Як позбутися синців під очима

Темні кола під очима – це одна з головних ознак втоми та проблем в організмі. Саме преорбітальна зона найшвидше видає стан тіла, адже шкіра навколо очей дуже тонка, а тому потребує особливої уваги.

Синці під очима

Сучасна медицина та косметологія працюють у парі, щоб допомогти жінкам та чоловікам покращити свій зовнішній вигляд та зберегти молодість шкіри максимально надовго. У цій статті ми докладно розглянемо, як можна позбутися синців під очима за допомогою косметичних процедур та зберегти отриманий результат максимально надовго.

Причини появи синців під очима

Багато людей навіть не намагаються позбутися кіл під очима, вважаючи, що це нормальний стан організму. Косметичний дефект, не більше, який можна просто замаскувати косметикою.

Але такий підхід не правильний, адже темні кола під очима сигналізують про якісь негативні процеси в самому організмі. Крім цього, чоловіки не можуть сховати недолік під макіяж і часто звертаються за допомогою до косметолога.

Синці під очима

Шкіра у зоні під очима дуже тонка (суттєво тонша, ніж на інших ділянках обличчя та тіла). Чим тонша шкіра – тим помітніші синці. Також під очима є безліч дрібних капілярів, порушення проникності стінок яких і призводить до нездорового кольору під очима.

Наявність кіл під очима – це насамперед порушення пігментації шкірного покриву та підшкірно-жирової клітковини. Відбувається це за рахунок активного вироблення меланоцитами пігменту меланіну.

Також не здоровий колір у зоні навколо очей може виникнути через просочування через стінки судин продуктів розпаду гемоглобіну (гемосидерину, білірубіну). Негативно впливає на якість шкіри навколо очей і втрата жирової клітковини з подальшим опущенням жирового пакету. Крім цього, тканини нижньої повіки можуть мати схильність до накопичення рідини та набряків.

Синці під очима

Всі ці негативні процеси можуть мати як генетичні причини, так часто провокуються різними особливостями повсякденного життя людини:

◼   Порушення режиму сну та недосипання. Перша асоціація з темними колами під очима – це недосип. І асоціація ця абсолютно правильна, адже всього пару ночей неповноцінного сну можуть призвести до пошкоджених капілярів і темних кіл під очима. Залежно від індивідуальних особливостей і віку може бути достатньо однієї ночі неякісного або короткого сну, щоб під очима з’явилися неприємні темні тіні.

◼   Підвищене навантаження на очі. Довгі часи роботи за комп’ютером, читання ділових паперів і книг, погане освітлення у приміщенні – все це вкрай негативно впливає як на стан самих очей, так і на шкіру навколо них. Варто окремо підкреслити, що синє світло, що випромінюється гаджетами, проникає глибоко в шкіру і навіть впливає на судини, що призводить до їх виснаження.

Синці під очима: причини

◼   Шкідливі звички. Нездорові звички дуже негативно впливають на зовнішній вигляд загалом і тонку шкіру під очима зокрема. Мішки під очима – це часто результат поганого харчування (вживання великої кількості солоної, жирної та обробленої їжі, кави, цукру тощо), зловживання алкоголем та цигарками. Все це призводить до перенавантаження нервової та травної системи, не якісного сна та поганої відновлювальної активності організму.

◼   Неправильно підібрана або неякісна косметика. Будь-яка косметика має підбиратися індивідуально, виходячи з потреб конкретної людини. Не варто нехтувати цим правилом, адже у довгостроковій перспективі це має величезний вплив на стан шкіри. Крім цього, наносити косметичні засоби необхідно акуратно, без різких рухів та сильного натиску на шкіру. Впливає на зовнішній вигляд і те, чи змиваєте ви макіяж перед сном. Сон у косметиці – прямий шлях до поганої шкіри, адже макіяж закупорює пори та не дозволяє випаровуватися міжклітинній рідині.

