Прибрати зморшки між бровами

Одне з головних завдань сучасної косметології – згладжування вікових змін шкіри, а також запобігання їх ранній появі. Для цього існує низка ефективних ін’єкційних та апаратних процедур, які окремо або в комплексі допомагають покращити стан шкіри, повернути обличчю більш молодий та відпочивший вигляд.

У цій статті ми поговоримо про таку вікову зміну, як формування зморшок між бровами. Що це за явище, як позбутися таких зморшок та запобігти їх появі ми докладно розповідаємо нижче.

Як з’являються зморшки між бровами

“Міжбрівка” і зморшки навколо очей – це мімічні зморшки, які є найпершими віковими змінами обличчя. Саме з ними насамперед стикається середньостатистична людина. Оскільки існує значний попит на корекцію таких змін, клініка естетичної медицини та косметології Esteva Clinic має величезний досвід у цьому питанні.

Що провокує формування міжбрівних зморшок

Основна причина утворення зморшок між бровами максимально проста і зрозуміла – це активна міміка. Будь-які емоції моментально відбиваються на обличчі людини, щоб оточуючі могли розуміти внутрішній стан один одного. У звичайній ситуації зморшка між бровами зникає, як тільки людина перестає хмуритися. Однак якщо такі емоції виявляються на обличчі людини часто, то з часом залом стане помітнішим і його буде видно навіть у спокійному стані. Саму міжбрівну складку часто називають “зморшка гніву” або “зморшка гордіїв” (лат. Musculus procerus), а м’яз, що формує таку зморшку, – “м’яз гордіїв”.

Пояснюється формування складки між бровами таким явищем, як підвищений тонус м’язів, який настає внаслідок їхнього постійного скорочення. Згодом м’яз просто не може перебувати в тому ж положенні, що й у молодші роки.

Поява зморшок між брів також може бути спричинена іншими причинами:

 • недостатній синтез колагену та еластану, викликаний генетичною схильністю або станом організму;
 • сухість шкіри також є важливим фактором, який впливає на раннє формування зморшок;
 • активний вплив ультрафіолету на шкіру прискорює всі процеси старіння, у тому числі і провокує появу зморшок;
 • шкідливі звички, незбалансоване харчування, відсутність якісного повноцінного нічного сну та хронічний стрес – все це дуже сильно впливає на організм людини та прискорює будь-які вікові зміни в тілі.

Особливості зморшок між брів

Головною особливістю міжбрівки є те, що вона може з’явитися на обличчі у людей досить молодого віку. Навіть якщо шкіра в цілому ще в тонусі і помітні вікові зміни не настали, звичка хмурити брови може виявлятися дуже помітно, що зробить обличчя візуально старшим та більш втомленим.

Зморшки між бровами можуть бути двох типів:

 • вертикальні – ті зморшки, які утворюються при постійних насуплених бровах;
 • горизонтальні – формуються у людей, які мають звичку морщити ніс і мружити очі.

Способи боротьби зі зморшками між брів

Існують різні способи прибрати зморшки між бровами і кожен з них має свої сильні сторони та особливості. Ми розповімо про найефективніші методики, які добре зарекомендували себе у боротьбі з мімічними та глибокими зморшками між бровами.

Як швидко прибрати мімічні зморшки між бровами

Якщо пацієнт має міжбрівку мімічного характеру (тобто зміни шкіри та м’язів ще не набули постійного характеру), то для розгладження зморшок між брів відмінно підійдуть ін’єкції ботулотоксину. Мета таких ін’єкцій – блокування хімічних сигналів, які є відповідальними за скорочення м’язів.

Сама процедура займає буквально пару хвилин і проходить без відчутного дискомфорту. Мімічні зморшки між брів розрівнюються після першої процедури. Результат таких уколів тримається 3-4 місяці, після чого можна записуватись на повторну процедуру. Проводити ін’єкції ботулотоксину рекомендується не більше трьох разів на рік, щоб в організмі не виробився імунітет до активної речовини препарату.

Також профілактичні уколи від зморшок рекомендується проводити починаючи з 30-річного віку, щоб запобігти формуванню деяких зморшок. Ботулотоксин блокуватиме м’язи і не даватиме їм можливості формувати небажані складки та заломи.

Вартість корекції міжбрівки (а також інших зморшок) за допомогою ботулотоксину наведена нижче.

