся з опухлими очима або мішками під очима, вам потрібно використовувати меншу кількість засобу або змінити його марку.

◼   Згідно з дослідженнями, сон обличчям на подушці та на животі може призвести до появи зморшок під очима. Так що спробуйте спати на спині. Сон в одному положенні може спричинити появу зморшок і з віком шкіра не зможе повернутися до свого колишнього стану.

◼   Ще однією значущою причиною появи зморшок навколо очей є як активне, так і пасивне куріння. Скоротіть кількість сигарет. Це єдине, що може запобігти передчасній появі зморшок в області під очима. Намагайтеся не знаходитися поряд з людьми, що палять, оскільки пасивне куріння також може зруйнувати колаген у шкірі.

◼   Переконайтеся, що ви п’єте достатньо води протягом дня, оскільки нестача рідини може призвести до більш ранньої появи тонких ліній і зморшок.

◼   Скоротіть споживання алкоголю. Це пов’язано з тим, що сечогінні властивості алкоголю як зневоднюють шкіру, так і можуть призвести до набряклості навколо очей.

◼   Якщо ваша робота пов’язана з сидінням перед екраном комп’ютера протягом усього дня, стежте за рухами очей та обличчя. Ви можете мружитися, хмуритися або морщити очі, дивлячись на екран і все це може викликати передчасні зморшки навколо очей.

Зморшки навколо очей

Щоб зберегти молодість довше та уникнути появи під очима тонких ліній та зморшок, вам потрібно внести невеликі зміни у свій спосіб життя. Розберіться, від чого з’являються зморшки під очима особисто у вас, а позбутися їх вам допоможуть правильні запобіжні заходи та професійний косметологічний догляд

Визначити тип зморшок та підібрати оптимально підходящу методику для їх корекції вам допоможуть професіонали Esteva Cliniс. Записуйтесь на прийом до нашої клініки естетичної медицини та косметології. Ми чекаємо на вас!