Синці під очима

◼   Нестача кисню. Недостатнє перебування на свіжому повітрі (бажано подалі від міської метушні та пилу) також істотно впливає на стан шкіри.

◼   Ультрафіолет. У сучасному світі ні для кого не новина, що шкіру необхідно захищати від дії сонячних променів. Активна дія ультрафіолету на шкіру негативно впливає на стан підшкірно-жирової клітковини. Тому косметичні засоби з високим показником SPF – обов’язковий супутник тих, хто хоче зберегти свою молодість максимально надовго.

◼   Вікові зміни. Іноді кола під очима – це наслідок старіння шкіри та втрати підшкірно-жирової клітковини, яка “приховує” капіляри.

Синці під очима

◼   Неправильно підібрані окуляри або лінзи. Не варто купувати окуляри чи лінзи без консультації із досвідченим окулістом. Фахівець допоможе підібрати правильні саме для вас варіанти, які не призводитимуть до втоми очей та перенапруги м’язів.

◼   Прийом медикаментів. Якщо ви приймаєте якісь медикаменти, то синці під очима можуть бути неприємним побічним ефектом. Уважно вивчайте інструкції до застосування та додатково консультуйтеся з лікарем, щоб уникнути негативних наслідків для вашої зовнішності.

Всі ці фактори або їх комбінації призводять до того, що під очима з’являються темні кола та мішки, які погіршують зовнішній вигляд і далеко не завжди можуть бути заховані під косметику.

Які хвороби викликають кола під очима

Крім дуже поширених і повсякденних причин кіл під очима, є й серйозніші і неприємніші проблеми зі здоров’ям, які відбиваються на зовнішньому вигляді людини.

Хвороби, які провокують появу темних кіл під очима:

◼   Хронічна втома. Втома може бути не просто тимчасовим явищем, а мати хронічний характер. У такому стані людина не може контролювати перепади настрою, погано їсть і спить, часто хворіє і не здатна довго на чомусь концентруватися.

Синці під очима: причини

◼   Порушений обмін речовин та авітаміноз. У такій ситуації порушується проникність стінок капілярів і судин, що призводить до втомленого вигляду. Крім цього про порушений обмін речовин можуть свідчити постійна сонливість та апатія.

◼   Порушення роботи ендокринної системи. Проблеми з гормонами проявляються частими запамороченнями, прискореним серцебиттям, проблемами зі сном та безпричинною нервозністю.

Синці під очима: причини

◼   Хвороби печінки та нирок. Подібні хвороби даються взнаки не тільки колами під очима. Крім хворого зовнішнього вигляду, проблеми з печінкою та нирками – це жовтуватий колір шкіри, часта печія, нудота і блювання, проблеми з сечовипусканням та важкі відчуття в ділянці живота.

◼   Захворювання серцево-судинної системи. Синій колір навколо очей у комплексі з задишкою, тяжкими відчуттями в грудях та порушенням серцевого ритму говорять про проблеми в роботі серцево-судинної системи.

◼   Проблеми дерматологічного характеру. Проблема може бути пов’язана з неправильним доглядом за шкірою. У такому разі спостерігатиметься сухість і лущення шкірного покриву, набряклість, висипання і тощо. Детальніше дізнатися про те, які проблеми допомагає вирішити дерматолог ви можете у нашому відео.

Якщо ви помічаєте за собою якісь із вище перерахованих симптомів, то вам необхідно записатися на консультацію до лікаря та здати аналізи. Якщо не вирішити внутрішні проблеми організму косметичні процедури не матимуть свого повноцінного ефекту.

Способи позбутися синців під очима

Якщо ви хочете покращити свій зовнішній вигляд і прибрати втому, яку дають кола під очима, підходити до питання необхідно комплексно.