Уколи від зморшок

Зона застосуванняЦіна, грн
Гусячі лапки (ділянка навколо очей)

2950
3400

Міжбрів'я

2950
3400

Горизонтальні зморшки чола та міжбрівʼя

5900
6800

Підняття брів1200
Зморшки ділянки носа1500
Корекція овалу обличчя4800
Корекція зморшок FULL FACE (всі зони)

12900
28000

Шия

4800
5200

Підборіддя1600
Підйом куточків рота (Маріонеткова зона)

1490
2000

Корекція зони навколо губ1700
Корекція десневої посмішки2900

Як прибрати глибокі зморшки між бровами

Якщо у пацієнта зморшки стали глибокими та перейшли в стан статичних, рекомендується виконати заповнення зморшок філером (або як це ще називають бланшинг). Коригувати такий стан складніше, ніж усунути міжбрівні зморшки за допомогою ботулотоксину, проте це завдання цілком реальне. Болеві відчуття від введення наповнювача мінімальні.

При першому заповненні зморшок філером ефект зберігатиметься до 6 місяців. За повторних процедур – до 9 місяців.

Контурна пластика заповнення зморшок

ПрепаратЦіна, грн
Belotero Soft Merz (Німеччина)

6500
7200

Belotero Balance Merz (Німеччина)

6900
7600

Додаткові способи боротьби з міжбрівними зморшками

Методи боротьби зі зморшками можуть бути всебічні та комплексні. Під час індивідуальної консультації лікар аналізує стан шкіри пацієнта та розповідає, як найкраще позбутися зморшок між брів.

Як прибрати зморшки між бровами у косметолога:

 • Хімічний пілінг. В процесі пілінгу відбувається відлущування верхнього шару шкіри. За рахунок цього виходить вирівняти тон і рельєф шкірного покриву, а також згладити дрібні зморшки. Процедуру рекомендується проходити курсом, довжину якого визначає лікар на індивідуальній консультації.
 • Лазерне шліфування. Вплив на шкіру лазером стимулює утворення колагену – одного з найважливіших елементів для збереження молодості та здоров’я шкіри. Для досягнення максимального результату, шліфування також призначається курсом у 2-3 процедури. Методика допоможе позбавитися зморшок між брів та в інших зонах, покращить тон і рельєф шкіри.
 • SMAS ліфтинг. Ще один спосіб прибрати зморшки між брів. Апаратна процедура спрямована на роботу з овалом обличчя. Однак боротися зі зморшками методика також допомагає, особливо у комплексі з ін’єкційними процедурами. Позитивний результат досягається завдяки впливу на нижній м’язово-апоневротичний шар обличчя, за рахунок чого відбувається підтяжка. Курс СМАС ліфтингу становить лише один сеанс, а ефект від нього тримається 1-3 роки.

Зморшки між брів: фото до і після

Для того, щоб ви могли на власні очі побачити ефективність методик, що використовуються у Esteva Clinic, ми зібрали фото до та після наших пацієнтів. Результат процедур видно неозброєним оком – зморшки між бровами розрівнюються вже після першого візиту до косметолога!

Профілактика появи зморшок між брів: поради фахівця

Щоб якомога довше не спостерігати зморшки між бровами у відображенні дзеркала, необхідно дотримуватися порад косметолога:

 • косметичні засоби для догляду за шкірою повинні бути якісними та підходити саме вашому типу шкіри. Якщо ви не знаєте, як підібрати правильний догляд – зверніться за допомогою до косметолога;
 • шкіру необхідно захищати від впливу ультрафіолету за допомогою засобів з SPF, сонцезахисних окулярів та крислатих капелюхів. Активно засмагати обличчям украй не рекомендується;
 • за мімікою обличчя важливо стежити і не допускати постійного похмурого погляду, примруження очей і т.д.;
 • для підтримки м’язів у тонусі можна робити самомасаж обличчя або регулярно ходити на таку процедуру до фахівця;
 • здоровий спосіб життя – запорука гарної шкіри. Відмова від шкідливих звичок, збалансоване харчування, водний режим, фізичні навантаження та якісний відпочинок допоможуть уникнути ранніх вікових змін шкіри.

Запишіться на консультацію до одного з фахівців Esteva Clinic, щоб надовго позбутися вікових змін шкіри або взагалі запобігти їх появі! Швидко та зручно записатися на прийом можна за допомогою кнопок “Зв’язатися з нами” або “Кнопка зв’язку”.