Боротьба з темними колами під очима має бути всебічною:

◼   лікар допоможе визначити, чи є у кіл якась внутрішня причина та розповість, як її вирішити;
◼   фахівці у косметологічному центрі підберуть комплекс процедур та засобів, які допоможуть досягти максимального позитивного результату;
◼   щоденний домашній догляд та правильний спосіб життя допоможуть підтримувати отриманий результат.

Розглянемо другий та третій етапи цього процесу докладніше.

Як позбутися синців під очима: косметологічні процедури

Після визначення причини, що провокує появу темних кіл під очима, косметолог складає план процедур. Найчастіше процес включає як апаратні, так і ін’єкційні методики. Крім цього, лікар-косметолог допомагає підібрати правильний домашній догляд.

Esteva Clinic

У Esteva Clinic існує безліч сучасних та ефективних методик, які допомагають вирішити проблему темних кіл та мішків під очима:

◼   Мезотерапія. Проста і ефективна процедура, яка полягає у введенні в шкіру спеціальних препаратів. Нестабілізована гіалуронова кислота, пептиди, антиоксиданти, мінерали та мікроелементи запускають процеси вироблення організмом природної гіалуронової кислоти. За рахунок цього шкіра насичується, зникає дефіцит вологи. Процедура проводиться курсами – 4-5 сеансів, кожні 10-14 днів.

Вартість мезотерапії у преорбітальній зоні – 1390-1700 грн за один сеанс.

Мезотерапія

Докладніше дізнатися про особливості, показання та протипоказання до процедури можна у нашій статті про мезотерапію.

◼   Ін’єкції гіалуронової кислоти. Філери на основі гіалуронової кислоти – чудовий спосіб боротьби з темними колами у пацієнтів, які мають дефіцит жирових тканин у зоні навколо очей. Метод допоможе швидко позбутися синців під очима та покращить зовнішній вигляд. Дуже популярна через свою ефективність та доступність процедура. Філлер вводиться під шкіру, піднімає всі структури і тим самим вирівнює рельєф шкіри. Повторно процедура проводиться за потребою та призначається косметологом.

Вартість ін’єкцій філерів у преорбітальній зоні – 6900 грн за один сеанс.

Ін'єкції гіалуронової кислоти

Про те, як філери використовуються в косметології, можна прочитати в нашій статті “Бланшинг: заповнення зморшок філером”.

◼   СМАС ліфтинг. Унікальна методика, яка допомагає прибирати набряклість нижньої та верхньої повіки. У Esteva Clinic використовується апарат Ультраформер-3 (США), який допомагає ущільнити жирові відкладення під очима та підтримує м’язи під очима. В результаті покращується рельєф шкіри, набряки та синці зникають. Цей спосіб швидко позбутися синців хороший ще й тим, що шкіра в процесі не травмується, а сам ліфтинг повністю безболісний. Процедуру рекомендується повторити через півроку, щоб закріпити отриманий результат.

Вартість СМАС ліфтингу у преорбітальній зоні – 6400-9900 грн за один сеанс.

СМАС-ліфтинг

Докладніше дізнатися, для чого ще використовується процедура ви можете у нашій статті “СМАС ліфтинг“.

◼   Мікроголковий фракційний рф-ліфтинг (Radio Frequency). Пристрої для цієї процедури використовують радіочастотну енергію, що виробляється, для створення теплового ефекту. Цей вплив призводить до формування нового колагену у шкірі. Зовнішній вигляд зони навколо очей покращується дуже швидко, а пошкодження шкірного покриву у процесі мінімальні. Постреабілітаційний період у процедури короткий і легкопереносимий. Повторювати ліфтинг потрібно через 3-4 тижні.

Вартість мікроголкового РФ ліфтингу у преорбітальній зоні – 4900-6200 грн за один сеанс.

Рф-ліфтинг

Про те, як можна позбутися синців під очима та інших проблем зі шкірою за допомогою процедури можна дізнатися в нашій статті “Мікроголковий РФ-ліфтинг“.

◼   Лазери. Терапія в косметології може проводитись у різний спосіб. На відміну від РФ-ліфтінга, для лазерних процедур використовується світло різної довжини хвиль. Суть процедури полягає в контрольованому пошкодженні шкірного покриву та його подальшому відновленні. В результаті утворюються шари шкіри з підвищеним вмістом колагену. Зовнішній вигляд зони навколо очей суттєво покращується – стають менш помітними пігментні зміни, йдуть кола та мішки, розгладжуються дрібні зморшки. Після процедури на шкірі утворюються невеликі кірочки, що відходять за кілька днів. Повторення процедури рекомендується кожні 3 тижні 3-4 рази.

Вартість лазерного шліфування СО2 у преорбітальній зоні – 2900-3200 грн за один сеанс.

Лазерне шліфування

Докладніше дізнатися про те, як швидко позбутися синців під очима можна в нашій статті про лазерне шліфування СО2.

Для проведення всіх перерахованих вище процедур необхідно використовувати якісне сучасне обладнання та препарати. Тому записуватися на консультацію варто лише у перевірені клініки з гарною репутацією. Таким центром естетичної медицини є Esteva Clinic.

Фахівці нашого центру розкажуть вам про всі процедури, показання та протипоказання до них, а також складуть програму боротьби з темними колами під очима саме для вас.

Прибираємо синці під очима в домашніх умовах

Підтримувати ефект від косметичних процедур можна й у домашніх умовах. Варто зазначити, що щоб швидко позбутися синців необхідно записатися на консультацію до медичного центру. Домашні засоби не матимуть такого ж тривалого та вираженого ефекту, як салонні процедури.

Синці під очима

Поліпшити стан шкіри навколо очей удома можна такими способами:

◼   компреси з холодних шматочків огірка допомагають зняти набряки, зволожують і пом’якшують шкіру, надають їй свіжішого та доглянутішого вигляду;
◼   прикладати до очей можна і чайні пакетики (або змочені в міцній заварці ватні диски). Перед застосуванням пакетики варто охолодити в холодильнику, щоб процедура була приємнішою. Кофеїн допоможе тонізувати судини і зніме набряклість, що на якийсь час покращить зовнішній вигляд шкіри навколо очей;
◼   холодні компреси можна робити й самі по собі. Наприклад, прикладати до зони під очима холодні ложки.

Синці під очима

Крім таких народних засобів, існує також безліч сучасних косметичних засобів – роликів, кремів, масок і патчів. Всі вони позитивно впливають на стан шкіри навколо очей. Підібрати необхідні засоби зможе допомогти досвідчений косметолог.

Як підтримувати здоровий вигляд очей

Позбутися синців під очима можна за допомогою косметологічних процедур та покращення загального стану організму. Але результат не буде тривалим, якщо закинути це питання і не доглядати за собою.

Щоб зберегти результат максимально надовго, необхідно стежити за способом життя. Навіть найефективніші процедури будуть безсилі, якщо регулярно недосипати, неякісно харчуватися та перебувати у постійному стресі. Організуйте собі повноцінний 8-годинний сон у прохолодному та провітрюваному приміщенні, налагодьте харчування та відмовтеся від шкідливих звичок, щоб покращити свій зовнішній вигляд та стан здоров’я в цілому.

Догляд за шкірою

Не забувайте також і про водний режим – людина повинна випивати 1,5-2 літри води на добу, залежно від особливостей організму та рівня фізичної активності. Однак після 19:00 кількість рідини, що споживається, необхідно обмежити, щоб уникнути ранкових набряків під очима.

Якісний щоденний догляд також суттєво впливає на стан шкіри. Необхідно правильно очищати, зволожувати та захищати шкіру від впливу ультрафіолету та навколишнього середовища. Підібрати ідеальні для вас косметичні засоби допоможуть фахівці нашої клініки. У Esteva Clinic вашу шкіру уважно проаналізують та запропонують комплекс засобів догляду, щоб максимально надовго продовжити молодість вашої шкіри!